«Слухаємо, граємо, співаємо і танцюємо»




Дата конвертації07.05.2017
Розмір6.85 Kb.
ТипДитячі ігри

Алла Смирнова
«Слухаємо, граємо, співаємо і танцюємо»

Смирнова Алла

ГБДОУ дитячий садок № 21 м Калінінський р-н, Санкт - Петербург

Конспект підсумкового заняття в старшій групі «Слухаємо, граємо, співаємо і танцюємо»

Мета: виявлення рівня розвитку музичних здібностей дітей через спільну музично - ігрову та комунікативну діяльність з використанням музично-ігрових рухів, музично-дидактичних ігор і грі на дитячих музичних інструментах; викликати у дітей позитивні емоції від зустрічі з музикою.

завдання:

- розвивати увагу в процесі слухання музики;

- формувати систему знань про музичні інструменти;

- розвивати тембрових; звуковисотний слух, уміння дізнаватися звучання музичних інструментів (контрабас, скрипка, віолончель);

- розвивати прагнення самостійно і виразно виконувати музично - ритмічні рухи;

- закріплювати навички гри на металофоні;

- формувати у дітей співочі навички: дотримуватися точність інтонування Поступенная і стрибкоподібного руху мелодії; в чіткої дикції; в ритмічних особливостях пісні;

- впізнавати знайомі пісні і передавати характер пісень при виконанні;

- виховувати увагу, швидкість реакції, витримку;

- виховувати в дітях активність, ініціативність, самостійність;

- виховувати емоційну чуйність і інтерес до музичного мистецтва.

Матеріали та обладнання: музичні інструменти (бубон, металофон, барабан, ілюстрації до «Карнавалу тварин», ілюстрації музичних інструментів (контрабас, скрипка, віолончель, магнітна дошка, кольорові хусточки, музичний центр.

Хід заняття:

Діти заходять в зал, де їх зустрічає музичний керівник.

Музичне вітання «Доброго ранку!»

Музичний керівник: Зараз ви покажіть, як навчилися змінювати напрямок руху, танцюючи в парах, т. Е. Спочатку на гучну музику йдемо парами в одну сторону, потім на тиху повертаємося і йдемо в іншу сторону. Це рух в нагоді нам у танці «Катюша».

Під 2-х приватну музику діти виконують вправу.

Музичний керівник: Починаємо танцювальне змагання. Встаньте в коло. (Імена дітей) стають в центр кола спиною один до одного. Оцініть товаришів: хто виконає правильно, легко, красиво рух «почергове викидання ніг на стрибку»?

Діти виконують вправу, інші оцінюють, після цього вправу виконують всі.

Дихальна вправа «Дерево»

Діти сідають на стільчики

Музичний керівник: Як багато звуків оточує нас, правда, хлопці? А які звуки нас оточують? (Відповіді дітей) Спів птахів і шелест дерев, шум вітру і шелест дощу, гуркіт грому і дзюрчання струмочка ... І все це може передати музика, а ми, слухачі, можемо все це уявити. Ви знаєте, що музика може передати рух і характер тварин і птахів. Ми з вами познайомилися з таким музичним твором. Назвіть його.

Діти: «Карнавал тварин»

Музичний керівник: Назвіть композитора.

Діти: Каміль Сен-Санс.

Музичний керівник: Яких тварин композитор запросив на карнавал? (Відповіді дітей)

Музичний керівник: Композитор використовував різні музичні інструменти, щоб зобразити цих тварин і птахів. Давайте з вами згадаємо деякі з них і назвемо інструменти, звучання яких, допомагає нам дізнатися ці персонажі.

Діти слухають і називають п'єси «Лебідь», «Осел», «Слон».

Проводиться гра «Підбери інструмент» (з використанням мольберта і картинок із зображенням тварин і музичних інструментів).

Музичний керівник: Молодці! Добре впоралися із завданням. А до якої групи музичних інструментів відносяться контрабас, скрипка, віолончель?

Діти: Струнно - смичкові інструменти.

Музичний керівник: На наступному занятті ми продовжимо грати в цю гру, але вже з іншими героями.

Музичний керівник: А тепер підготуємо наші голоси до співу: який пісенькою - відгадайте (грає на металофоні пісеньку «Бубенчики» Е. Тілічеевой, діти відгадують). Сьогодні допомагати мені будуть (називає дітей). «Помічники» грають на металофоні, інші діти співають попевку.

Виконання поспівки «Бубенчики» Е. Тілічеевой (по підгрупах, потім всі разом показуючи рукою висоту звуку). [/ I]

Музичний керівник: А зараз ви будете визначати на слух, який бубонець дзвенить «дзень - дзень», «дан -Даний» або «дон-дон»? Але перш, ніж відповісти, потрібно проспівати звук про себе (почути звук всередині себе).

Музично-дидактична гра «Бубенчики»

Музичний керівник: А зараз, я вам буду загадувати загадки. Хто пісеньку відгадає - той її і виконує (діти відгадують і виконують сольно, дуетом, групами по одному куплету).

Проводиться гра «Музичні загадки"

Музичний керівник: Першу пісню ви дізнаєтеся по мелодії (м. Р. Грає на металофоні уривок пісні, діти називають)

Виконання пісні «Вовин барабан» В. Герчик

Музичний керівник: В іншій пісні є ось такі слова «розкажи як жив взимку ...». Згадайте її назву.

Виконання пісні «Скворушка» Ю. Слонова

Музичний керівник: Попрошу вас стати в коло. Пропоную вам виконати танець «Катюша». Хлопчики запрошують дівчаток. Ви будете танцювати самі, а я буду трохи вам підказувати за допомогою бубна. Коли ви почуєте удар бубна, ви будете міняти напрям руху.

Виконання танцю «Катюша» ( «Танцювальна ритміка» Випуск 4, Т. Суворова)

Музичний керівник: Запрошую дітвору на веселу гру. А провідних будемо вибирати лічилки.

(Діти лічилки обирають ведучих)

Нагадую, що перш ніж бігти до свого ведучого, треба його знайти очима.

Проводиться гра «Чий гурток швидше збереться?» ( «Свято кожен день» І. Новоскольцева, І. Каплунова, старша група)

Дихальна вправа «Квітка»

Музичний керівник: Хлопці! Наше заняття підійшло до кінця. Сьогодні ми з вами знову побували в країні музичних звуків. Музика допомагала нам співати, танцювати, грати. Від цього наші рухи ставали красивішими, витонченими, граціозними, а голосочки дзвінкими і чистими. І мені б хотілося, щоб ви завжди дружили з музикою, тому що «якщо дружать музика і діти, нічого прекраснішого немає на світі!».

Діти прощаються, виходять із залу.





«Слухаємо, граємо, співаємо і танцюємо»