• Хід уроку
  • Прикріплені файли

  • Скачати 13.72 Kb.

    Урок-гра з навколишнього світу у 2 класі «Знавці природи»




    Дата конвертації30.03.2017
    Розмір13.72 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Скачати 13.72 Kb.

    Ірина Євгенівна Свістушкіна
    Урок-гра з навколишнього світу у 2 класі «Знавці природи»

    «Знавці природи»

    (Урок-гра навколишній світ 2 клас)

    Мета: 1. Залучити дітей до процесу діяльності на уроці; розвинути інтерес до предмету;

    2. Розширити знання учнів про значення рослин в природі;

    3. Виховувати екологічну культуру школярів, вчити берегти рідну Землю;

    4. Виховувати дбайливе ставлення до природи, екологічну грамотність школяра;

    5. Розкрити чинники негативного впливу людини на рослини (різні види господарської діяльності, збір букетів, непомірна заготівля лікарської сировини і т. П.);

    6. Виховання почуття товариства і колективізму, вміння працювати в команді.

    Хід уроку:

    - Сьогодні наш урок буде не зовсім звичайним:

    3 команди знавців природи зустрінуться на КВНі, присвяченому охороні природи. Вони покажуть свої знання, а в кінці уроку ми підведемо підсумок: яка з команд вийде переможницею в конкурсі знавців природи. Оцінювати правильність відповідей буде журі:

    (подання).

    А тепер представляються наші команди:

    1: «Дзвіночок»

    2: «Бджілка»

    3: «Дубок».

    Всім командам було дано завдання намалювати свою емблему. Вища оцінка - 5 балів.

    розминка:

    - У кожної команди на столах лежать картки з частинами пропозицій. Ваше завдання: спробувати скласти з них епіграф до нашого уроку.

    - Я ЗІРВАВ КВІТКА

    - І ТОДІ Я ЗРОЗУМІВ

    - І ВІН зів'яли

    -Я СПІЙМАВ ЖУКА

    - ЩО ДОТОРКНУТИСЯ До КРАСОТЕ МОЖНА ТІЛЬКИ СЕРЦЕМ

    - І ВІН ПОМЕР У МЕНЕ В ДОЛОНЯХ

    Ще раз пояснюю, що вам потрібно розташувати ці частини пропозицій в такій послідовності, щоб все пропозиція мала закінчений сенс.

    Давайте почнемо разом.

    Я читаю першу частину пропозиції: «Я ЗІРВАВ КВІТКА ...», а ви шукайте її закінчення.

    «І ВІН зів'яли». А далі - самостійно. Через одну хвилину перевіряємо вашу роботу.

    (звучить тиха музика)

    - Перевіряємо, що у вас вийшло.

    Кожна команда читає свій варіант.

    - А чому ж саме ці слова я вибрала епіграфом до нашого уроку? Я думаю, що в кінці уроку ви зможете відповісти на це питання.

    (На екрані виставляється кількість балів кожної команди)

    - А зараз конкурс «Вгадай, хто я?».

    - Давайте пройдемося повільно по лузі

    І «Здрастуй!», Скажімо кожної квітки.

    Я повинен над квітами нахилитися

    Чи не для того, щоб рвати або зрізати,

    А щоб побачити добрі їх особи

    І добре обличчя їм показати.

    -Хлопці, ми опинилися з вами в лісі. Гарний ліс в будь-який час року, але особливо навесні. Є у мене знайома лісова галявина. Але галявина ця не проста, а чарівна. І ростуть на цій галявині дивовижні квіти. Я ніколи не рву квіти, не несу їх додому - адже квіти повинні рости, цвісти і приносити плоди, щоб на цьому місці виросли нові, такі ж гарні рослини.

    Побачивши, що нас так багато, рослини сховалися. Однак, якщо ми уважно прислухаємося, то почуємо, як кожна квітка розповідає про себе. Ви повинні дізнатися, що це за рослина і відповісти на питання, чому воно сховалося.

    Кожна команда повинна назвати по 2 рослини. А журі оцінює цей конкурс. Вища оцінка - 4 бали.

    На дошці - «Лісова галявина». Зображення квітів закриті. Їх відкривають у міру назви кольорів.

    1 квітка.

    Ця квітка одним з перших сповіщає про прихід весни. Витончені, схожі на невеликі дзвіночки, білі квіти прикрашають ще майже зимовий ліс. Називають мене так тому, що починаю я рости в лютому під сніговою ковдрою. А в березні, на тільки що прокинулася від зимового сну землі, розгойдуються на вітрі сніжно білі квіти.

    - Що ж це за квітка?

    - Пролісок.

    - Давайте перевіримо, чи дійсно пролісок сховався тут.

    - Трохи в лісах залишилося пролісків, тому їх потрібно охороняти.

    - А що це за рослина?

