Скачати 11,07 Kb.

«Пряничная ярмарок!» Розвага в рамках однойменного проекту




Дата конвертації31.05.2017
Розмір11,07 Kb.
ТипПроекти. Проектна діяльність в дитячому садку

Скачати 11,07 Kb.

Вікторія Солдатенкова
«Пряничная ярмарок!» Розвага в рамках однойменного проекту

Пряничная ярмарок

Проект народився в ході підготовки до ярмарку. Вихователь розповіла дітям, що за часів молодості їх бабусь і прабабусь на ярмарку можна було купити різні іграшки, солодощі, пряники. Діти проявили інтерес до процесу виготовлення російських пряників.

День перший

Діти знайомилися з пряниковим промислом, який був одним з найпоширеніших в Росії. Вони розпитували бабусь і дідусів про те, які пряникові іграшки вони пам'ятають зі свого дитинства.

День другий

Вихователь Валентина Петрівна познайомила дітей з книгою «Пряники росіяни». Діти читали і розглядали ілюстрації, познайомилися з пряниковими іграшками тульських, в'яземськ, Городецьких майстрів.

день третій

Щеголева Поліна розповіла дітям про пряникових іграх, в які грали на ярмарках все від малого до великого (відомості вона отримала від мами). На заняттях з ліплення робили пряникові іграшки з солоного тіста.

день четвертий

Вихователь познайомила дітей з мексиканської традицією дарувати дітям в новорічну ніч пряникові фігурки. Миронов Андрій і Женя Бєлов запропонували подарувати своїм близьким і рідним до Нового року пряникові фігурки Діда Мороза і Снігуроньки.

день п'ятий

Сімейна вітальня на тему «Пряникові іграшки для ярмарки». Свою допомогу в її організації запропонувала бабуся Насті і Олега, приготувавши пряники з різною начинкою. Діти з задоволенням по запаху розрізняли приправу і начинку, яку додавали в пряникові іграшки.

Заняття-розвагу.

цілі:

Виховувати шанобливе ставлення до традицій російського народу.

Формувати інтерес до її історичного минулого.

Виховувати патріотичні та громадянські якості учнів.

Виховувати дбайливе ставлення до праці.

завдання:

Познайомити дітей з історією виникнення пряникового справи на Русі.

Ознайомити з різноманітними видами пряників.

навчити хлопців грати в народні ігри.

Зоровий ряд:

імітація ярмаркових прилавків (павло-пасадскіе хустки, димковскіе свистульки, розписний самовар, бублики, пряники,

Обладнання: обруч зі стрічками - "карусель",

Музичне оформлення: російські народні пісні, мелодії.

хід заняття

З'являються Скоморохи:

1-скоморох: Сюди, сюди все запрошуються,

Ярмарок починається!

2-скоморох: Хлопчики та дівчатка,

Відкрийте очі, Нагостріть вушка!

Російська ярмарок не кожен день буває.

1-скоморохЧего тут не начувшись,

Чого тут не навідь!

Всі будуть задоволені, ніхто не образиться!

2-скоморох Тут і свистульки, тут і іграшки.

Чай із самовара, пряники друковані, ігри цікаві

1-скоморохЗдесь на всіх, друзі вистачить радості,

Будуть ігри, веселощі, подарунки і солодощі. (Скоморох простягає скринька-подарунок)

Ось вам і подарунок: скринька з сюрпризом!

педагог:

Хлопці, вам цікаво дізнатися, що в ньому? Давайте подивимося (дістаю із скриньки муляж пряника: півник). Що це? Звичайно ж, це півень, а як ви думаєте, він простий? Дійсно це не іграшка, це пряник. А ви любите пряники?

2-Скоморох:

Цей пряник незвичайний:

За долами, за лісами,

Є різьблений, чудовий будинок.

На ганку півень з ключами,

Дід і баба за столом.

1-скоморохПеред ними тісто гіркою

Меду ціле відерце,

Вершки в глиняному горщику.

Дід і баба все в борошні

2-скоморох Зліпили корівку масляну головку.

З нею поряд коза

Льодяникові очі.

Пастушок з сопілкою,

Рибалка з вудкою,

Будинок і річка з містком,

І собака з хвостиком

1-скоморохХлебние коні стоять на долоні,

Воду п'ють, копитом б'ють,

Просяться в поле - землю орати,

На вільної ниві гривою махати.

2скоморохЛепілі, ліпили, все в піч посадили.

Нехай підсмажаться, підрум'яняться!

Будуть пряники пудові,

Золоті та медові!

1скоморох:

- солодким чаєм, солодким чаєм, пригощаємо з пряниками тульськими з самоварів росіян.

Чай гарячий - наша сила, прикраса столу.

"З чаю хвацько не буває!" - так в народі кажуть.

Чай - здоров'я, будь-хто знає, пий хоч п'ять годин поспіль!

