• Короткий опис ресурсу
  • Гімнастика для пальчиків

  • Скачати 39,52 Kb.

    Урок з малювання в класі предшкольном підготовки за темою "Рибки в акваріумі"




    Дата конвертації18.04.2017
    Розмір39,52 Kb.
    ТипУрок з малювання в

    Скачати 39,52 Kb.

    Освітня область: творчість

    Розділ: аплікація

    Тема: Рибки в акваріумі.

    Мета: виконати творчу роботу

    завдання:

    Освітня: формувати словниковий запас - назв риб, розширити уявлення про те, з яких частин складається тіло риби і для чого кожна частина.

    Розвиваюча: розвиток уваги, пам'яті, дрібної моторики, окоміру, акуратності.

    Виховує: виховання любові до природи.

    Обладнання: кольоровий папір, клей, ножиці, заготовки частин риби.

    Передбачуваний результат: цікаві творчі роботи.

    етапи заняття

    діяльність вихователя

    дії дітей

    1. Організаційний (емоційна мотивація)



    Всім, всім добрий день!

    Геть з дороги наша лінь!

    Не заважай працювати,

    Не заважай вчитися!





    1. Отримання і закріплення знань по темі, що вивчається

    Вільну хвостиком туди-сюди,

    І немає мене, і немає сліду.



    Спритно рухається завжди

    У синій річці без сліду

    Від хвоста і плавників

    Немає ні ям ні горбків



    Як ви здогадались?







    Яких риб ви знаєте?





    Давайте вивчимо назви цих риб.





    Риби бувають різні за розміром, за формою, за кольором.

    З яких частин складається тіло риби?

    Чим вкрите тіло риби?

    Тіло у риби обтічне, стисле з боків, загострене спереду і звужене ззаду. Така своєрідна форма допомагає рибам добре плавати.

    Що рибку допомагає при плаванні?



    Які ви знаєте казки, де згадується про рибок?



    Чим харчуються риби?



    риба



    риба









    Говорилося про хвіст і плавники, що плаває в річці.



    Окунь, щука, акула, карась, лящ, судак, скумбрія і т.д.



    Заучують назви риб











    З хвоста, плавників, тулуба, голови

    Тіло вкрите лускою











    Хвіст і плавники допомагають рибку при плаванні.



    Я знаю казки «По щучому велінню», «Казка про рибака і рибку»

    Риби харчуються водоростями.

    1. Физминутку

    П'ять маленьких рибок пірнали в річці

    (імітація риб).

    Лежало велике колоду на піску

    (розвести руки в сторони).

    Перша рибка сказала: - пірнати тут легко

    (імітація пірнання).

    Друга сказала: - адже тут глибоко

    (загрожують вказівним пальцем).

    Третя сказала: - мені хочеться спати

    (руки човником під вухо).

    Четверта стала трохи замерзати

    (потерти кистями плечі).

    П'ята крикнула: - тут крокодил

    (руками імітують пащу крокодила).

    Пливіть швидше, щоб не проковтнув

    (тікають).



    1. Практична робота

    На аркуші ватману зображений акваріум і частина водоростей і рибок для зразка. Діти виконують своїх рибок і наклеюють на аркуш ватману.

    http://nsportal.ru/sites/default/files/2012/12/21/foto0015_1.jpg

    Виконують практичну роботу, вирізають камінчики для акваріума, водорості і рибок. Наклеюють на аркуш ватману або в своїх альбомах.

    1. Підсумок заняття. Рефлексія.

    Що дізналися цікавого і нового?

    У кого вийшло все виконати? Хто не зміг при виконанні робіт?










    http://nsportal.ru/sites/default/files/2012/12/21/foto0015_1.jpg







































    Короткий опис ресурсу:

    заняття по изодеятельности (аплікація) з елементами математики

    Програмне зміст:

    1.Развівать колірне сприйняття, вправляти в підборі різних відтінків одного кольору

    2.Развівать у дітей відчуття композиції, вчити розташовувати фігурки на аркуші, групуючи їх разом або одна за одною.

    3.Закреплять прийоми вирізування і акуратного наклеювання, доповнювати аплікативного зображення графічним (домальовувати лусочки, очі) за бажанням діти можуть вирізати водорості, камінчики.

    4.Продовжувати розвивати вміння розглядати й оцінювати і створили зображення

    5.Учіть працювати в групі, всім разом, виховувати почуття товариськості

    6.Повторіть рахунок в межах десяти, закріплювати поняття форми.

