• Хід заняття

  • «Вчимося змішувати фарби, щоб розфарбувати фрукти». Заняття з художньої творчості в середній групі




    Дата конвертації03.05.2017
    Розмір6.95 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Марина Курьерова
    «Вчимося змішувати фарби, щоб розфарбувати фрукти». Заняття з художньої творчості в середній групі

    Мета заняття: Виховати

    прагнення приходити на допомогу

    одноліткам прагнення досягати поставленої мети, інтерес до

    нових знань. розвивати

    колірне сприйняття, вміння порівнювати,

    аналізувати поліпшити мову дітей. розширювати

    знання дітей про

    цветеучіть отримувати додаткові кольори, змішуючи основні.

    Інтеграція освітніх областей: "Комунікація", "

    Художня творчість "," Поезія "," Пізнання "," Експеримент ".

    Устаткування: Мольберт з чистим аркушем паперу, гуаш червоного,

    синього і жовтого кольорів, пензлики, баночки з водою, таблиця

    змішування кольорів, лялька рукавичка

    собачка.

    Хід заняття:

    Вихователь: Почнемо наше заняття. Ой, хто це стукає? Хто там?

    (З'являється собачка, приносить дітям книжки розмальовки

    "Фрукти")

    Собачка: Я бігла повз і знайшла ось ці книжки. Це не ви

    втратили?

    В.: Дякую. А я думала, що все втратила ці чарівні книжки. Ну

    раз вони знайшлися, ми з вами, хлопці, будемо сьогодні розфарбовувати

    фрукти.

    З: А можна мені з вами?

    В: Дозволимо залишитися собачці?

    Діти: так!

    В: Навчимо розфарбовувати нашого гостя?

    Д: Так!

    В: Сідай Собачка поруч зі мною. А ми давайте подивимося,

    які фрукти тут намальовані? Собачка, ти знаєш?

    З: Ні, а хлопці напевно знають?

    Д. називають фрукти (Лимон, груша, яблуко, апельсин, кавун, банан,

    виноград, слива, ківі.)

    В: У нас з вами є червона, синя і жовта фарба. приступаємо

    розфарбовувати!

    З: Ось цю сливу я розмалюю синім кольором.

    В: А хіба зливу буває синьою? Як ви, хлопці, думаєте?

    Д: Ні. Сливу потрібно розфарбувати фіолетовим кольором.

    З: Але у нас немає такого кольору. Тоді я розмалюю апельсин жовтим.

    В: Правильно, хлопці?

    Д: Ні. Апельсин помаранчевий.

    З: Але у мене і такого кольору немає.

    В: Що ж нам робити? Де нам знайти такі фарби?

    (Діти пропонують варіанти вирішення проблеми.)

    1. Попросити фарби у хлопців в сусідній групі.

    (Хлопці сусідньої групи той же хотіли сьогодні малювати, їм ці

    фарби потрібні).

    2. Купити фарби в магазині.

    (Для покупки фарб потрібні гроші, а їх зараз у нас немає).

    3. Добути фарби самим за допомогою чарівної пензлики.

    В: А де ми її знайдемо?

    З: Я допоможу!

    В: А ми разом з собачкою вирушаємо на пошуки.

    (Проводиться фізкульт хвилинка)

    Якщо б все на світі було

    Однакового кольору,

    (обертальні рухи головою)

    Вас би це розсердило

    Або радувало це?

    (Нахили голови вперёдназад)

    Бачити світ звикли люди

    Білим, жовтим, синім червоним

    (руки на поясі, нахили тулуба влевовправо)

    Нехай же все навколо нас буде

    Дивним і різним!

    (стрибки на місці на лівій, правій, двох ногах)

    (Собачка приносить чарівну пензлик)

    В: Молодець, собачка! Тепер ми зможемо розфарбувати наші фрукти!

    В: Ви знаєте, хлопці, фарби як і діти люблять грати. Давайте

    пограємо з ними в хованки. Будемо шукати зелену, оранжеву і

    фіолетову фарби разом з жовтою і червоною фарбами.

    (Вихователь малює вгорі аркуша жовте і червоне пляма)

    Довго ходили жовта і червона фарби, заглядали в кожен куточок,

    але не могли відшукати своїх подружок.

    І ось на їхньому шляху з'явився синій струмочок.

    (Вихователь малює синьою фарбою струмочок посередині листа)

    Жовта фарба стала переходити струмок.

    (Вихователь малює лінію від жовтої плями лінію через

    синій струмок. Фарби змішуються і виходить зелений колір.)

    І раптом ... Що ж трапилося?

    Д: Дивіться, з'явився зелений колір. Зелена фарба сховалася в

    струмку.

    В: Потім до синього струмка підійшла червона фарба і перейшла через

    нього. (Вихователь проводить від червоної плями лінію через

    синій струмок. Фарби змішалися і вийшов фіолетовий колір)

    Д: Фіолетовий колір теж сховався в струмку.

    В: Зраділи жовта і червона фарби, що знайшли своїх подружок

    і міцно обнялися.

    (Вихователь з'єднує червоне і жовте плями, вийшов

    помаранчевий колір.)

    Так вони відшукали яку подружку?

    Д: Помаранчеву.

    В: Так фарби, перемішуючись один з одним, знайшли своїх

    подружок. А разом з ними і ми знайшли потрібні нам фарби. А ось ця

    таблиця буде вашим помічником.

    (Вихователь виставляє посібник "Таблиця змішування

    фарб ". Діти пробують перемішувати фарби, спираючись на

    таблицю, обговорюють результати змішування, відбирають баночки

    , в яких, на їхню думку, вийшли фарби найбільш

    відповідні їм по відтінку.)

    В: Дякую, тобі собачка, що ти знайшла наші розмальовки та чарівну

    пензлик! Ми змогли розфарбувати фрукти. (Звертається до хлопців)

    Як ми отримали потрібні нам кольору?

    Які фарби ми перемішали, щоб отримати помаранчевий колір?

    Червоний плюс жовтий,

    Для всіх не секрет,

    Дає нам, звичайно,

    Помаранчевий колір.

    А синій ми з жовтим змішаємо

    який

    ми колір отримуємо? (Зелений)

    А які фарби потрібно перемішати, щоб вийшов фіолетовий

    колір?

    З синьої і червоної, ось цієї,

    Отримаємо ми колір фіолетовий.





    «Вчимося змішувати фарби, щоб розфарбувати фрукти». Заняття з художньої творчості в середній групі