(діти відправляються до вітрини з самоварами і пряниками)

педагог:

Про що говориться в цьому вірші? Правильно, про пряники, якими назвав їх Скоморох? - медові, золоті. І, правда, подивіться, як красиві вони (розглядаємо муляж пряника). Колір темно-коричневого медового тіста, а зверху пряник прикрашений глазур'ю з кольорового цукру (звертаю знімання дітей на кольори глазурі)

. Діти, а ви знаєте, що є символом Тули? Звичайно ж, самовар. Тула пишається своїми великими самоварщика, тульський самовар вважається найкращим! Самовари робили з червоною і зеленою міді, срібла, причому найрізноманітнішої форми: чаша, ваза, чарка, банку. Перший самовар був виготовлений Назаром Лісіцин. Пізніше стали випускати електричні самовари, а так само розписні. Традиційно до чаю подавалися Тульские пряники. Тульський пряник - візитна картка Тули. Пряники відрізнялися різноманітністю - ліпні, друковані, обрядові, силуетні. З пряниками було пов'язано багато народних звичаїв і традицій. Їх дарували в знак честі, любові. Особливі пряники робилися в зв'язку з яким-небудь урочистою подією. Тульські пряники вважалися у наших предків дорогими подарунками. За народним повір'ям вважалося, що пряники мали цілющі властивості і допомагали в лікуванні хвороб. Пряники, звичайно, були улюбленими ласощами. Особливо їх любили діти. Для них випікали фігурні пряники у формі рибок, пташок, з іменами, з окремими буквами. Тих, хто робив пряники, називали "Прянишников". Професія ця передавалася у спадщину. (Діти пригощаються пряниками)

Пряники пекли на Русі з давніх часів, їх готували до свят, весіль, їх продавали на ярмарках. І звичайно, пряники були улюбленими ласощами дітей. Для них робили пряники у вигляді пташок, різних тварин.

Російські люди дуже люблять пити чай. І в місті Тулі був винайдений самовар. Тула стала батьківщиною не тільки самовару, а й Тульському пряника. Тульські пряники медові, з шаром повидла усередині, прикрашені білою глазур'ю. На цих пряниках навіть роблять написи: "Родом я з Тули - самовару брат!" (Показ слайдів і фільму про тульські пряники)

педагог:

Ми з вами знаходимося на цій Ярмарку. Озирніться, тут дуже весело, звучить завзята музика, всі веселяться, танцюють.

1-Скоморох (показує хлопцям "карусель" - обруч з стрічками):

Ай, люлі-люлі-люлі, карусель видно далеко.

Хочуть кататися детушки, і Ванюшки і Танюшки,

Хлопчики і дівчатка, куди ж ви йдете?

Ідіть ви на карусель - місце проґавите! (Діти підходять до обруча зі стрічками, кожен бере в руку стрічку і рухається по колу)

2-Скоморох:

Закрутили, завертіли колесо у каруселі.

Весело, весело, разом їхати весело!

Ледве-ледве, ледве-ледве, закрутилися каруселі,

А потім, потім, потім,

Все бігом, бігом, бігом!

Тихіше, тихіше не поспішайте,

Карусель зупиніть!

Раз, два, раз, два!

Запаморочилося в голові.

Скоморох 1. А тепер давайте з вами пограємо.

Гра «Пряник» (під мелодію пісні «Посію лободу на березі»)

У центрі залу окреслюється коло, в центрі стоїть табуретка, на якій сидить ведучий. У колі розкладені пряники. Завдання дівчаток - зібрати пряники, а ведучий, не встаючи з табуретки, повинен зловити дівчинку собі в «нареченої». Гра може повторитися з іншим ведучим.

(діти сіли)

Скоморох 2.

Увагу увагу! Починаємо пряничное змагання.

«Пряникові загадки»

1. У полі народився, на заводі варився.

На столі розчинився (цукор).

2. Він пихкає як паровоз, важливо догори тримає ніс.

Пошумить, розсудливим - запросить чайку напитися (чайник).

3. мнуться і катають, в печі загартовують,

А потім за столом нарізають (тісто).

4. У воді народиться, а води боїться (сіль).

5. В небо діра, в землю діра, а в середині вогонь та вода (самовар).

6. Пузата, носатий на грубці сопел.

Потім раптом випадково пісню заспівав (чайник).

Скоморох1

Був і ще звичай: ловити пряники. На другий день Великодня дівчата в кращих нарядах шикувалися в коло на майданчику біля церкви, а хлопці кидали в них пряники, бублики, цукерки, причому кожен намагався потрапити в свою обраницю.

Проводиться гра «Влуч у реальному житті» (під мелодію пісні «Бариня, ти моя»)

Скоморох2.

Гра «Пряник по колу» (під пісню «Цукерки, бараночки»)

Поки звучить мелодія, учасники передають одне одному пряник в красивій упаковці. У центрі - ведучий. Музика зупиняється, і якщо пряник виявляється в руках у дівчини, а в центрі кола - юнак, то вони повинні заспівати хором або станцювати парний танець.

1-Скоморох:

Ми грали

Каталися, свистіли, та є захотіли.

А що за честь, коли нічого їсти!

У нас є частування, всім на диво.

Розступися народ чесної, самовар кипить великий!

педагог:

Хлопці, та тут пряниками всіх пригощають, і чаю наливають, хочете чаю покуштувати?

Скоморох:

Ти і далі не сумуй - запрошуємо всіх на чай,

З пряниками сушками, пишними ватрушками.



Скачати 11,07 Kb.


«Пряничная ярмарок!» Розвага в рамках однойменного проекту

Скачати 11,07 Kb.