• Хід заняття.

  • «У школі Фіксікі». Заняття з розвитку елементарних математичних уявлень в підготовчій до школи групі




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір6,95 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Світлана Смирнова
    «У школі Фіксікі». Заняття з розвитку елементарних математичних уявлень в підготовчій до школи групі

    Мета: навчання дітей діям використання моделей «частина-ціле» для придумування і рішення арифметичних задач.

    завдання:

    - продовжувати навчати дітей виділенню компонентів завдання при вигадуванні завдань за предметними картинками;

    - розвивати уявлення дітей про частини і цілому, що утворюються при додаванні і відніманні чисел;

    - закріплювати освоєння дітьми дій моделювання відносин між числами числового ряду за допомогою моделей типу логічного дерева;

    - виховувати в дітях самостійність, вміння домовлятися між собою.

    Обладнання: інтерактивна дошка, ноутбук, медальйони із записом чисел другого десятка, викладені на підлозі доріжки зі знаками «... <= 15», «...> 13», «...> 17», картки із записом моделей «частина + частина = ціле» і «ціле-частина = частина» у вигляді високих прямокутників і їх низьких половинок,

    Хід заняття.

    Вихователь: Хлопці, скажіть, будь ласка, який сьогодні день тижня? Який зараз місяць? А яке сьогодні число? Правильно, сьогодні 21 квітня. А вчора яке було число? А завтра буде? Назвіть наступне за 16-м число. А попереднє 13-ти? Назвіть сусідів числа 18.

    (Лунає інтернет-дзвінок.) Що це таке? У нас підключений інтернет і, здається, до нас хтось дзвонить! Хто ж це? Зараз подивимося!

    Відео: Фіксікі: Доброго дня, хлопці! (Привіт, Фіксікі) Ми запрошуємо вас в школу Фіксікі! Дістатися до школи вам допоможуть чарівні медальйони, які ми відправили в ваш дитячий сад. Чекаємо вас в школі! До зустрічі!

    Вихователь: Хлопці, ви хочете відправитися в школу Фіксікі? А що це за медальйони? Хлопці, ви їх не бачили? Ой, подивіться, здається, посилка до нас прийшла. Подивимося, що ж тут. Ось вони - чарівні медальйони! (Одягаємо медальйони) Тепер у нас є медальйони і ми можемо відправитися в дорогу! (музична заставка «Фіксікі»)

    Вихователь: Ходімо по доріжці. Ой, хлопці, наша доріжка розгалужується! Куди ж нам далі йти? (Діти помічають покажчик «... <= 15» і визначають, що в даному напрямку повинні піти діти, які мають медальйони з числами, відповідними цього знаку. Решта йдуть за іншою стежкою.) Хлопці, подивіться, будь ласка, один на одного, чи все правильно вибрали собі доріжку? Хто перевірить, чи відповідають ваші числа даний знак? (на першій доріжці) А вам необхідно перевірити, чи точно все ваші числа не відповідають тому знаку на іншу доріжку. (На другий доріжці) Хто буде перевіряти? (Діти, домовляючись, вибирають перевіряючих і самостійно перевіряють правильність розподілу чисел.)

    Обидві групи на своєму шляху зустрічають ще розгалуження з покажчиками «...> 13» (перша група) і «...> 17» (друга група) і, провівши аналогічну роботу, добираються до школи Фіксікі по чотирьом різним доріжках.

    У школі Фіксікі

    Нулик: Доброго дня, хлопці! Складно було дістатися до нашої школи? А що вам допомогло впоратися з труднощами? (Розум, кмітливість, дружба, уважність) Якщо ви такі розумні і, що дуже важливо, дружні, тоді і тут в школі з нашими завданнями ви легко впораєтеся! Ми з вами сьогодні будемо вирішувати завдання. Тільки ось ви так швидко дісталися до школи, що я ще й придумати щось її не встиг ... що ж робити щось ...

    Вихователь: Хлопці, нам потрібна завдання. Як же її придумати і правильно скласти? З яких компонентів складається задача? (умови, питання) Давайте ми допоможемо Фіксікі і придумаємо свої завдання.

    Нулик: Як здорово! А я вже і підказки до завдань приготував! Ось вони! (моделі «ч + ч =?» і «ц-ч =?»)

    Вихователь: Хлопці, давайте прочитаємо ці підказки. (Читання моделей дітьми) А тепер я пропоную вам об'єднається в пари для спільної роботи. Виберіть, будь ласка, собі партнера для придумування завдання. А тепер кожна пара може вибрати собі модель і відправитися в навчальний клас для придумування і рішення задач. (Музична заставка «Фіксікі»)

    У навчальному класі

    Вихователь: Хлопці, завдання ви можете придумати, вибравши одну із запропонованих предметних картинок. А можете придумати завдання зі своїми предметами або героями. Про це необхідно домовиться з партнером і скласти задачу, відповідну обраної вами моделі. (Діти працюють, стоячи біля столів в шкарпетках на масажних килимках)

    Вихователь: А тепер домовтеся, хто у вашій парі буде розповідати умови задачі, а хто задасть питання. (Діти розповідають свої завдання)

    Нулик: Хлопці, які цікаві завдання ви придумали! Просто дивно! А яку ж завдання ми будемо вирішувати?

    Вихователь: Хлопці, вам яке завдання більше сподобалася? Порадившись і виберіть одну задачу для вирішення. (Самостійний вибір дітьми завдання)

    Вихователь: Хлопці, повторіть, будь ласка, ще раз ваше завдання. 1) А тепер запишемо умови і питання задачі за допомогою смужок «частина» і «ціле» і знаків. (Одна дитина працює у інтерактивної дошки, інші за столами з смужками, знаками і картками з цифрами). 2) Умова і питання за допомогою карток з цифрами і знаків. 3) Рішення і відповідь за допомогою смужок «частина» і «ціле» і знаків. 4) Рішення і відповідь за допомогою карток з цифрами і знаків.

    Вихователь: Хлопці, який же відповідь вийшла у нашій задачі? А як ми його отримали?

    Нулик: Хлопці, ви просто молодці! Ви чудово впоралися з нашим завданням і тепер ми впевнені, що ви готові піти на справжню школу! Ну а ми з вами прощаємося!

    Вихователь: Хлопці, давайте на прощання ми Фіксікі що-небудь подаруємо! Що Фіксікі люблять? Правильно, вони люблять все лагодити! Ми подаруємо Финтика кріпильні вироби! Вони Фіксікі завжди знадобляться. Хлопці, кому сьогодні було легко працювати з нами: проходити по доріжках і вирішувати завдання, подаруйте, будь ласка, Фіксікі жовті болтики, гайки і шайби, кому було складно, важко - подаруйте червоні деталі.

    Нулик: Я вам дякую за такі корисні подарунки і прощаюся з вами! До побачення, хлопці! Удачі в школі!





    «У школі Фіксікі». Заняття з розвитку елементарних математичних уявлень в підготовчій до школи групі