    матеріал:

    кольоровий папір, ножиці, кисть для клею, серветка на кожну дитину, великий аркуш блакитного паперу - загальний, фломастери на кожну дитину.

    Попередня робота:

    вирізування у вільний від занять час, бесіда про рибок.

    Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності:

    знайомство з відтінками кольорів в одязі, іграшках, в навколишньому обстановке.Рассматріваніе іграшок рибок.

    Методика проведення заняття:

    На початку заняття педагог загадує дітям загадку:

    -Вільну хвостом туди-сюди

    І немає мене, і немає сліду.

    -Ловко рухається завжди

    У синій річці без сліду,

    Від хвоста і плавників

    Немає ні ям, ні горбків.

    Педагог розповідає дітям, що давним-давно, приблизно 250 років тому мандрівники -европейци звернули увагу на красу маленьких рибок в теплих країнах і привезли в Європу для розведення в акваріумах.

    Подивіться які різні рибки за кольором, за формою.

    -хто знає чим вкрите тіло риб?

    -какая у риб форма тіла?

    Діти відповідають, потім пегагог каже, що тіло у рибки обтічне, стисле з боків, загострене з переди і звужене сзаді.Такая свеобразная форма дозволяє рибкам добре плавати.

    -що рибку допомагає при плаванні? (хвіст, плавники)

    -як ви думаєте рибки нас бачать? (у риб є очі)

    -риба любить жити в воді, це її будинок

    Потім педагог просить обвести жестом контур рибок

    -Покажи мені якась форма у тіла рибок ....

    -а чи можна вирізати рибок з паперу?

    Педагог пропонує кому небудь з дітей показати прийоми вирізування, промовляючи при цьому, що рибки бувають різного кольору і різного відтінку, наприклад:

    -синього, сіренегво, блакитного,

    -червоного, рожевого, оранжевого і т.д.

    Після повторення прийомів вирезованія діти самостійно виконують роботу на місцях .. Використовуючи фломастери діти грфіческі доповнюють аплікативного зображення.

    Физкультминутка.

    відгадайте, хлопці, загадку: він волохатою лапою

    рибку в річці хапає

    чути тільки гучний плескіт,

    хто туди з ранку заліз?

    І реве з середини:

    риба краще, ніж малина. (ведмідь)

    вийшли з-за столів і пограли в гру пантоміму "Сиділи два ведмеді":

    Сиділи два ведмеді на тоненькому суку

    Один читав газету

    інший місив борошно

    Раз ку-ку, два ку-ку

    обидва шубовснули в борошно.

    Приступили до другої частини заняття.

    Педагог звертає увагу дітей на те, що всі своїх рибок розміщують в одному акваріумі. Великий лист блакитного кольору розташований мольберте.Каждий дитина бере своїх рибок і наклеює, підбираючи за кольором і відтінку зграйки риб.

    Потім педагог звертає увагу дітей на те, чого ж не вистачає в акваріумі (водоростей, черепашок, каменів)

    -необхідно зробити акваріум затишним будинком для риб.

    -Які за формою бувають черепашки?

    -а камінці?

    Якого кольору бувають водорості?

    Діти дають відповіді і самостійно вирізують камінчики і водорості, ракушкі.Затем наклеюють на великий лист, в "акваріум".

    Після того як робота по аплікації закочена педагог пропонує зробити пальчиковую гімнастику, щоб розім'яти пальчики:

    -Рибкі плавали, пірнали (пальці обох рук складені пучкою, руки рухаються)

    -в чистої, тепленькою воді (від плеча, зображуючи пірнаючих рибок.)

    -то стиснуть,

    -разожмуться

    -то зариються в піску.

    Після невеликого відпочинку педагог звертає увагу дітей, що в акваріума кілька стаек рибок, різного відтінку (синього, червоного, жовтого).

    У кожній зграйки різний кількість риб

    -Давйте перерахуємо наших рибок, скільки з'явилося мешканців у нас в акваріумі .....

    Діти вважають рибок, визначають в якій зграйки більше риб.

    У висновку заняття діти розглядають рибок, виссказиваются:

    -чья рибка найгарніша?

    -чья найбільша?

    -чья сама грайлива? І т.д.

    -какая сподобалася більше всіх і чому

    Так само педагог загострює увагу дітей на тому, що акваріум великий і красивий, затишний тому що працювали всі дружно, разом, правильно і акуратно наклеювали рибок.

    в ув'язненні заняття вірш

    Риби.

