• Хід заняття.

  • Скачати 14,53 Kb.

    Творчо-інформаційний проект з дітьми середньої групи «Цветик-семицветик»




    Дата конвертації20.06.2017
    Розмір14,53 Kb.
    Типпроекти творчі

    Скачати 14,53 Kb.

    Марина Романова
    Творчо-інформаційний проект з дітьми середньої групи «Цветик-семицветик»

    Творчо-інформаційний проект

    з дітьми середньої групи

    Актуальність проекту.

    З цілим світом сперечатися я готовий,

    Я готовий заприсягтися головою

    У тому, що є очі у всіх кольорів,

    І вони дивляться на нас з тобою.

    Р. Гамзатов

    Екологічне виховання - одне з основних напрямків в системі освіти, це спосіб впливу на почуття дітей, їх свідомість, погляди і уявлення

    Діти відчувають потребу в спілкуванні з природою. Вони вчаться любити природу, спостерігати, співпереживати, розуміти, що наша Земля не зможе існувати без рослин, так як вони не тільки допомагають нам дихати, а й лікують від хвороб.

    Квіти - це не тільки краса, але частина живої природи, яку треба берегти і охороняти, і, звичайно ж, знати. Знати будову квітки, його зовнішній вигляд, особливості, цілющі властивості

    Зірвати квітку може кожен, а от сказати, яку квітку зірвав, далеко не всі

    Я йшов вперед,

    Але всюди сповільнювалися

    Мої кроки при погляді на квіти ...

    Данте

    Вид проекту: творчий, інформаційно - дослідницький, соціально

    значимий, короткостроковий, груповий.

    цілі:

    1. Розвиток екологічної грамотності, естетичного сприйняття навколишнього світу, кругозору.

    2. Формування мислення, навички роботи в групі.

    3. Виховання дбайливого ставлення до рослин.

    завдання:

    1. Формування вміння дітей класифікувати квіти за місцем їх зростання (луг, сад, поле, будинок). Відзначити значення, роль квітів для життя і діяльності людини, тварин, комах.

    2. Формування вміння дітей правильно садити і вирощувати квіти.

    3. Розвиток конструктивних, образотворчих здібностей дітей у виготовленні квітів, застосовуючи різні матеріали і технічні засоби.

    4. Розвиток вміння порівнювати і аналізувати. Розвиток уяви, мислення в процесі спостереження, дослідження природних об'єктів.

    5. Виховання дбайливого ставлення до квітів, вміння піклуватися про них; комунікативних навичок, самостійності, працьовитості, спостережливості і допитливість до всього живого.

    Терміни реалізації проекту: з 20 по 24 липня.

    Керівник проекту: вихователь середньої групи

    Романова Марина Олександрівна

    Учасники проекту: вихователі, діти і батьки середньої групи.

    Продукт проектної діяльності: клумби на майданчику середньої групи

    Етапи реалізації проекту.

    період Заходи

    1. 1. Підготовчий етап

    З 13 по 17 липня

    1. Збір та аналіз літератури по даній темі.

    2. Розробка плану реалізації проекту.

    3. Добірка посібників, ілюстративного матеріалу; рухомих, пальчикових, дидактичних ігор, веселих запитань і вправ по темі.

    4. Добірка віршів, загадок, пісень, казок, міфів, легенд по темі; художню і пізнавальну літературу для читання дітям.

    1. Основний етап.

    З 20 по 24 липня 1. Бесіди: «Квіти - краса землі»,

    2. Заучування і читання віршів.

    3. Читання художньої, пізнавальної літератури,

    4. Розгляд ілюстрацій, листівок із зображенням квітів.

    Трудова діяльність на ділянці, догляд за квітами.

    • Розповіді дітей про квітниках будинку, як вони з батьками дбають про квіти. В яких випадках будинку дарують квіти?

    Художньо-творча діяльність:

    а) аплікація «Конвалії»;

    б) малювання квітів олівцями, використовуючи різні прийоми:

    1. 3. Заключний етап

    24 липня Слайд-програма «Квітковий світ Кубані» (регіональний компонент)

    Бесіда "Квіти-краса Землі". Цілі: розширення знань дошкільнят про квіти, виховання любові та бережливого ставлення до квітів, розвиток уяви, пам'яті, уваги, пізнавальних здібностей учнів, розширення кругозору.

    Зміст бесіди.

    - Хлопці, ви любите квіти? Що вам більше подобається: милуватися ними, дарувати або малювати квіти?

    - Ні на Землі нічого прекраснішого і ніжніше квітів. Квіти завжди були улюблені людьми. Даруючи їх один одному, вони висловлювали свої почуття: любов, повагу, вдячність, повагу. Квіти завжди надихали художників, поетів, музикантів. Давайте і ми ближче познайомимося з квітами, помилуємося ними і, може бути, самі станемо трішки добрішим, мудрішим, красивіше.

