Сценарій по культурно - дозвіллєвої діяльності для дітей 6-7 років. На тему: «Шлях до Камелоту»




Дата конвертації16.10.2019
Розмір8.7 Kb.
ТипТемочка

Саксин Ольга
Сценарій культурно-дозвіллєвої діяльності для дітей 6-7 років «Шлях до Камелоту»

Державна бюджетна загальноосвітній заклад міста Москви

«Школа з поглибленим вивченням іноземних мов №1373»

Провела: вихователь ТДВ -2 Саксин О. Ю.

Москва 2014

Мета: організація дозвілля дітей з метою згуртування колективу.

завдання:

1. Знайомство дітей з древньою легендою про короля Артура.

2. Виховання в дітях мужності, «лицарських» якостей, а також почуття взаємодопомоги і підтримки колективу.

3. Розвиток пізнавальних процесів.

Обладнання: карта подорожі; послання короля Артура; картки з буквами слів «замок», «короля», «Артура»; три ордени; замок (намальований); 3 шарфа і крейда (для конкурсу).

План заняття:

1. Організаційний момент.

2. Вступна частина.

3. Основна частина:

1) станція «Море підказок»;

2) робота з картками;

3) літературна вікторина;

4) малювання казкового героя.

4. Заключна частина.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Вихователь ділить дітей на 3 команди (по рядах). Кожна команда розсідається за однієї окремої партою свого ряду.

2. Вступна частина.

ведучий:

У світі багато казок,

Сумних і смішних,

І прожити на світі

Нам не можна без них.

У казці може все статися,

Наша казка попереду.

Казка в двері до нас стукає,

Скажімо гості «Заходь!»

Хлопці, а ви любите подорожувати?

Давайте ми сьогодні вирушимо в подорож на кораблі. Корабель наш називається «Герольд», він дуже древній і чарівний. Але для того, щоб корабель поплив, нам з вами доведеться трохи попрацювати. Закрийте очі. Уявіть, що ми на кораблі, навколо - безмежний океан. В руках у кожного з нас весла. Ми дружно починаємо гребти, все разом: раз-два, раз-два ... Ми пливемо! Отже, наше сьогоднішнє подорож починається. А куди і навіщо ми пливемо, нам належить дізнатися трохи пізніше.

3. Основна частина.

Ведучий: Хлопці, прислухайтеся! Ми потрапили в «море Підказок». Ну-ка прислухайтеся, що нам шепочуть хвилі? Я зараз назву вам кілька підказок, а ви спробуйте дізнатися про кого або про що я говорю.

1) У якій казці сталася така подія:

«Тут в хаті кути затріщали, дах захиталася, стіна вилетіла, і піч пішла по вулиці, прямо до царя ...» (Російська народна казка «По щучому велінню»).

2) Про кого це сказано: «У неї тільки дві ніжки. Яке убозтво. У неї немає навіть вусиків! »(Про Дюймовочку з однойменної казки Г. - Х. Андерсена).

3) У якій казці за допомогою горошини принцеса знайшла собі нареченого? ("Принцеса на горошині").

4) У якому дзеркалі прекрасні краєвиди виглядали вареним шпинатом, а кращі з людей виродками? (В кривому дзеркалі з казки Г. - Х. Андерсена «Снігова королева»).

5) Як звали принца з чубчиком, горбом і косими очима в одній з казок Ш. Перо? (Ріці. Казка «Ріке з чубчиком).

6. Який казковий герой був одним з синів старої олов'яної ложки? (Стійкий олов'яний солдатик з однойменної казки Г. - Х. Андерсена).

Хлопці поки ми плавали на море Підказок, на борт нашого корабля потрапила дивна пляшка з яким - то листом. Але лист розкришилося на шматочки! Мабуть, пляшка дуже довго лежала на дні моря. Нам потрібно розшифрувати, що ж тут написано. (Кожній команді даються картки з одним із слів «замок», «короля», «Артура». Діти повинні складати з букв слова).

Ведучий: Ну, що вийшло? Давайте по черзі.

1. - «Замок»!

2. - «Короля»!

3. - «Артура»!

Вед. : Всі вшити!

Вед. : Замок короля Артура!

Вед. : Ось тепер ми точно знаємо, куди плисти. А чи знаєте ви, хто такий король Артур. (Якщо знають, діти відповідають)

Ведучий: Король Артур жив у славетній старої Англії, в замку, який називався «Камелот». Але після смерті короля замок був зачарований. І сьогодні ми пливемо туди, щоб, пройшовши крізь випробування, розгадати таємницю цього старого замку ...