    Плавниками водять риби

    Воду чисту каламутять.

    пообідають -спасибі

    Нікому не говорять.

    Так живуть вони століттями.

    І куди не кине погляд, -

    Риби тільки плавниками

    Вдячно ворушать.

    Чому такі риби?

    Так в роті у них вода!

    І сказати вони спасибі не зуміють ні коли.



    Аплікація на тему «Рибки в акваріумі»

    Мета: Формувати у дітей позитивне ставлення до живих істот (рибкам); Виходячи з досвіду дітей передавати образ рибки у вигляді аплікації. Розвивати в дітях, бачити все живе в фарбах. Закріплювати геометричні фігури.

    Матеріал: кольоровий папір, клей, ножиці, аркуш ватману.

    Хід заняття:

    Вихователь: відгадайте загадку

    У батьків і дітей, весь одяг з монеток (рибка)

    Правильно хлопці, це рибка. Давайте подивимося, у рибки все тіло покрите лускою, а вони немов маленькі монетки. А що робить рибка? (плаває). А що допомагає рибку рухатися, плавати? (плавники, хвіст). Молодці, хлопці, рибки дійсно плавають, рухаючи тілом, плавниками, хвостом.

    Хлопці, а як ви думаєте, де живуть риби? (в річці, в морі). А у нас в групі? (в акваріумі).

    Послухайте уважно вірш

    І.Токмаковой «Де спить рибка?»:

    Вночі темінь, вночі тиша.

    Рибка, рибка, де ти спиш?

    Лисий слід веде до нори,

    Слід собачий - до будці.

    Бєлкін слід веде до дупла,

    Мишкін - до дірочки в підлозі.

    Шкода, що в річці, на воді,

    Ні твоїх слідів ніде.

    Тільки темінь, тільки тиша.

    Рибка, рибка, де ти спиш.

    Вихователь: Хлопці, давайте згадаємо, що знаходиться в акваріумі, куди може сховатися рибка, де може спати (грунт, камінчики, водорості).

    Хлопці, а що таке водорості? / Травичка, яка росте у воді /.

    А для чого потрібні рибкам водорості? / щоб дихати /

    Правильно, люди дихають повітрям, а в воді повітря мало, рибкам дихати важко. Травка-водорість дарує це повітря рибкам. А ще травичку можна їсти, можна в травичці виводити маленьких діток. Дуже корисна водорість-трава, без неї рибки загинуть. Подивіться, як ростуть водорості, від низу до верху. Якого вони кольору? / Зеленого /.

    Вихователь (показує картинки). Рибки можуть бути найрізноманітнішими: великими і маленькими, різного кольору, вони можуть плавати в різних напрямках. Діти, давайте покажемо, як плавають рибки. / Складають долоні разом і ворушать долоньками /.

    Гімнастика для пальчиків

    Як приємно в річці плавати.

    Берег зліва, берег праворуч.

    Річка стрічкою попереду,

    Зверху місток - подивись.

    Щоб плисти ще швидше,

    Треба нам гребти швидше.

    Ми працюємо руками.

    Хто вженеться за нами?

    А тепер пора нам, братці,

    На пісочку повалятися.

    Ми з річки вилазимо.

    І за партою продовжуємо.

    Запропонуйте дитині розглянути малюнок і показати де у рибки голова, тулуб, і хвостик.

    А зараз, виконаємо колективну аплікацію «Рибки в акваріумі» і кожен зможе посадити свою рибку в акваріум. Оригінальність аплікації може бути і в тому, що рибки можуть бути різної форми: з ромбів і трикутників (як у нас), з овалів, з кіл, що дає дитині можливість ще ближче познайомитися з геометричними фігурами. Також бажано, щоб вибір кольорової гами для рибок був достатнім. Заодно є можливість поспостерігати за колірними уподобаннями дитини і зробити певні висновки. Коли аплікація готова, дрібні деталі можна підмалювати фломастером (лусочки у риб, бульбашки і т.п.)

    Підсумок: Молодці, хлопці, подивіться, ми все разом зробили такий чудовий акваріум. Вихователь зазначає найбільших, найяскравіших, найменших, найбільш рухливих, найсмішніших і задиристих рибок.


    http://nsportal.ru/sites/default/files/2012/12/21/foto0015_1.jpg





    Скачати 39,52 Kb.


    Урок з малювання в класі предшкольном підготовки за темою "Рибки в акваріумі"

    Скачати 39,52 Kb.