    2. Росту я в лісі під деревами і кущами. Особливо гарний в травні, коли серед пишних зелених листя піднімаються квіткові стрілки і на них, як порцелянові дзвіночки, висять запашні квіти. Здається, варто тільки доторкнутися до них, і задзвенять вони ніжним чарівним дзвоном. Прийде літо, і над листям загоряться яскравим вогнем помаранчеві ягоди. Своїм яскравим кольором вони начебто подають сигнал: не чіпайте нас - ми отруйні!

    А ось лікарям вони потрібні: з рослини роблять краплі, які допомагають при хворобах серця.

    У кожного квітучої рослини зазвичай по два листа. Листя довгі, загострені, як заячі вуха. Ось і звуть рослина іноді - «заячі вуха».

    - Що ж це за квітка?

    - Конвалія.

    - Перевіряємо. Що нового ви дізналися про квітку?

    - З конвалії виготовляють ліки: конвалієва краплі, ягоди конвалії отруйні. Його називають «заячі вуха».

    - Послухаємо, про що говорить нам наступний квітка.

    3. Розквітають мої квітки напровесні на схилах, у лісових струмків, добре прогрітих сонцем. Здається, що спалахують маленькі золотаві вогники. Вони піднімаються на тоненьких ніжках назустріч сонцю все вище і вище. Тільки в ясний сонячний день мої квітки розкриті. А в похмуру погоду квітки закриваються, никнуть, немов сумують, що не світить сонце. Приходить весна, і квіти відцвітають. Потім виростають листя, покриті знизу ніжним білим пухом. Доторкнешся до листя, а вони теплі, як мамині руки. А зверху лиття гладкі, холодні - це мачуха. Квітами і листям цієї рослини лікуються від кашлю.

    - Що це за квітка?

    - Мати й мачуха.

    - Заглянемо під листочки. (Показ рослини)

    Що ж дізналися нового про квітку?

    Ці квітки дуже люблять сонечко. Якщо його немає, вони сумують. Мати - і - мачуха лікує від кашлю.

    - А хто сховався тут в траві?

    4. Мої ніжні фіолетові квіти піднімаються на тонких стеблинках і ніби прислухаються до весняних звуків лісу. Серединка квіточки, як крихітний вічко, вдивляється в лісову красу. Листя схожі на маленькі розкриті долоні. За ніжну красу квітів, чудовий аромат люди дуже люблять цю квітку.

    - Ви здогадалися, про яке квітці йде мова?

    - Фіалка.

    (Показ рослини)

    5.

    - Мене легко дізнатися: на високому стеблі розгойдуються фіолетово - блакитні квіти. Здається, повіє вітер, і задзвенять вони ніжним дзвоном. І звуть мене тому ....

    - Дзвоником.

    - А ще одна квітка дуже надійно заховався. Квітка, квітка, де твій дім?

    6.

    Мій будинок - вода і тихе озеро.

    Лежить квіточку на аркуші,

    Як на плоту пружному.

    І він поплив би по річці

    До привітним подругам.

    Та ось біда: прив'язаний пліт,

    І нікуди він не пливе.

    - Що це за квітка?

    - Латаття.

    - Виходь, водна красуня!

    (показ)

    Ми почули розповіді квітів і дізналися їх. Давайте відповімо на питання: чому ж ці рослини сховалися?

    Відповідає кожна команда.

    - Люди гублять красу, рвуть, витоптують квіти, тому вони ховаються від людей.

    - Дерево, трава, квітка і птиця

    Не завжди вміють захиститися.

    Якщо будуть знищені вони,

    На планеті ми залишимося одні.

    Цих квітів на Землі залишилося дуже мало. Їх треба берегти. Всі вони занесені до Червоної книги.

    А що ж це за Червона книга? Чому вона так називається?

    - До Червоної книги занесено список охоронюваних рослин і тварин, яких залишилося мало в країні або взагалі на Землі.

    Багато сторінок в Червону книгу. Багато на цих сторінках записано рослин і тварин, які можуть зникнути назавжди. Але зараз, поки ще не пізно, люди повинні протягнути їм руку допомоги, люди зобов'язані їх врятувати.

    - А чому ми повинні берегти ці рослини?

    - Яку користь приносять рослини?

    Рослини - це джерело кисню, це ліки, цінні матеріали, це краса.

    Журі підвело підсумки нашого 1 конкурсу «Вгадай, хто я?». І зараз ми дізнаємося, скільки балів отримала кожна команда.

    (виставляються бали на екрані змагання)

    - Продовжуємо наш КВН.

    Другий конкурс - пісенний. Завдання: згадайте пісні про природу.

    За моїм сигналом починає співати 1 команда. Співаємо тільки один куплет. Команда закінчує співати, і за моїм сигналом починає співати друга команда, а потім свою пісню співає третя команда.

