• Прикріплені файли

  • Скачати 11.85 Kb.

    Школа молодого педагога «Гра і розвиток особистості дошкільника»




    Дата конвертації14.04.2017
    Розмір11.85 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Скачати 11.85 Kb.

    світла Ільгова
    Школа молодого педагога «Гра і розвиток особистості дошкільника»

    Ільгова С. Н.

    Мета: Актуалізація знань педагогів, підвищення професійної майстерності

    завдання:

    1) оптимізувати діяльність педагогів щодо ефективного використання ігор для розвитку особистості дитини

    2) сприяти розвитку вміння працювати в команді, розвивати комунікативну складову професійної компетентності педагога.

    3) розвиток інтелектуальної і творчої активності педагогів;

    4) навчання педагогів методам застосування ігрових інноваційних технологій.

    Попередня робота:

    1. Підбір ігор по темі семінару (із зазначенням назви, мети і ходу гри).

    2. Підготовка презентації

    3. Обладнання (Олівці, квитки за кольором, ігри кола Ейлера на кожного учасника, м'ячі)

    хід заняття

    слайд №2

    1. «Обмін енергіями» - 5 хвилин.

    Мета: єднання групи в одну єдину команду

    Дорогі учасники, перш ніж почати наш практикум, я пропоную вам стати в коло і з поклоном вимовити: «здрастуйте!», Бажаючи один одному в першу чергу здоров'я. Отже, здрастуйте!

    Стародавні стверджували, що під час поклону частина енергії як би стікала з голови людини, таким чином, кланяючись, ми з доброї волі обмінюємося енергією. Ми всі пов'язані і тим повітрям, яким дихаємо, і загальної енергетикою, і інтересами. І для того, щоб підняти наш творчий дух, проговоримо «Прівічалку»

    Слайд № 3

    • Здравствуйте все, хто сьогодні зібрався!

    • Пріветвсем, ктонастроен на співпрацю! (вітання)

    • Пріветвсем, кому нравітьсяобщаться в групі!

    • Пріветвсем, ктолюбітпознаватьновое!

    • Пріятновідетьвсехулибающіхся! (Дякуємо)

    Слайд № 4

    2. Вступна частина «Гра, як Атлантида» - 3 хвилини

    Шановні педагоги, сьогодні ми запросили вас на чергову зустріч, для того, щоб обговорити актуальне питання про важливість розвитку особистості дитини через гру.

    «Гра, як затоплена Атлантида знаходиться на межі зникнення»

    Слайд № 5

    3. Теоретична частина «Педагогічна кухня»

    Тема: «Організація і керівництво творчими іграми»

    Мета: уточнення системи знань педагогів в області ігрової діяльності дошкільнят.

    Сучасна вітчизняна педагогіка ділить гри на ігри, придумані самими дітьми (творчі) і гри, придумані дорослими (ігри з правилами).

    Слайд № 6

    ТВОРЧІ - сюжетно-рольові, будівельні та ігри-драматизації, режисерські ігри, театралізовані, з природним матеріалом.

    ІГРИ З ПРАВИЛАМИ - рухливі і дидактичні ігри.

    Слайд № 7

    4. «Купіть квиток» - 5 хвилин

    (Входження в гру.)

    Мета: інтелектуальна розминка.

    - Зараз невелика інтелектуальна розминка. Для того, що б відправитися в подорож по розвиваючим іграм, вам необхідно «купити квитки». У своїй роботі на заняттях з дітьми можна використовувати кола Ейлера.

    І я вам пропоную вибрати собі квиток наступним чином: кожен педагог вибирає «квиток» певного кольору, знаходить свій стіл і виконує завдання приготоване заздалегідь. Педагоги розділені на три команди: в кожній команді по 2 молодих педагога і досвідчені педагоги.

    Слайд № 8

    5. «Доведи очевидне»

    Мета: підвищення педагогічної компетентності педагогів.

    В якості розминки ми пограємо в гру «Доведи очевидне»: кожна команда отримує загальновідомі твердження, що відображають значення гри, а ви повинні довести ці твердження на прикладах зі своєї практичної роботи. Озвучує твердження один з молодих педагогів, кожної команди.

