• Прикріплені файли

  • Скачати 13,79 Kb.

    Технологічна карта уроку навчання грамоті по темі «Правопис вивчених буквосполучень в словах російського рідної мови»




    Дата конвертації20.09.2019
    Розмір13,79 Kb.
    ТипТемочка

    Скачати 13,79 Kb.

    Аріна Кругликова
    Технологічна карта уроку навчання грамоті по темі «Правопис вивчених буквосполучень в словах російського рідної мови»

    П. І. Б. педагога: Кругликова Аріна Павлівна

    Предмет: російську мову

    Назва: Правопис вивчених буквосполучень в словах російського рідної мови

    Клас: 1 клас Б

    Тип уроку: актуалізації знань і умінь (урок повторення)

    Цілі: Закріплювати знання дітей в традиційному написанні поєднань жи-ши з буквою і, ча-ща з буквою а, чу-щу з буквою у

    Плановані результати:

    особистісні:

    - формування шанобливого ставлення до іншої думки;

    - виконувати правила поведінки на уроці;

    метапредметние:

    - оволодіння здатністю розуміти навчальне завдання уроку і прагнути її виконувати;

    - планувати свою діяльність під керівництвом вчителя;

    - розвивати здатність слухати співрозмовника і вести діалог;

    - оцінює свої досягнення на уроці.

    Предметні:

    - співвідносити вимова голосних в поєднаннях жи-ши, ча-ща, чу-щу і їх позначення буквами;

    - знаходити в словах ці поєднання;

    - писати слова з поєднаннями жи-ши, ча - ща, чу-щу;

    - оцінювати результати виконаних завдань

    Методи і форми навчання: індивідуальна, фронтальна, робота в парах

    Обладнання: проектор, електронна дошка, презентація (Додаток 1, картки для індивідуальної, фронтальної роботи і роботи в парі (Додаток 2).

    Технологічна карта

    Етапи уроку Час Діяльність учителя Діяльність учнів УУД

    1. Організаційний момент 1 хв створення емоційного настрою.

    Продзвенів дзвінок веселий,

    Всіх кличе він на урок.

    Ну-ка, дитячому, всі готові?

    Починаємо точно в строк.

    На місця все тихо сіли,

    Чи не порушимо тишу.

    Приготувалися все слухати,

    Я урок зараз почну.

    Перевіряють готовність до урок: всі необхідні письмові приладдя, зошит. Комунікативні УУД:

    - домовлятися спільно з учителем про правила поведінки і спілкування на уроці.

    Регулятивні УУД:

    - самостійно організовувати своє робоче місце;

    - планувати навчальне співробітництво з учителем і однолітками.

    2. Актуалізація знань 6 хв Хвилинка чистописання.

    Заєць, лист.

    - Як ви думаєте, чому ми написали саме ці слова?

    - Дійсно, до нас на урок прийшов зайчик і приніс нам лист. (Додаток 1, слайд 1) У листі він нам приготував прислів'я, але поки він біг, все слова в них переплуталися. Давайте спробуємо усно зібрати наші прислів'я.

    Робота з прислів'ями (Додаток 1, слайд 2, частина 1) - складання прислів'їв з слів.

    - Визначимо зміст кожної прислів'я.

    - Списати 1 будь-яку прислів'я.

    - Згадаймо, які правила при написанні пропозиції ми використовуємо?

    - Які орфограми вам зустрілися?

    Лист слів в зошиті по рядку

    Висловлюють свої припущення.

    - завдання приніс Зайчик

    Пропонують свої варіанти

    *Вік живи вік учись.

    * Справі час потісі годину.

    * У чужі сани не сідай.

    Висловлюють свою думку, доповнюють відповіді своїх однокласників

    виконують завдання

    - Пропозиція починаємо писати з великої літери, в кінці ставимо крапку. Всі знаки пунктуації в реченні зберігаються.

    Відшукують орфограми і називають їх.

    - Сполучення жи-ши, ча-ща, чу-щу Пізнавальні УУД:

    - здійснювати актуалізацію особистого життєвого досвіду;

    - визначати і формулювати проблему.

    Комунікативні УУД:

    - слухати і розуміти мову інших;

    - висловлювати свою думку (точку зору);

    - доповнювати, уточнювати огляди;

    - відповідати на запитання вчителя.

