• Хід заняття.

  • «В гості до бабусі Даші». Підсумкове заняття по мовному розвитку в другій молодшій групі




    Дата конвертації29.04.2017
    Розмір4.55 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Герасіна Людмила
    «В гості до бабусі Даші». Підсумкове заняття по мовному розвитку в другій молодшій групі

    Мета: Розвиток пізнавального інтересу, розвиток зв'язного мовлення.

    завдання:

    Освітні: Закріплювати знання дітей про домашніх і диких тварин; продовжувати вчити правильно називати дитинчат тварин в однині та множині; знати назви овочів, дерев.

    Розвиваючі: Розвивати пізнавальний інтерес у дітей, вміння слухати вихователя і відповідати на запитання; розвивати пам'ять, прищеплювати інтерес до художнього слова і бажання читати напам'ять.

    Виховні: Виховувати посидючість і вміння слухати вихователя, а також турботливе ставлення до тварин.

    Матеріал: Макет будиночка і дерев, муляжі овочів, іграшки домашніх і диких тварин, ілюстрація «Півник».

    Хід заняття.

    (Вихователь в ролі бабусі Даші)

    Вихователь: Доброго дня, діти. Я бабуся Даша. Живу в селі. Запрошую вас в гості, а будинок мій поруч з лісом.

    (діти проходять до «будиночка», сідають на лавочку)

    Вихователь: Ну ось ми і прийшли (звертає увагу дітей на грядки). Тут у мене город. Я посадила овочі. Скажіть, діти, а в яку пору року садять овочі?

    Діти: Навесні.

    Вихователь: Правильно. Назвіть овочі, які ви бачите на грядці.

    (діти по черзі називають овочі і кладуть у кошик)

    Вихователь: А коли люди збирають урожай?

    Діти: Восени.

    Вихователь: Перед будинком у мене ростуть квіти. Я буду загадувати вам загадки, а ви відгадайте що це за квіти.

    1. «Білі вії, жовтенький око» (Ромашка)

    2. «Синенький дзвінок висить, ніколи він не дзвонить» (Дзвіночок)

    3. «Над лугом парашютики гойдаються на прутику» (Кульбаби)

    4. «Лик пахучий, а хвіст колючий» (Роза)

    Вихователь: Є у мене у дворі тварини (за парканом іграшки домашніх тварин)

    Дидактична гра «Хто це?», «Назви дитинчат», «Якщо один то, а багато ...», «Хто як кричить, розмовляє?»

    Вихователь: Як одним словом можна назвати цих тварин?

    Діти: Домашні.

    Вихователь: Яку користь вони приносять людині?

    Діти: Курочка несе яйця, корова дає молоко ...

    Вихователь: Ах, які ви молодці. Правильно. А ось мій красень півник, який будить мене вранці. Хто знає вірш про нього, розкажіть?

    (відповідь дитини або читають діти разом)

    «Півник, півник

    Золотий гребінець

    Масляна голівонька

    Шелкова бородушка

    Що ти рано встаєш

    Діткам спати не даєш? »

    Хлопці, хто мені розповість про півника, який він?

    (2 відповіді. Петушок красивий, великий. У нього гарний хвіст, червоний гребінець. Півень кричить «Ку-ку-рі-ку!»

    Фіз. хвилинка.

    Вихователь: Діти, півник хоче з вами пограти.

    (діти стають в коло і проводиться гра «У півника».)

    Взявшись за руки, діти йдуть по колу, а півник з «бабусею» в середині, кажуть слова: «Тук-тук-тук-тук

    Ходить по двору півень.

    Сам зі шпорами,

    Хвіст з узорами

    Під вікном стоїть

    На весь двір кричить.

    Хто почує, той біжить! »

    (Діти бігають, півник за ними)

    Вихователь: Діти, мій будинок поруч з лісом. У лісі багато дерев. Які дерева ви знаєте?

    Діти: Береза, горобина, ялина ...

    Вихователь: У лісі живуть тварини. Які?

    Діти: Вовк, лисиця, заєць ...

    Вихователь: Які ці тварини?

    Діти: Дикі.

    Вихователь: Правильно. Вони самі добувають собі їжу. А де живе лисиця?

    Дидактична гра «Де чий будинок?»

    Ну що хлопці, сподобалося вам у мене в гостях?

    Що вам особливо запам'яталося?

    (відповіді дітей)

    І ви мені дуже сподобалися. Добре відповідали. Грали. Дружні ви і за це я хочу вас пригостити.

    Бабуся Даша пригощає дітей.

    Діти дякують її. Бабуся проводжає дітей в садок, а сама йде додому до себе.





    «В гості до бабусі Даші». Підсумкове заняття по мовному розвитку в другій молодшій групі