    Слайд № 9

    Гра для дитини - це радість і задоволення.

    Гра полегшує адаптаційний період.

    Гра має значення для розумового розвитку.

    Гра - вікно в світ дорослого життя.

    Гра сприяє розвитку мови, комунікативних навичок.

    Ведучий надає кожній команді вибрала одне з тверджень обговорити його в команді (3 хвилини, слово надається молодому педагогу, який коментує значення гри, спираючись на свій досвід роботи і досвід колег.

    Слайд № 10

    Висновки: Узагальнюючи виступу, я зачитаю вам слова академіка Рубінштейна: «У грі, як у фокусі, збираються, проявляються і через неї формуються всі сторони психічного життя особистості».

    Слайд № 11

    6. Теоретична частина «Подорож по розвиваючим іграм»

    Тема: «Особливості проведення дидактичних ігор»

    Мета: розширити знання педагогів про дидактичних іграх.

    З усього різноманіття ігор хотілося б зупинитися на дидактичних іграх. Що таке дидактична гра? (Відповіді вихователів).

    Слайд № 12

    Дидактична гра - це така колективна цілеспрямована освітня діяльність, коли кожна дитина і команда в цілому об'єднані рішенням головного завдання і орієнтують свою поведінку на виграш.

    Які види дидактичних ігор вам знайомі?

    Види дидактичних ігор:

    1. ІГРИ З ПРЕДМЕТАМИ;

    2. настільно-друковані ІГРИ;

    3. словесної гри.

    Слайд № 13,14,15

    Презентація інтелектуально-творчого розвитку дітей дошкільного віку «Казкові лабіринти гри» В'ячеслава Вадимовича Воскобовіча.

    Поштовхом до винаходу ігор послужили власні діти. Походи по магазинах іграшок вганяли молодого батька в тугу. Там пропонувалися гри, в які грали ще бабусі наших бабусь. А в країні вже активно велися розмови про альтернативну педагогіці. І В'ячеслав Вадимович вирішив внести свій внесок в передові методи виховання. Перші ігри Воскобовіча з'явилися ще в 90-х. "Геоконт", "Ігровий квадрат" (зараз це "Квадрат Воскобовіча", "складушка", "Кольорові годинник" відразу привернули до себе увагу. З кожним роком їх ставало все більше - "Прозорий квадрат", "Прозора цифра", "Доміно "," Планета множення ", серія" Чудо-головоломки "," Математичні кошики ". Потім з'явилися і методичні казки.

    Педагог пропонує молодим педагогам консультацію про правила проведення дидактичних ігор.

    Слайд № 16

    7. Гра «Гусениця» 7 хвилин

    Мета: гра вчить довірі.

    - Зараз ми з вами будемо однією великою гусеницею і будемо всі разом пересуватися по цій кімнаті. Побудуйте ланцюжком, руки покладіть на плечі попереду стоїть. Між животом одного граючого і спиною іншого затисніть повітряна куля або м'яч. Доторкатися руками до повітряної кулі (м'ячі) суворо забороняється! Перший в ланцюжку учасник тримає свою кулю на витягнутих руках. Таким чином, в єдиному ланцюгу, але без допомоги рук, ви повинні пройти за визначеним маршрутом.

    Обговорення:

    • Що відчували під час виконання завдання?

    Слайд № 17

    Три шляхи є у людини, щоб чинити розумно:

    перший - найблагородніший - роздуми;

    другий - найлегший - наслідування;

    третій - самий гіркий - досвід.

    Щастя - на боці того, хто задоволений.

    Аристотель

    Слайд № 18

    8. «Майстер-клас»

    Мета: знайомство і практична робота педагогів з іграми.

    Ведучий пропонує молодому педагогу від кожної команди, витягнути фант, в якому буде прописана інформація, який вигляд дидактичної гри необхідно знайти (з безлічі представлених ігор на столі). Пояснити мету і правило гри і провести гру зі своєю командою.

    фанти:

    Слайд № 19

    1. ІГРИ З ПРЕДМЕТАМИ;

    2. настільно-друковані ІГРИ;

    3. словесної гри.