Раптом звідки не візьмись, подув страшний вітер і приніс з собою страшні історії. Уважно послухайте уривки з літературних творів відомих вам авторів і назвіть персонажів, яких налякалися літературні герої.

1.

Вовки з переляку

З'їли один одного,

бідний крокодил

жабу проковтнув

А слониха, вся тремтячи

Так і села на їжака. (Тараканіще з казки К. Чуковського «Тараканище).

2.

Задзижчав він і якраз

Тітці сіл на ліве око

І ткаля зблідла:

«Ай»! і тут же осліп на одне око. (Комара з «Казки про царя Салтана»

А. С. Пушкіна).

3.

Милий, милий Людожер,

Змилуйся над нами,

Ми дамо тобі цукерок,

Чаю з сухарями! (Бармалея з однойменної казки К. Чуковського)

4.

І схопивши, свій мішок,

Періщить уздовж і поперек,

Яскравим полум'ям виблискуючи,

Стрепенувся вся зграя.

Кругом вогненним звилася

І за хмари понеслася. (Іванка з казки П. Єршова «Коник-Горбоконик).

Физкультминутка:

Діти виходять з-за столів, імітуючи ловлю комариків. Дитина уявляє, як комарики літають біля його голови, рук, ніг і ловить їх гучними оплесками. Наприклад, педагог говорить: "Комарик біля голови", - діти ляскають біля голів, як ніби вони ловлять комарів. Потім можна давати команди: "Комарик біля вушок, комарик біля носика і т. Д."

Ведуча: Увага! Увага! Ми підпливаємо до «острову скарбів». Тут ви можете зустрітися з різними казковими героями. Подумайте і обговоріть в команді, кого б ви хотіли побачити на цьому острові. Але намагайтеся обговорювати тихіше, тому що ви будите малювати цього героя, а інші команди повинні будуть його впізнати. (Після того як діти обговорили.)

Подорож у нас незвичайне, тому і завдання будуть незвичайними.

Вам потрібно намалювати героя з зав'язаними очима по черзі, тому заздалегідь домовтесь, хто яку деталь буде малювати.

Ви молодці! А тепер рухаємося далі. І прямо по курсу «Магічний кристал». Дуже часто героям казок допомагали добрі чарівні сили (мудрі чарівники, добрі феї, веселі ельфи) і заважали злі (злі чаклуни). Їх основним знаряддям були чарівні предмети. Не обходилося і без дивних перетворень.

У кого перетворювалися або були зачаровані:

1) Князь Гвідон? (В комара, муху, джмеля)

2) Велетень Людожер з казки Ш. Перро? (В лева, миша)

3) Одинадцять братів-принців з казки Г. - Х. Андерсена? (В лебедів).

4) Чудовисько з казки С. Аксакова? (В принца).

5) Гидке каченя? (В лебедя).

6) Жабеня з казки братів Грімм? (В королевича).

Ну що ж, хлопці, ви всі молодці. Нашими спільними зусиллями ми змогли подолати всі перешкоди і дісталися до Замку короля Артура.

4. Заключна частина.

Хлопці! Король Артур залишив для вас послання.

«Доблесні юнаки і прекрасні дівчата! Ви були хоробрі і наполегливі. Ви досягли Камелота, пройшовши через усі казкові перепони. В нагороду я залишаю три іменних ордена. Бажаю вам нових відкриттів і подвигів ».

Король Артур.

Хлопцям по командам роздають три ордени.

Ось і закінчилося наше казкову подорож до замку короля Артура.

В гостях ми були у друзів серцевих,

У чудовій казці кожен побував,

Мій юний друже!

Бери з собою в дорогу своїх улюблених

Казкових друзів.

У заповітний годину вони тобі допоможуть

Знайти мрію і зробити життя світлішим.

Спасибі вам! До побачення!

література

1. Іванов А. В. Ігри та свята в освітньому середовищі школи: методичний посібник - М: ЦГЛ, 2005.

2. Іванов І. П. Енциклопедія колективних і творчих справ. - М, 1990..

3. Картотека колективних пізнавальних та рольових ігор: методичні рекомендації для дитячих садків, позашкільних установ, таборів / під ред. О. С. Гаріана і ін. М, 1990..

4. Педагогіка: Пед. теорії, системи, технології: Підручник для вищих і середніх уч. закладів / за ред. С. А. Смирнова. М, Академия, 1999.

5. Титов С. В. "Ура! Канікули!": Бібліотека вожатого. Му, 2003.





Сценарій по культурно - дозвіллєвої діяльності для дітей 6-7 років. На тему: «Шлях до Камелоту»