• Хід заняття.

  • Відкрите інтегроване заняття по пізнавальному розвитку в середній групі «Моя сім'я»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір3,93 Kb.
    ТипІнтегровані заняття. конспекти

    Катерина Хожаінова
    Відкрите інтегроване заняття по пізнавальному розвитку в середній групі «Моя сім'я»

    Тема: «Моя сім'я»

    Мета: пояснити дітям поняття «Сім'я»

    завдання:

    1. Навчальні: формувати у дітей уявлення про сім'ю як про людей, які живуть разом, кохають одне одного, піклуються одне про одного; вчити складати коротке оповідання.

    2. Розвиваючі: розвивати діалогічну мова; закріплювати навички аплікації, користування клеєм, пензликом, серветкою, розвивати вміння розташовувати зображення на всьому аркуші.

    3. Виховні: Виховувати бажання піклується про близьких.

    Устаткування: сімейні фотографії, іграшковий ведмідь Мишко, половина альбомного листа, заготовки для аплікації, серветки, клей, пензлик.

    Попередня робота: складання розповідей про свою сім'ю; знайомство і бесіда з дітьми про сім'ю.

    Хід заняття.

    Стукіт у двері. Відкриваю двері, там Мишко.

    В: Хлопці, хто це до нас прийшов?

    Д: Мишка.

    В: Здрастуй, Ведмедик!

    Діти вітаються.

    Мишка: Здравствуйте. Мене звуть Мишко. Я живу в дружній родині. У мене є тато, його звуть Михайло Іванович, він великий і сильний. А маму звати Настя Петрівна, вона добра і красива, варить дуже смачну юшку. Живемо ми в лісі, в будиночку все разом. Разом гуляємо по лісі, збираємо ягоди, гриби, потім ми обідаємо і лягаємо спати. Вгадайте з якої я казки?

    Д: Три ведмеді.

    В: Дякую, Мишко за докладну розповідь про свою сім'ю. Мишка посидь з нами і послухай розповіді дітей про своїх сім'ях. Хлопці, подивіться у мене тут лежать ваші фотографії. Давайте я перша розповім про свою сім'ю, а потім ви. (Діти розповідають про свої родини).

    В: Хлопці, а що ж таке сім'я? (відповіді дітей)

    В: Сім'я - це близькі люди, родичі, які піклуються одне про одного, люблять один одного. Їм добре разом. Сім'ї можуть бути великими і маленькими. У нашого Мишка велика сім'я. Вони один одного в сім'ї називають ласкавими іменами. А давайте пограємо в гру «Назви ласкаво»

    (Вихователь кидає м'яч дитині і просить назвати, як він ласкаво називає маму, тата і т. Д.)

    В: Хлопці наш Мишко живе в лісі. Він пропонує піти до нього в гості, щоб подивитися сімейний портрет, але перш ніж потрапити в ліс нам потрібно пройти перешкоду. (звучить музика, діти під музику проходять перешкоду). Ось ми і потрапили на галявину, де живе Мишко. Подивіться як тут красиво. А ось і будиночок Мишка. Давайте подивимося, що в будиночку (звучить музика. Діти підходять до будиночка і розглядають).

    В: Подивіться, є фотографія Мишка, а ось сімейного портрета немає. А давайте допоможемо Мишка і зробимо йому сімейний портрет?

    Д: Давайте.

    В: А як зробимо?

    Д: Зробимо з паперу.

    В: Давайте зробимо аплікацію.

    В: Проходьте за столи. (Діти проходять за столи і сідають)

    В: Подивіться у Саші і Ростика великі листи, значить Ростик робитиме тата Мишка, а Саша - маму, а решта дітей Мишуток т. К. У них листи поменше.

    (Діти під спокійну мелодію роблять аплікацію)

    В: Хлопці подивіться який сімейний портрет Мишка у нас вийшов.

    В: Мишко тобі подобається?

    Мишко: Мені дуже подобається. Дякуємо. Я теж хочу зробити вам сюрприз. (Мишко роздає частування).





    Відкрите інтегроване заняття по пізнавальному розвитку в середній групі «Моя сім'я»