    - Хлопці, ви добре знаєте квіти? А ось зараз ми і перевіримо.

    Є одна гра для вас -

    Я прочитаю вірші зараз.

    Я почну, а ви кінчайте,

    Дружно хором відповідайте.

    У траві густий, зеленої, він виглядає ошатно.

    Але з ріллі, як бур'ян, він вигнаний нещадно.

    Головка блакитна і довгий стеблинка.

    Ну, хто ж його не знає? Адже це ... (волошка)

    Золота середина і промені кругом,

    Це, може бути, картина: сонце в небі блакитному?

    Ні, не сонце на папірці,

    На лузі квітка ... (ромашка)

    На сонячної узліссі в траві стоїть вона.

    Ліловенькіе вушка тихенько підняла.

    І тут допоможе вам кмітливість.

    Всі звуть квітка ... (фіалка)

    Підросте - вбереться в біленьке платтячко.

    Легке, повітряне, вітерцю слухняне.

    А поки варто одягнений в жовтий сарафанчик.

    Всі звуть його, хлопці, просто ... (кульбаба)

    Всі знайомі з нами:

    Яскраві, як полум'я.

    помилуйтеся дикими

    Червоними ... (гвоздиками)

    Нам кожному весняна природа дорога.

    Струмками розпускаються холодні снігу.

    Від снігу очищаються і хвоя, і хмиз,

    І перший з'являється в проталини ... (пролісок)

    (демонстрація ілюстрацій квітів)

    - Російська легенда стверджує, що одного разу стара Зима зі своїми супутниками, Морозом і Вітром, вирішила не пускати на Землю Весну. Але сміливий Пролісок виструнчився, розправив пелюстки і попросив захисту у Сонця. Сонце помітило Пролісок, зігріло Землю і відкрило дорогу Весні. Тому пролісок вважають першим квіткою, що зустрічає весну.

    Розгляньте картину і скажіть, чому ця квітка називають проліском? Він першим з'являється з-під снігу. Проліски. Цим ім'ям часто називають все рослини квітучі рано навесні. Але справжні підсніжники ростуть в гірських районах і зустрічаються рідко. Вони дуже ніжні і красиві.

    Багато первоцвіти - лікарські рослини. Збираючи первоцвіти, як лікарські трави, людина часто вириває їх з корінням, завдаючи шкоди рослинам, толочить місця їх зростання. Навесні і влітку ви іноді буваєте в лісі, в полі, на луках. Там ростуть красиві квіти. Люди збирають великі букети первоцвітів, конвалій, фіалок, дзвіночків (демонстрація ілюстрацій квітів). А чи знаєте ви, що багато хто з квітів все рідше і рідше зустрічаються в природі? Зірвав красиву квітку людина, напевно, не думає, що безглуздо погубив ще одну рослину зникаючого виду. І не знає, що на нашій планеті в небезпеці вже 25 тисяч видів рослин. Якщо ми хочемо, щоб квіти радували нас довгий час - їх треба берегти!

    - Чи не рвіть квіти, не рвіть -

    Нехай буде ошатною земля,

    А замість букетів даруєте

    Волошкові, незабудковие

    І ромашкові поля!

    кульбаба

    кульбаба золотий

    Був гарний, молодий,

    Не боявся нікого,

    Навіть вітру самого!

    кульбаба золотий

    Постарів і став сивий,

    А як тільки посивів,

    Разом з вітром полетів.

    ромашки

    - Гей, ромашки,

    Дайте мені відповідь:

    Ви звідки,

    Якщо не секрет?

    - Не секрет, -

    відповіли ромашки, -

    Нас носило сонечко

    В кишені!

    гвоздика

    Глянь-но, подивись-но,

    Що за червоний вогник?

    Це дика гвоздика

    Жаркий святкує день.

    А коли настане вечір,

    Пелюстки згорне квітка,

    "До ранку! До нової зустрічі!" -

    І згасне вогник.

    дзвіночок

    Про що дзвіночок

    Дзвенить на лузі?

    Відповісти на це

    Я вам не можу.

    Але думаю так:

    Задзвенить він з ранку

    І чують квіти -

    Прокидатися пора.

    латаття

    Сонце заснуло,

    Заснули латаття.

    Тихо колишуть їх

    Очеретинки.

    вранці,

    Лише сонячний промінчик

    проллється,

    негайно латаття

    Слухняно прокинеться.

    проліски

    Плакала Снігуронька,

    Зиму проводжаючи.

    Йшла за нею сумна,

    Всім в лісі чужа.