    Пісні повторювати не можна. Команда, яка не знає більше пісень, вибуває з гри. Перемагає команда, яка знає більше пісень. За кожну пісню команда отримує 2 бали. Оцінюється і якість виконання. Всім удачі! Почали!

    Підсумки конкурсу.

    (на екрані бали)

    За попередніми підсумками попереду команда ....

    Поки все співали, на дошці з'явився кросворд.

    -Подивіться уважно: кросворд складається з 7 слів. Це назви птахів, тварин, комах.

    Перше слово по вертикалі - 5 букв. Ви дізнаєтеся це слово, розгадавши шараду.

    Моє початок - буква алфавіту,

    Вона завжди шипить сердито,

    Другого - кораблі бояться,

    І обійти його прагнуть.

    А ціле - навесні літає і дзижчить,

    Те сяде на квітку, то знову полетить.

    (джміль)

    Що ви знаєте про джмелів? Яку користь вони приносять?

    - Джміль занесений до Червоної книги.

    Друге слово по вертикалі. Це слово складається з 7 букв.

    Вітрильник, вітрильник

    Сів на глід.

    Розправив він півгодини

    Крила, немов вітрила.

    (Метелик)

    (показ)

    - Гарні метелики, схожі на літаючі квіти.

    А як називається ця метелик?

    (показ)

    - Павлиний очей.

    А денне павине око

    Вбрався напоказ.

    Подивися, як він одягнений:

    Червоний оксамитовий жилет,

    Сині розводи ....

    Чудеса природи.

    - Третє слово нашого кросворду теж сховалося в загадці. У слові 7 букв.

    Влітку по лісі гуляє,

    Взимку в барлозі відпочиває.

    (ведмідь)

    (показ)

    - Що ви знаєте про ведмедя?

    Ведмідь харчується медом, ягодами. Взимку впадає в сплячку.

    До Червоної книги занесено білий ведмідь.

    (показ)

    -Тепер отгадаем слова про горизонталі. Слово під номером 4 .В ньому 5 букв.

    Звірка дізнаємося ми з тобою

    По двох такими прикметами:

    Він в шубці сіренької взимку,

    А в рудої шубці влітку.

    - Про кого йдеться в цій загадці?

    (про білку)

    Про які прикмети білки йдеться в цій загадці?

    - А наступне слово, точніше назва птиці, ви дізнаєтеся, якщо вгадаєте голос птиці, який зараз почуєте.

    ( «Голоси птахів» - пісня солов'я)

    - Що це за птах? Перевіримо.

    - Наступне слово - назва тварини. Слово під номером 6. У ньому 4 літери.

    Хвіст пухнастий,

    Хутро золотистий,

    У лісі живе,

    У селі курей краде.

    Всі здогадалися, що це ... лисиця.

    Що ви знаєте про лисицю?

    І останнє слово, під номером 7. У слові 5 букв.

    Трав копитами торкаючись,

    Ходить по лісі красень,

    Ходить сміливо і легко,

    Рогу розкинувши широко.

    (олень)

    Розкажіть про оленя.

    Підсумки конкурсу ....

    Наступний конкурс підготували хлопці.Зараз кожна команда по черзі покаже сценки, які вони підготували. А ви повинні сказати, чи правильно поступили хлопці, як ви б поступили на їх місці.

    ЯК ВЧИНИТИ?

    1 команда.

    «Віра з Людою згрібали восени листя і раптом побачили під ними сонечко. Діти підняли жучка, поклали його на долоню, але він не ворушився.

    - Напевно, сонечко загинула від холоду. Викинь її, - сказала Люда.

    - Ні, викидати її не потрібно, - відповіла Віра. »

    -Що розповіла Віра Люді, і як дівчинки надійшли з сонечком?

    Слухаємо відповіді команд.

    -Правильно. Восени сонечка ховаються під опале листя і засипають. Віра і розповіла про це Люді. Дівчата обережно поклали божу корівку під паркан і прикрили листям. Навесні вона прокинеться, відкладе яйця, з них виведуться личинки, а потім і молоді жучки, які будуть знищувати шкідливих комах.

    2 команда.

    Хлопці пішли гуляти в ліс. Раптом вони побачили мурашник, схопили палиці і стали стукати по ньому палицею. «Стійте! Зупиніться! », - закричав Вова.

    Чому він так вчинив?

    3 команда.

    У теплий весняний день хлопці пішли гуляти в найближчий лісок. На лісовій галявині вони побачили безліч білих квітів.

    - Скоро свято! - сказала Олена і стала рвати квіти.

    - Зупинись! Подумай, що ти робиш! Адже це проліски! - закричав Діма.

    Чому Діма так повів себе?

    Підсумки уроку.

    Прикріплені файли:

    znatoki-prirody_67ogr.pptx | 2532,46 КБ | Завантажено: 390


    Скачати 13.72 Kb.


    Урок-гра з навколишнього світу у 2 класі «Знавці природи»

    Скачати 13.72 Kb.