• Хід уроку

  • Скачати 10,14 Kb.

    Урок безпеки в старшій різновікової групи: «З вогнем грати не можна!»




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір10,14 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Скачати 10,14 Kb.

    Софія Черепанова
    Урок безпеки в старшій різновікової групи: «З вогнем грати не можна!»

    Мета: прищеплення знань і навичок пожежної безпеки.

    завдання:

    освітні:

    -Формувати у дітей поняття «пожежна безпека».

    -Углубіть знання про причини виникнення пожежі.

    -Формувати вміння і навички в поведінці при виникненні пожежі, закріпити знання дітей про користь і шкоду вогню і про те, що вогонь боїться піску і води.

    -закріпити знання, про правила пожежної безпеки.

    - Ознайомити дітей з вогнегасником, підкресливши, що користуватися ним можуть тільки дорослі.

    Розвиваючі:

    - Розвивати інтерес до пізнання

    - Зміцнювати здоров'я дітей, розвивати мислення, пам'ять

    виховні:

    - Виховувати усвідомлене ставлення до пожежонебезпечних предметів.

    - Виховувати почуттів відповідальності, викликати бажання допомагати людям у біді.

    Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Фізичний розвиток».

    Матеріали та обладнання:

    ілюстрації із зображенням різних пожежонебезпечних ситуацій, де вогонь - друг чи ворог; телефон, ватно - марлеві пов'язки, лист, сірники, картинки - небезпечні ситуації, справжній вогнегасник, свічка, металевий піднос, вода пісок, земля.

    Методи і прийоми:

    Наочно - практичний: слайдовая презентація «Вогонь-друг, вогонь ворог». Експериментування: створення проблемних ситуацій.

    Ігровий: Сюрпризний момент «Лист від Хрюші і Каркуши», гра - тренінг «Викликай пожежників», дидактична гри «Небезпечні предмети», «Знай і виконуй»

    Хід уроку:

    Діти сидять на стільчиках.

    Педагог пропонує дітям відгадати загадку.

    Рудий звір в печі сидить,

    Рудий звір на всіх сердитий!

    вихователь:

    Він зі злості їсть дрова,

    Може, годину, а може, два.

    Ти його рукою не чіпай -

    Покусає всю долоню. (Вогонь.)

    вихователь:

    Правильно ця загадка про вогонь. Подивіться на слайд. (Слайд 1).

    Для чого нам потрібен вогонь (відповіді дітей)

    (щоб зігрітися, готувати їжу, щоб було світло в будинку, на вулиці)

    Знають всі - людина без вогню

    Не живе ні єдиного дня!

    При вогні, як при сонці, світло,

    При вогні і зимою тепло! (Слайд 2, 3, 4, 5)

    Це вогонь корисний. Але вогонь буває і небезпечний і якщо за ним не стежити, тоді виникає пожежа. (Слайд 6, 7, 8.)

    Людині друг - вогонь,

    Тільки даремно його не руш!

    Якщо будеш балувати,

    Те біди не минути! (стукіт у двері)

    вихователь:

    Нам в дитячий сад прийшов лист. На конверті написано: «Дітям дитячого садка №32 в групу« КАЗКА », а від кого воно ви здогадаєтеся по малюнку на конверті.

    Діти: від Хрюші і Каркуши ».

    вихователь:

    Ви хочете дізнатися, що вони нам пишуть (читає)

    "Привіт, діти! Ми лежимо в лікарні. Хочемо розповісти вам, як ми сюди потрапили. Я - Хрюша гостював у Каркуши, ми читали книжки, малювали, ліпили з пластиліну, а потім стало, нудно і ми вирішили придумати нову гру. І знайшли сірники і стали з ними грати. Спочатку нам було весело, цікаво Нам дуже подобалося, як сірник черкає по коробці, як спалахує вогонь, а потім вогонь підкрався до лапок, ми побоялися обпектися і кинули сірник на підлогу. А потім я нічого не пам'ятаю, прийшов до тями тільки в лікарні зі ворона. Зараз нам дуже погано, у нас болять лапки і вушка. Нас лікують лікарі. Хлопці, не вірте сірників, вони можуть наробити багато біди. Вони хитрі, завжди просяться дітям в руки ».

    вихователь:

    Хлопці, чому Хрюша з Каркушу опинилися в лікарні?

    Відповіді дітей.

    вихователь:

    Хто з вас брав сірники і намагався запалити їх (показує сірникову коробку). А ви вмієте запалювати сірники?

    Сірник треба тримати так, щоб вона спалахуючи НЕ обпекла пальці. Інакше її доводиться кидати, коли вона ще не згасла і це може привести до пожежі

    Ось це і сталося з нашими героями. Головне правило - сірники і запальнички призначені для господарських потреб. Вони не можуть служити для ігор. Чи не балуйтесь з сірниками і не давайте пустувати своїм друзям.

    (створення проблемної ситуації)

    (Педагог звертає увагу дітей на запах диму, який йде з лялькового куточка і пропонує дітям пройти туди. Діти бачать прасувальну іграшкову дошку, на ній лялькове плаття. На сукню обгоріла дірка, на якій лежить праска.)

    Діти, поясніть, чому на плаття обгоріла дірка?