    Регулятивні УУД:

    - планувати свою діяльність відповідно до цільової установкою;

    - оцінювати правильність виконання дії на основі його оцінки та обліку характеру зроблених помилок;

    - організувати виконання завдань вчителя.

    3. Постановка теми уроку 7 хв - Як ви думаєте, про що будемо говорити сьогодні на уроці?

    -Давайте згадаємо, що ми вже знаємо про ці буквосполучення?

    - Спробуємо застосувати наші знання.

    Картинний диктант (Додаток 1, слайд 3)

    - Запишіть словами назву предметів, які ви побачите на картинках, підкреслити зустрілися орфограми.

    - А тепер помінялися зошитами з товаришем по парті і перевірте правильність написаних слів за зразком (Додаток 1, слайд 4). Якщо ваш товариш написав все правильно поставте простим олівцем «+», а якщо допустив помилки, то виправте їх і поставте «-».

    Висловлюють свої припущення

    Згадують і промовляють правила написання даних орфограмм.

    - Жи-ши пиши з буквою І, ча-ща пиши з буквою А, чу-щу пиши з буквою У.

    Записують в зошит назви предметів, зображених на картинках слайда, виділяють орфограми жи-ши, ча-ща, чу-щу

    - Машина, годинник, Шишик, щука, майданчик, опудало, свічка, пружинка.

    Взаимопроверка, оцінка виконання завдання однолассніком.

    Пізнавальні УУД:

    - орієнтуватися в своїй системі знань: відрізняти нове від вже відомого з

    допомогою вчителя;

    - структурувати, систематизувати матеріал, отриманий на попередніх уроках.

    Комунікативні УУД:

    - формулювати і аргументувати свою думку і позицію;

    - будувати монологічне висловлювання.

    Регулятивні УУД:

    - планувати власну діяльність відповідно до поставленим завданням і умовами її реалізації і шукати засоби її здійснення;

    - доповнювати, уточнювати огляди по суті поставленого завдання.

    Фізкультурна хвилинка

    Варто в лісі хатинка (руки замикають в будиночок)

    А в ній живе Петрушка (руки до носа, пальці в сторони)

    До нього йдуть звірятка (крок на місці)

    Пострибати - пограти (стрибки і повороти)

    Олені (зобразити роги)

    Носороги (кулачки до носа)

    Ведмеді з барлогу (перевалюючись зображати ведмедя)

    Приходять один за одним (крок на місці)

    Пострибати - пограти (стрибки і повороти)

    Регулятивні УУД:

    - проводити фізичну розвантаження в ході роботи.

    4. Робота по темі уроку 20 хв Фронтальна робота з відпрацювання навичок письма слів з орфограммами, знаходження їх в словах, закріплення вміння розділяти слова на склади. (Додаток 2, картка 1 на кожній парті)

    - Зараз продовжимо працювати з нашими орфограммами. У вас на столах лежать картки. Візьміть блакитну. Давайте прочитаємо завдання і визначимо, що нам необхідно зробити.

    - Зверніть увагу, ті, хто впоратися з роботою раніше, ніж всі ми разом, для вас є додаткові слова для поділу на склади.

    Читання учнями завдання на картці, прогнозування своєї роботи.

    Робота проводиться у дошки. По одному дитині виходять, записують слова ділять їх на склади, позначають орфограми.

    - Шило, калюжі, малюки, шина, жилка, шкірка, покажи, горошина, зв'яжи, конвалії.

    Пізнавальні УУД:

    - співвідносити інформацію, представлену в різних формах;

    - аналізувати, порівнювати, робити висновки, встановлювати закономірності, будувати міркування;

    - встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;

    - формувати навик навчального співробітництва.

    Комунікативні УУД:

    - будувати усне висловлювання відповідно до комунікативного завдання;

    - здійснювати роботу в парі;

    Фізкультурна хвилинка

    (інтерактивна фіз. хвилинка)

    - А тепер будемо працювати із зеленою карткою. (Додаток 2, картка 2).

    - Прочитаємо завдання і визначимо план дій.