    Педагог пропонують молодим педагогам добірку вправ у вигляді казок для коригуючої гімнастики.

    Слайд № 20

    9. «Педагогічна вертушка»

    Мета: збагачення педагогічного досвіду

    З дитячими конфліктами дорослі стикаються досить часто. Їх поява вчені відносять до віку від одного року. У молодших дітей конфлікти найчастіше виникають через іграшки, у дітей середнього віку-через ролей, а в більш старшому віці - через правил гри. Дитячі конфлікти можуть виникати з приводу ресурсів, дисципліни, труднощів у спілкуванні, цінностей і потреб.

    Ситуація 1. «Не хочу бути гірше»

    Ваня і Петя грали в гру типу «гусек» (з кубиками). Спочатку вигравав Петя. Але коли став вигравати Ваня, Петя не дограв, кинув кубики і сказав, що не буде більше грати.

    Ваші дії як вихователя. Які дидактичні ігри може використовувати вихователь для коригування Петіна поведінки

    Ситуація 2. «Я найрозумніший»

    У поведінці Миті (5 років, хлопчика дуже активного, енергійного, інтелектуально добре розвиненого, вихователька помітила два психологічних факту:

    Його прагнення командувати однолітками.

    Його невміння вислуховувати не надто складну мова однолітків.

    Зробіть прогноз: як можуть розвиватися взаємини Миті з однолітками в подальшому. Які дидактичні ігри може використовувати вихователь для коригування Мишкового поведінки

    Ситуація 3. «обзивалки»

    Саша і Сергій грали разом (4 роки). Привозили на машині цеглини, будували гараж. Спочатку грали дружно. Потім Саша став відбирати у Сергія цеглини: «Ти все неправильно робиш». Сергій його штовхнув, Саша закричав: «Не штовхайся, дурень!». Діти почали один одного штовхати, обзиватися, посварилися. Сергій заплакав.

    Ваші дії, як вихователя. Які ігри можна використовувати, щоб діти навчилися вирішувати конфліктні ситуації.

    Ситуація 4. «Не красива дівчинка»

    Повну дівчинку (5 років) обзивають хлопчики, вона плаче, замикається, ні з ким не грає, і не хоче ходити в дитячий сад.

    Для вирішення проблеми дівчинки, вихователь проводить спеціальних вправ, вчити дітей вирішувати проблемні ситуації. Як?

    Слайд № 21

    10. Відео-притча

    «Найпрекрасніша з жінок-жінка з дитиною на руках» - 2 хвилини

    Слайд № 22, 23, 24

    10. Дихальна вправа

    СІМ СВІЧОК - 5 хвилин

    Мета: релаксація.

    - Сядьте зручно, закрийте очі, розслабтеся. Вам спокійно, зручно і комфортно. Ви дихайте глибоко і рівно. Уявіть собі, що на відстані приблизно метра від вас стоять сім палаючих свічок. Зробіть повільний, максимально глибокий вдих. А тепер уявіть, що вам потрібно задути одну з цих свічок. Як можна сильніше подмімо в її напрямку, повністю видихнувши повітря. Полум'я починає тремтіти, свічка гасне. Ви знову робите повільний глибокий вдих, а потім задуває наступну свічку. І так все сім. »

    Вправа найкраще виконувати під спокійну тиху музику, в полузатемненном приміщенні.

    Обговорення:

    • Як змінювалося стан учасників у міру виконання цієї вправи?

    • Де в реальних життєвих ситуаціях може бути корисно володіння такою технікою?

    Слайд № 25

    Закінчити нашу зустріч мені хотілося б такими словами:

    В. О. Сухомлинський вважав, що духовне життя дитини повноцінна лише тоді, коли він живе в світі гри, казки, музики, фантазії, творчості. Без того він - засушений квітка.

    Школа молодого педагога «Игра и развитие личности дошкольника»

    Прикріплені файли:

    shkola-molod-ped-aprel-2015_vcgv6.pptx | 6295,35 КБ | Завантажено: 66


    Скачати 11.85 Kb.


    Школа молодого педагога «Гра і розвиток особистості дошкільника»

    Скачати 11.85 Kb.