• Хід заняття.

  • Тренінг для батьків і дітей молодшого віку «Граємо разом з мамою!»




    Дата конвертації07.04.2017
    Розмір4,72 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Олена Прокоф'єва
    Тренінг для батьків і дітей молодшого віку «Граємо разом з мамою!»

    Тренінг для батьків і дітей

    «Граємо разом з мамою!»

    Мета: залучити батьків в єдине педагогічний простір.

    завдання:

    1. Сприяти встановленню емоційних контактів між батьками і дітьми.

    2. Розширення можливостей розуміння своєї дитини.

    3. Сприяти згуртуванню колективу батьків вихованців.

    Кількість учасників: 5-6 батьків зі своєю дитиною.

    Хід заняття.

    Батьки і діти сидять в загальному колі.

    Психолог показує гарну ляльку.

    «До нас в гості прийшла лялька Надя. Вона живе в дитячому саду і дуже любить грати з хлопцями і мамами. Давайте привітаємося! »

    Гра «Здрастуйте долоньки»

    Привіт, долоньки! (руки вперед, повернути долоні)

    Хлоп-хлоп-хлоп!

    Привіт, ніжки! (ніжки витягнути вперед)

    Топ-топ-топ!

    Привіт, щічки! (погладити)

    Плюх-плюх-плюх!

    Привіт, губки! (похитати головою)

    Чмок-чмок-чмок! (чмокають губами)

    Привіт, зубки! (похитати головою)

    Клац-клац-клац! (постукати зубами)

    Здрастуй мій носик! (погладити долонькою)

    Пі Пі пі! (вказівним пальцем на ніс)

    Привіт гості! (руки простягнути)

    Вітання! (помахати)

    А тепер давайте познайомимося!

    Гра «Назви своє ім'я» (передаємо ляльку по колу і батьки, і діти називають свої імена)

    Давайте пограємо з лялькою!

    Гра «Жила-була дівчинка ...»

    (Спочатку показувати на ляльці, потім на себе)

    «Жила-була дівчинка, і були у неї дві ніжки. А у вас є ніжки? Покажіть їх. А що люблять робити ваші ніжки? (стрибати, бігати)

    На ніжках жили-були коленочкі. Покажіть мені їх. Вони любили присідати.

    Жили-були у дівчинки ручки. Вони любили обніматися. Обійміть матусю. А ще ручки любили тягнутися вгору, покажіть як.

    Жили-були у дівчинки пальчики на ручках. Покажіть їх, вони любили вітатися (замочок)

    Жили-були у дівчинки оченята. Що вони вміють робити? Вони люблять дивитися (зробити бінокль)

    Жили-були вушка. Що вони вміють робити? (слухати)

    Жили-були волосся на голові. Вони любили, коли їх гладять. Погладьте себе і маму.

    Ми з вами молодці! Давайте поплескаємо собі в долоні »

    Мами кажуть своїй дитині: «Дай ладошечку, моя крихітка, я поглажу тебе по ладошечке» (діти сідають до мами на ручки)

    Пальчикова гра (мама робить масаж пальчиків)

    Цей пальчик найбільший,

    Найвеселіше і смішний.

    Цей вказівний, він солідний і уважний.

    Цей пальчик середній,

    Він ні перший, ні останній.

    Цей пальчик безіменний,

    Він не любить каші манної.

    Найменший мізинчик,

    Любить бігати в магазинчик!

    «Нудно, нудно, так сидіти,

    Один на одного нам дивитися,

    Чи не час пограти? »

    Рухлива гра «Один за одним»

    (Батьки і діти стають в коло)

    Рівним колом, один за одним,

    Ми йдемо за кроком, крок.

    Стій на місці, дружно разом,

    Зробимо ось так! (показати будь-який рух)

    «Лялька Надя принесла вам якусь іграшку (захована в мішечку, відгадайте що там (загадка)»

    «Круглий, гладкий, без кутів,

    Цілий день скакати готовий! »

    Гра «Озорной м'ячик»

    (провідний в центрі кола, говорить слова і кидає м'яч дитині чи мамі)

    Ось який, ось який,

    М'ячик строкатий, пустотливий,

    Ніколи не плаче,

    По доріжці скаче.

    М'яч в руках я потримаю,

    І хлоп'ята покажу.

    Кому дати? Кому дати?

    М'ячик Іринці дам.

    (Пограти кілька разів)

    «Хлопці, давайте з мамами намалюємо теж гарні м'ячики»

    Спільна творчість «Мій веселий м'яч»

    Дітям пропонуються фарби, пензлики, аркуш паперу. Мами малюють велике коло і разом його розфарбовують. Можна включити красиву музику. На наступний день роботи вивішуються на виставку в групі.





    Тренінг для батьків і дітей молодшого віку «Граємо разом з мамою!»