    -Працювати будете зі своїм товаришем по парті разом, писати в картці. Нагадую вам, що все слова -відповіді повинні бути пов'язані з темою уроку, т. Е. Утримувати відомі нам буквосполучення. Перші 3пари правильно виконали роботу отримують наклейку-заохочення.

    Читання учнями завдання на картці, планування діяльності.

    Виконання роботи в парі, висловлюють свою точку зору, аналізують, приходять до спільної думки.

    Фронтальна перевірка.

    Везіння - удача

    Їжа - їжа

    Зубаста риба - щука

    Дощова хмара - хмара

    Кисла трава - щавель

    Посуд для чаювання - чашка, чайник.

    Комунікативні УУД: - аргументувати позицію особисту і позицію групи;

    - представляти результати своєї праці (роботи групи).

    Регулятивні УУД:

    - свідомо організовувати свою пізнавальну діяльність;

    - здійснювати самоконтроль;

    - оцінювати правильність виконаних дій.

    5. Підсумок уроку 8 хв - Отже, перевіримо, що ви засвоїли за урок сьогодні. Вам пропонується самостійно виконати невелику вправу. У кожного з вас лежить біла картка. Ознайомимося із завданням, яке вас має бути виконати (Додаток 2, картка 3).

    Читання учнями завдання на картці, прогнозування своєї роботи.

    1 варіант для рівня НС:

    - Расцвела в саду запашна троянда.

    2 варіант для базового рівня:

    - У повітрі кружляє пухнастий сніг.

    3 варіант для рівня ВС:

    - У Гриші Першина жив рудий кошеня.

    Пізнавальні УУД:

    - систематизувати, узагальнити вивчене.

    Комунікативні УУД:

    - усвідомлено і довільно будувати мовне висловлювання в письмовій формі.

    Регулятивні УУД:

    - самостійно контролювати свій час і керувати ним.

    - здійснювати самоконтроль.

    6. Рефлексія 2 хв - Пропоную вам в кінці визначити настрій від уроку. Зовсім скоро на вулиці весна. У мене є кошик для збору весняних квітів. У кожного з вас на столі квіточка. Розфарбуйте його в один із запропонованих кольорів (Додаток 1, слайд 5) і покладіть його в кошик (зміцнити на магнітик).

    Проводять оцінку своєї діяльності на уроці, висловлюють її відповідно до колірними позначеннями.

    Регулятивні УУД:

    - співвідносити цілі уроку з результатом роботи і зі способами її досягнення;

    - спільно з учителем і однокласниками давати оцінку діяльності на уроці.

    Додаток 1

    слайд 1

    слайд 2

    слайд 3

    слайд 4

    слайд 5

    Додаток 2

    Картка № 1 блакитна

    Спишіть розділяючи слова на склади. Підкресли орфограми.

    Шило, калюжі, малюки, шина, жилка, шкірка, покажи, горошина, зв'яжи, конвалії.

    ! Якщо ти все зробив, спробуй розділити такі слова:

    Шишка, рідкий, свіжий, ворушити, служити, шип, пружина, пухнастий.

    Картка № 2 зелена

    Відгадайте слова за їх значенням і запиши.

    Везіння - ___

    Їжа - ___

    Зубаста риба - ___

    Дощова хмара - ___

    Кисла трава - ___

    Посуд для чаювання - ___

    Картка № 3 (для індивідуальної роботи, 3 варіанти) біла

    Складіть з слів пропозицію так, щоб виділене слово було перше. Вставити пропущені букви, підкресліть поєднання жи-ши.

    троянда душ ... зграя Расцвела в саду

    Складіть з слів пропозицію так, щоб виділене слово було перше. Вставити пропущені букви, підкресліть поєднання жи-ши.

    сніг пуш ... Стий В повітрі круж ... ться

    Складіть з слів пропозицію так, щоб виділене слово було перше. Вставити пропущені букви, підкресліть поєднання жи-ши.

    Гриша ... Перш. на кошеня У ж ... л риж ... й

    Прикріплені файли:

    bukvosochetanija_bu3jo.pptx | 2013,43 КБ | Завантажено: 12


    Скачати 13,79 Kb.


    Технологічна карта уроку навчання грамоті по темі «Правопис вивчених буквосполучень в словах російського рідної мови»

    Скачати 13,79 Kb.