«Веселе кошеня». Конспект заняття з малювання (середня група)




Дата конвертації16.06.2017
Розмір3.62 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Олена Дмитрієва
«Веселе кошеня». Конспект заняття з малювання (середня група)

Конспект з малювання для середньої групи:

"Веселе кошеня"

.

мета:

Продовжувати вчити дітей малювати тварини з овальних форм.

Тренувати в малюванні вовни клейовий пензликом.

Закріплювати вміння, дотримуватися елементарних пропорції.

Вчити передавати різні емоційні стани.

Хід заняття:

Відеозапис "Кішка бігає і щось шукає" або аудіозапис "Нявкання кішки". З'являється кішка (іграшка).

В. - Хлопці, це кішка Рижуха. У неї трапилася біда - розбіглися всі її кошенята. Що робити, як допомогти кішці?

Д. - Пошукати, покликати, намалювати таких же кошенят.

В. - Добре. Зараз ми попрубуем намалювати кошенят Рижухи. А допоможуть нам в цьому геометричні фігури: овали і трикутники.

Які частини тіла можуть бути овальної форми?

Д. - Тулуб, голова, хвіст, лапи.

В. - А що може бути трикутної форми?

Д. - Вушка.

В. - А що кошенята вміють робити? ( "Гра в м'яч", вихователь кидає м'яч дитині, а він називає дію: грати, сидіти, лежати, бігти, озиратися і т. Д.)

В. - Якщо кошеня сидить, то як буде розташований овал?

Д. - Наклонно (дитина показує на фланелеграфе)

В. - Якщо кошеня біжить або лежить ?. А чому нашу кішку звуть Рижуха?

Д. - Тому-що вона руда.

В. - Який колір ми візьмемо, щоб намалювати кошенят?

Д. - Помаранчевий.

В. - У нас є помаранчева фарба?

Д. - Ні.

В. - Як бути? Що робити?

Д. - Можна купити, принести з дому, намалювати іншою фарбою.

В. - Фарби дуже дружні, жовта і червона фарби нас виручать.

Фарба з фарбою подружилися,

Закрутилися, закружляли.

Багато жовтої, багато червоної.

Ось - помаранчевий прекрасний.

В. - Хлопці, подивіться, вийшла помаранчева фарба. Тепер ми можемо малювати кошенят. Спасибі дружним фарбам за те, що врятували нас.

Отже, давайте згадаємо послідовність малювання тварин. Що ми намалюємо спочатку?

Д. - Тулуб і голову. (Вихователь показує послідовність малювання).

В. - А щоб вийшли вушка на маківці, пензлик прикладаємо гострим кінчиком вгору. Вушка повинні бути короткими і між ними треба залишити відстань - показ.

В. - А як потрібно розташувати лапки, щоб кошеня сидів (лежав, біг, стояв?

В. - Хлопці, коли кошеня тримає "хвіст трубою"?

Д. - Коли йому щось не подобається або він чогось боїться. А ще коли забирається на дерево. Хвіст служить йому кермом.

В. - А коли кошеня сидить, як розташований у нього хвіст?

Д. - Він оповитий навколо тулуба або спокійно лежить на підлозі.

В. - Хлопці, зверніть увагу: коли кошеня повертає мордочку, його носик і очі дивляться в одну сторону.

Індивідуальна робота на занятті:

Запропонувати дітям, намалювати кошеня, ускладнити зміст малюнка. (По-моєму твій кошеня хоче попити молочка і т. Д.)

Аналіз дитячих рабти:

Як зраділа Рижуха, побачивши своїх кошенят. Давайте розповімо кішці, які у неї чудові кошенята (діти розповідають про кошенят, придумують їм імена.

«Веселый котенок». Конспект занятия по рисованию (средняя группа)




«Веселе кошеня». Конспект заняття з малювання (середня група)