• Хід заняття

  • Спільна освітня діяльність вихователя з дітьми середньої групи «Домашні тварини»




    Дата конвертації20.06.2017
    Розмір6,67 Kb.
    ТипДомашні тварини та вихованці

    Катерина Матасова
    Спільна освітня діяльність вихователя з дітьми середньої групи «Домашні тварини»

    МОУ для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

    «Прогимназія № 237« семицветик »

    Тема: «Домашні тварини»

    (Спільна освітня діяльність вихователя з дітьми середньої групи)

    вихователь:

    Бугрова Е. А. - молодий фахівець

    Муханяева М. А. - молодий фахівець

    26 жовтня 2013 р

    Інтегровані області: «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Музика»

    Мета: Продовжити знайомити дітей з домашніми тваринами. Формувати вміння правильно поводитися з тваринами. Розвивати бажання спостерігати за ними.

    завдання:

    - розвивати вміння впізнавати і називати домашніх тварин (корова, кінь, вівця, свиня і ін.);

    - учити вживати в мові правильні форми назв дитинчат домашніх тварин (ягнята, телята, лоша і т. Д.);

    - формувати у дітей уміння утворювати форму множини іменників позначають дитинчат тварин в називному і знахідному відмінках (лошата, кошенята, телята і т. Д.)

    - розвивати діалогічну мова: вчити брати участь в бесіді, відповідати на питання. Вчити відгадувати загадки;

    - розвивати уяву, пам'ять, художньо творчі здібності.

    Словникова робота: ягня, лоша, теля, хлів, стайня, загін, корівник, свинарник.

    Попередня робота: Читання оповідань Ушинського, Біанкі і казок про домашніх і диких тварин «Колобок», «Рукавичка», «Бичок-смоляний бочок», «Лисиця і журавель», «Зимовье», вірші А. Барто, настільні ігри з домашніми та дикими тваринами. Дидактичні ігри «Запам'ятай і назви», «Вгадай хто це», «Чия це мама», «Знайди спільне».

    Очікуваний результат: у дітей сформується бажання спостерігати і доглядати за тваринами.

    Хід заняття:

    вихователь:

    Хлоп'ята подивіться до нас сьогодні прийшли гості. Давайте привітаємося з ними. Вони будуть дивитися як ми з вами займаємося. А для цього нам треба відправитися в подорож.

    А на чому можна відправиться в подорож?

    (відповіді дітей)

    Так ви маєте рацію на всьому на цьому можна подорожувати. Але ми з вами вирушимо не звичайним способом, а чарівним. Для цього ми вимовив чарівні слова:

    Ніжкою тупни, в долоні вип'ємо,

    Навколо себе повернемося,

    Дружно за руки візьмемося,

    Очі закриємо, скажімо «АХ»,

    І опинимося в гостях.

    вихователь:

    Хлопці подивіться де ми опинилися? Ви дізналися це місце? (сл. село)

    (відповіді дітей)

    вихователь:

    Правильно це село. Ой хлопці подивіться хто нас зустрічає. (сл. Бабуся)

    Це бабуся Аня. Вона нас хоче з кимось познайомити, але для того що б дізнатися з ким нам треба відгадати приготовані нею загадки.

    Загадки.

    (сл. з загадками)

    - У мене є п'ятачок, замість хвостика - гачок.

    В калюжі я лежати люблю і похрюкує: «Хрю-хрю»! (свиня)

    -Хоч і оксамитові лапки, але звуть мене «царапкой».

    Мишок спритно я ловлю, молоко з блюдця п'ю. (кішка)

    -І сметану, і кефір, молоко і смачний сир,

    Щоб були ми здорови- дасть нам строката? (корова)

    -Хто я -здогадалася самі? Я везу зимою сани,

    Що легко ковзають по снігу. Влітку я везу віз. (кінь)

    -Я господареві служу - будинок хазяйський сторожу.

    Я ричу і голосно гавкоту і чужих я не пускаю. (собака)

    Врспітатель:

    А що це за тварини? Як їх можна назвати одним словом?

    (відповідь дітей)

    вихователь:

    - Чому цих тварин називають домашніми?

    (відповідь дітей)

    Люди тварин приручали,

    І вони домашніми стали.

    Людина їм будує житло,

    Кожен день готує їм їжу,

    Чистить, миє, якщо треба - лікує

    Коней, собаку і овечок,

    Кішечку, корову, порося,

    Качечку, кролицю і теляти,

    Курку, гусака, і півня:

    Життя у них, звичайно, не погана.

    І за це люди отримують

    Від тварин шерсть і ніжний пух,

    Молоко, щоб пити його за чаєм,

    А ще любов і доброту.

    вихователь:

    Люди живуть в будинках, квартирах. А яке житло у домашніх тварин?

    (сл. Тварини з їх житлом)

    Хто де живе?

    -Корова живе в корівнику.

    -Лошадь живе в стайні.

    -Свінья живе в свинарнику.

    -івці, коза живуть у хліві.

    -Собака живе в будці (будці).

    -Кошка живе в будинку.

    вихователь:

    А зараз ми пограємо в гру «Плутанина». На картинках зображено доросла тварина і його дитинча. Я буду питати у вас, а ви будете відповідати «Так», якщо я правильно назву дитинчати. Якщо я помилюся, ви скажіть «Ні», підніміть руку і назвете дитинчати правильно.

    У кози - козеня? - «Так»!

    У кішки - кошеня? - «Так»!

    У корови - коровёнок? - «Ні» А хто ж? - Теля.

    У собаки - собачонок? - «Ні». А хто ж? - Щеня.

    У коня - лошадёнок? - «Ні». А хто ж? -Жеребёнок.

    У вівці - овченок? - - «Ні». А хто ж? - Ягня.

    вихователь:

    Молодці хлопці ви впоралися з цим завданням. Бабуся Аня з нами прощається. А тепер нам пора повертатися в садок. А для того що б повернутися назад треба вимовити такі чарівні слова:

    Ніжкою тупни, в долоні вип'ємо,

    Навколо себе повернемося,

    Дружно за руки візьмемося,

    Очі закриємо, скажімо «АХ»,

    І повернемося в дитячий сад.

    закріплення:

    Робота в зошиті. ( «Здрастуй світ!» Е. Е. Кочемасова, А. А. Вахрушева, І. К. Бєлова)

    Підведення підсумків:

    Про яких тварин ми сьогодні говорили?

    Що сподобалося найбільше?

    Що нового ви дізналися?





    Спільна освітня діяльність вихователя з дітьми середньої групи «Домашні тварини»