    Там, де йшла і плакала,

    Чіпаючи берези,

    Виросли проліски -

    Снегурочкіни сльози.

    Незабудки

    У собачої старої будки

    Розпустилися незабудки.

    Наш пухнастий рудий пес

    У незабудки тицяє ніс:

    "Скільки жити на світі буду -

    Незабудки не забуду! "

    жовті іриси

    Іриси є садові,

    Іриси є лілові -

    Ці ростуть в пошані.

    А жовті іриси виросли

    У дикому містечку,

    в вогкості,

    Тільки що не в болоті!

    Зустріч неждано-негадано

    Принадність таку в глушині,

    І нічого-то не треба нам:

    Стій.

    Дивись.

    Чи не дихай.

    фіалка

    зимові морози

    Сонечко прогнало.

    тендітна фіалка

    На галявинці встала.

    До сонця синій віночок

    Тягнеться вперто.

    першу фіалку

    Я зірву для мами.

    Конспект з художньої творчості (аплікація) в середній групі «Квіти. Конвалія »

    Завдання: продовження формування вміння складати задуманий предмет з частин, приклеювати деталі в потрібне місце. Розвиток образного мислення, кмітливості. Розвиток дрібної моторики пальців і кистей рук. Формування вміння розуміти і аналізувати зміст вірша. Продовження формування досвіду правильно працювати пензлем.

    Матеріали: ілюстрація або фотографія конвалії, аркуші картону, олівці зеленого кольору, заготовки з кольорового паперу листя і квіти конвалії, клейстер, пензлики для клею, серветки або ганчірочки, клейонки-підкладки.

    Попередня робота: знайомство дітей з будовою квітів, їх розподілом на садові, лісові, польові. Заучування напам'ять вірші Е. Сєрової «Конвалія» (народився конвалія в травневий день ... »).

    Хід заняття.

    1.- Хлопці, я хочу згадати вам загадки, а відповідь на ці загадки буде темою нашої аплікації:

    Цвіте він травневих часом,

    Його знайдеш в тіні лісової:

    На стеблинці, як намисто в ряд,

    Квіти запашні висять.

    (відповідь: конвалія)

    білі горошки

    На зеленій ніжці.

    (відповідь: конвалія)

    -Чи, хлопці, ми з вами сьогодні будемо клеїти квітка конвалії. Подивіться, який це гарна квітка. А хто пам'ятає, де ця краса живе? (в лісі, в тіні). А чим ще хороший ця квітка? (Є лікарською рослиною, дуже красивий і ароматний, занесений до Червоної книги, його потрібно берегти). З чим порівнюються у вірші квітки конвалії? (з намистом, горошками). Як ви думаєте, чому? (відповіді дітей).

    - а тепер подивіться на матеріали, з яких ми будемо робити аплікацію

    - А перед виконанням роботи давайте з вами пограємо і підготуємо пальчики до роботи.

    Пальчикова гімнастика.

    апельсин

    (Рука стиснута в кулачок)

    Ми ділили апельсин. (Крутим кулачком вправо-вліво)

    Багато нас, а він один! (Іншою рукою розгинає пальчики, складені в кулачок, починаючи з великого)

    Ця часточка для їжака,

    (Розгинаємо вказівний пальчик)

    Ця часточка для чижа,

    (Розгинаємо середній пальчик)

    Ця часточка для каченят,

    (Розгинаємо безіменний пальчик)

    Ця часточка для кошенят,

    (Розгинаємо мізинчик)

    Ця часточка для бобра,

    (Відкриту долоньку повертаємо вправо-вліво)

    Ну, а вовку - шкірка.

    (Двома руками показуємо вовчу пащу)

    Він сердитий на нас - біда! (Складаємо руки будиночком)

    У будиночок ховаємося - сюди!

    - а тепер приступаємо до роботи. Беремо наші заготовки з кольорового паперу і маємо в своєму розпорядженні їх на картоні. Потім ми беремо листочок і приклеюємо його на основу,

    після цього беремо олівець зеленого кольору і малюємо стеблинка для квітки. А тепер ми беремо по три квіточки і наклеюємо їх на стеблинка, який ви намалювали.

    Физкультминутка.

    Дівчатка і хлопчики: хлоп, хлоп, хлоп,

    Стрибають, як м'ячики: стриб-скок, стриб-скок.

    Ніжками топчуть: топ, топ, топ!

    Весело регочуть: ха, ха, ха!

    Очками моргають (ритмічне зажмуріваніе очей,

    Після відпочивають (присідають, руки вільні).



    Скачати 14,53 Kb.


    Творчо-інформаційний проект з дітьми середньої групи «Цветик-семицветик»

    Скачати 14,53 Kb.