Розвиток пізнавально - дослідної (конструктивної) діяльності Тема: «Автомобіль їде по вулиці»




Дата конвертації30.04.2017
Розмір3,89 Kb.
ТипДослідницька діяльність

євгенія тімканова
Розвиток пізнавально - дослідної (конструктивної) діяльності Тема: «Автомобіль їде по вулиці»

цілі:

Закріплювати уявлення про автобус і його частинах.

• Спонукати будувати дорогу і легковий автомобіль, обігравати споруди.

• Закріплювати знання правил вуличного руху.

Устаткування: будівельний матеріал, побудований з будівельного матеріалу автобус.

хід заняття

- Хлопці, як ви сьогодні добиралися до дитячого садка? (Пішки, на

автобусі, на тролейбусі, машині).

- Хто живе поруч з дитячим садком - прийшли пішки, хто живе далеко від дитячого садка - їхали на пасажирському транспорті (вихователь поміщає на дошці зображення автобуса, тролейбуса, таксі, трамвая).

Скажіть будь ласка, як називаються люди, які їдуть в пасажирському транспорті? (Пасажири).

-А хто може бути пасажиром автобуса? (Хлопчики, дівчатка, дядьки, тітки, бабусі, дідусі і т. Д).

- А на пасажирському транспорті, куди ще можна доїхати?

- Як ви думаєте, куди їдуть люди? (На роботу, додому, в школу, на ринок, на пошту, в кафе, в кінотеатр і т. Д). Транспорт допомагає всім нам швидко дістатися туди, куди нам необхідно.

- Хлопці, а що роблять пасажири, коли їдуть в автобусі? (Сидять, стоять, дивляться у вікно, розмовляють, входять, виходять.) А хто ж водить автобус? (Водії). Автобуси наші помічники, але без водія вони не зможуть працювати.

Вихователь згадує з дітьми, як вони на минулому занятті будували автобус:

- Який хлопці він довжини? (діти показують руками).

- Що в нього є? (Рама, колеса, сидіння.)

Якщо діти не можуть називати будь-які частини, вихователь допомагає їм. Згадує з дітьми, що на автобусі іграшки збиралися вирушити на екскурсію, пропонує згадати сигнали світлофора і пограти: на червоне світло - присідати, на жовтий - вставати, на зелений - марширувати на місці.

Дидактична гра «Скажи правильно». (На фланелеграфе визначити місцезнаходження водія щодо машини (в машині, на машині, за машиною, біля машини, перед машиною, зліва від машини, праворуч від машини).

Після гри до збудованого заздалегідь автобусу вихователь пропонує побудувати дорогу і легковий автомобіль. При будівництві дороги вихователь звертає увагу на те, що цеглинки укладаються щільно один до одного широкою стороною, і пояснює, що можна зробити і по-іншому, замінивши цеглинки пластинами.

- Хлопці, а давайте з вами назвемо основні частини автобуса (рама, кабіна, колеса; при цьому вихователь уточнює функціональне призначення цих частин).

- А тепер давайте підберемо деталі, з яких можна побудувати легковий автомобіль: колеса - циліндри, рама - пластина, кабіна - кубик.

(Діти будують дорогу і легковий автомобіль без пояснення і показу вихователя, оскільки конструкція будівлі проста).

- Ну ось, ми побудували автобус, автомобіль та дорогу, по - якої наш транспорт буде пересуватися. Хлопці я вам пропоную прокотитися на автобусі.

Гра «Ми їдемо в автобусі» (Вибирається водій йому вручається кермо, діти сидять один за одним на стільчиках).

Після закінчення гри вихователь запитує, чим сьогодні вони займалися на занятті, оцінює роботи дітей, як вони сьогодні попрацювали дружно, цікавиться, куди їх легковий автомобіль буде супроводжувати автобус з пасажирами. Пропонує дітям пограти самостійно.





Розвиток пізнавально - дослідної (конструктивної) діяльності Тема: «Автомобіль їде по вулиці»