розробка тематичного заняття для дошкольнікові молодших школярів "Світ видимий і невидимий"




Дата конвертації16.06.2017
Розмір6.08 Kb.



Тема заняття: Ангел - хранитель.


Мета: дати уявлення про Ангелу - зберігачі та значення Його в житті людини.


завдання:

  • Формувати уявлення про традиційний погляді на творіння світу (видимого і невидимого) Богом.

  • Сприяти розвитку вміння аналізувати, спостерігати, роздумувати (вірш, зорові і слухові образи), робити висновки.

  • Сприяти розвитку творчих здібностей.



устаткування:

  • комп'ютер

  • Медіапроектор (телевізор)

  • Мозаїка на магнітній дошці

  • Аркуш паперу А 3

  • Заготовки паперові (картинки) для аплікації


поняття:







Хід заняття.

1.Закрепленіе пройденого матеріалу: уявлення про створення світу Богом, про красу Божого світу, світ видимий і невидимий.

Розглядаємо ілюстрації (презентація слайди 1 - 4: зображення пір року). Міркуємо, відповідаючи на питання:

Що ми бачимо?

Які предмети?

Які кольори?

Красиве - негарне?

Доброго - зле?

Що відчуваємо?

Звідки вся ця краса? - Все це створено Богом.

Все на світі чиє? - Боже.

Чому Господь створив всю цю красу, для кого? - Для людини, тому що любить його.

(Презентація слайд 5: подкупольное зображення - Господь Вседержитель).

Розмова (підсумок даного етапу заняття): Як чудово влаштований світ навколо нас. Але перш нічого цього не було. Був тільки Один Вічний Бог. І за своєю величезної любові Він створив весь цей світ з безліччю гір, лісів, річок, риб, птахів, і звірів. По одному Його слову з'явилися небо і земля, сонце і все-все в світі. Все створив люблячий добрий Господь і про все Він невпинно дбає, як люблячий Отец6 всім дає поживу, здоров'я і щастя. За все це ми дякуємо Богові.

Як ми можемо це зробити? - діти пропонують свої варіанти; приходимо до висновку:

Молитвою «Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі» (або інший, більш доступною і відомою дітям).

Що перш за все створив Бог? (Відділив світло від темряви; земля - ​​небо; день - ніч).

Що ми бачимо, коли настає ніч, коли темно?

На тлі слайда 6 (нічний пейзаж), звучить вірш:

Сплять луки, сплять ліси

Пала свіжа роса

У небі зірочки горять,

У річці струмки кажуть,

До нас у вікно місяць дивиться,

Малим дітям спати велить.

Скоро ніч запалить всі зірки, Сни прийдуть до тебе, до мене.

І місяця ліхтарик жовтий

Засяє в височині.


Виконуємо завдання: на магнітній дошці з геометричних фігур мозаїки викладаємо місяць, зірки, дерево і ін.


Що ми бачимо навколо себе днем? (Слайд 7). Після відповідей дітей Методика проведення:

вибираючи потрібні (заготовлені заздалегідь) фігурки, картинки (сонце, небо, хмари, дерева, квіти, тварини, людина), діти наклеюють їх на аркуш паперу А3. Одночасно ведеться робота з освоєння понять: колір, форма, верх - низ, право - ліво і т.п. При виконанні цього завдання виховується також вміння дітей працювати разом, в групі.

Коли дітям попадається павучок, проводиться Физминутку - пальчикова гра «Павучок сидів на гілці ...».

2. Освоєння нового матеріалу.

Після физминутки закінчуємо аплікацію. Непомітно в самому кінці виконання завдання підкласти фігурку зображення ангела. Задати дітям питання: Чий це образ, куди правильно помістити її на небо або на землю? (Створення проблемної ситуації). Після відповідей - міркувань дітей з'являється слайд 8 - зображення Ангела - хранителя.

Бесіда - діалог: перш ніж створити наш прекрасний світ, який навколо нас, Господь створив Ангелів. Ангели на відміну від людей, не мають тіла і невидимі, тому їх називають ще «невидимий світ». Але Бог їх іноді посилає до людей сказати їм, що потрібно, і тоді Ангели робляться схожими на людей.

Що ми бачимо у ангела за спиною? - Крила.

Навіщо вони йому?

Ангелів зображують з крилами, тому що вони дуже поспішають виконати доручення, дані їм від Господа. Птахи літають у багато разів швидше, ніж ходять люди, так і ангели набагато швидше людей роблять те, що їм велить Бог. Тому Ангелів малюють з крилами. Бог любить людей і захищає їх. Бог приставляє до кожної людини доброго Ангела. Ми його не бачимо, але він бачить кожного з нас. Добрий Ангел береже або по-іншому зберігає кожну людину. Ангел, який береже або зберігає людини, називається Ангелом - хранителем. Ангел - хранитель - святий Ангел, він любить водиться з хорошими людьми, радіє, коли людина грішить, то Ангел - хранитель горює і відходить від людини. Значить, коли ми грішимо, то відганяє Ангела - хранителя і самі залишаємося без його охорони. Але Ангел - зберігач не сердиться на нас і якщо ми згадаємо про нього і покличемо його, то він знову прийде до нас і знову буде молитися про нас Богу. Згадувати, кликати Ангела - хранителя ми можемо молитвою. Читається вона так (встаньте і слухайте уважно). Звучить молитва Ангелу - зберігачу.

Звучить пісня «Ангел - охоронець». На тлі звучання пісні діти складають з паперових заготовок-трафаретів, кожен для себе, Ангела та забирають з собою.





розробка тематичного заняття для дошкольнікові молодших школярів "Світ видимий і невидимий"