    (відповіді дітей)

    Правильно діти. Всі електроприлади, включені в мережу, не можна залишати без нагляду, тому що вони часто стають причиною пожежі. Назвіть прилади, які працюють від електрики (діти називають)

    Зараз ми розглянемо ситуації, при яких може статися біда і розповімо про них.

    Дидактична гра: «Небезпечні ситуації»

    (діти беруть картинку і пояснюють, що не можна робити, щоб не сталася пожежа).

    вихователь:

    А зараз ми ще раз згадаємо з - за яких предметів може виникнути пожежа

    (діти стають в коло передають м'яч один одному і називають предмети).

    (Сідають на місце).

    Однак не завжди вдається запобігти пожежі. Трапляється загоряння все ж відбувається. Тому, потрібно бути готовим до такої ситуації, щоб не розгубитися і діяти швидко і впевнено.

    Якщо в будинку почалася пожежа, а дорослих немає, тікай ​​подалі від вогню. Не забудь зачинити двері, щоб вогонь не поширився по всьому будинку.

    Навіть якщо вам дуже страшно перебувати в палаючому будинку, не можна ховатися під ліжко, в шафу, адже пожежним буде важко вас знайти і врятувати. Для того, щоб в диму було легше дихати, потрібно взяти будь-яку тканину, ганчірочку, змочити її водою і прикласти до носа і рота. А у нас в саду є спеціальні ватно - марлеві пов'язки. Зараз ми повчимося їх швидко надягати (діти пробують надягати пов'язки).

    Якщо загорілася ваша одяг, падайте на землю, підлогу, і катайтеся по ньому стрімголов, поки вогонь повністю не згасне. Покажіть, як ви будете це робити (діти показують).

    Гасити пожежу - справа дорослих, але викликати пожежників може кожен з вас.

    Потрібно набрати по телефону номер пожежної охорони «01», а якщо у вас є стільниковий телефон, набирайте «112» чітко і спокійно вимовити своє ім'я і адресу, сказавши, що трапилося. До вас обов'язково прийдуть на допомогу.

    вихователь:

    А тепер перейдемо до практики. Я хочу побачити, як ви будете викликати пожежників, якщо трапитися біда.

    Гра - тренінг «Викликай пожежників»

    (Підбігти до телефону, набрати номер, сказати своє ім'я, прізвище, домашню адресу і що сталося).

    Педагог. Якщо вогонь стає небезпечним, як людина може з ним впоратися? (Його потрібно загасити).

    Хлопці, а ви знаєте, чого боїться вогонь? (відповіді дітей)

    Давайте перевіримо правильність ваших тверджень і проведемо досвід

    (педагог на металевому підносі запалює свічку)

    -Коли ми запалили свічку, що ми побачили? (Вогник). Він яскравий красивий, так і привертає до себе увагу. Можна до нього доторкнутися? (Ні, можна обпектися.) Вогонь яскравий, привабливий, але дуже небезпечний.

    На запалену свічку проллємо трохи води (дитина виконує вказівку педагога). Що сталося? Вогонь згас, бо він боїться води.

    А зараз на палаючу свічку посипем піску. Що ми бачимо? Вогонь згас. Він боїться і піску. І землі. А взимку вода перетворюється в сніг. За допомогою снігу теж можна загасити вогонь.

    вихователь:

    Існує ще хороший помічник при гасінні пожежі, а що це ви дізнаєтеся з загадки.

    Якщо полум'я спалахне раптом,

    Є у вас надійний друг,

    Під рукою його тримаєте!

    Полум'я душитель,

    Диму приборкувач -

    Ваш друг вогнегасник.

    вихователь:

    У нас в дитячому садку теж є вогнегасники. Вони гасять вогонь піною або спеціальним порошком. Вони знаходяться в куточку пожежної безпеки і зараз ми з ними познайомимося. (Динамічна пауза)

    Діти йдуть до куточка, розглядають вогнегасник і повертаються в групу. Стають в коло.

    Зараз мені хочеться з вами пограти в гру «Знай і виконуй» і з'ясувати, як ви запам'ятали правила безпечної поведінки. Якщо ви вважаєте, що я говорю правильно, хлопайте в долоні. Якщо немає, стійте тихо.

    Гра «Знай і виконуй»:

    -Догляд з дому необхідно гасити світло.

    -Якщо дорослих немає вдома, можна пограти сірниками.

    -Загорелся котячий будинок. Вона сховалася під ліжко.

    -Незнайка вранці дивився телевізор і вирішить його не вимикати, коли йшов: «Все одно ввечері прийду і буду дивитися».

    -Якщо сталася пожежа, телефонуй «25».

    -Я від маленької сестрички прибираю вдома сірники.

    -Хто почувши запах гару повідомляє про пожежу?

    вихователь:

    Ви добре впоралися із завданням, тепер знаєте, як поводитися при виникненні пожежі, ніж гасити вогонь. А на прощання хочу дати вам дати ще одну пораду:

    Хто з вогнем необережний,

    У того пожежа можливий,

    Хлопці, пам'ятайте про те,

    Що не можна жартувати з вогнем!



    Скачати 10,14 Kb.


    Урок безпеки в старшій різновікової групи: «З вогнем грати не можна!»

    Скачати 10,14 Kb.