Про застосування в виховно-освітньому процесі відео-посібника «Надзвичайні пригоди Юлі і Роми»




Дата конвертації29.09.2017
Розмір3.98 Kb.
ТипДитячі ігри

Ольга Білоусова
Про застосування в виховно-освітньому процесі відео-посібника «Надзвичайні пригоди Юлі і Роми»

У дитячому садку відео-посібник «Надзвичайні пригоди Юлі і Роми»

О применении в воспитательно-образовательном процессе видео-пособия «Чрезвычайные приключения Юли и Ромы»

використовується в освітньому процесі 2-ий рік, в роботі з дітьми старших і підготовчих до школи груп. Діти дивляться серії з великим інтересом. Із задоволенням відповідають на питання вихователя: «Що правильно зробили Юля і Рома? Що неправильно? »Міркують, як би вони вчинили в тому чи іншому випадку, в тій лив іншій ситуації.

Пропоную вашій увазі конспект розробленого заняття до серії

"Домашні тварини".

Група ДОУ: підготовча до школи група

Мета заняття: Дати дітям нові знання про правила поведінки при зустрічі з домашнім улюбленцем.

Завдання заняття:

1. Освітня: Вчити дітей уважно дивитися фільм «Неймовірні пригоди Юлі і Роми», серію «Домашні тварини». Навчати правилам поведінки при зустрічі зі свійськими тваринами.

2. Розвиваюча: Розвивати уміння відповідати на питання за змістом серії. Формувати навички поведінки, використовую прийом обігравання ситуації, після перегляду серії.

3. Виховна: Виховувати почуття самозбереження. Викликати бажання зобразити за допомогою художніх засобів фрагмент із серії «Домашні тварини».

Устаткування, інвентар, технічні засоби навчання:

мультимедійне обладнання, ноутбук, велика дитяча іграшка собака, фарби, пензлики, олівці, аркуш паперу А-3

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Етапи заняття.

1. Організаційний момент: Звернути увагу дітей на коробку від диска. Прочитати назву фільму. Запропонувати відповісти на питання:

-Про кого ми будемо дивитися фільм?

-Як кликати героїв?

-Які серії вже дивилися?

- Як називається серія яку будемо дивитися сьогодні?

Основні дії вихованців: Діти розглядають обкладинку коробки,

відповідають на питання педагога

Примітка: бесіда 4-5 хв.

2. Формування нових знань.

Перегляд серії «Домашні тварини» .Беседа за змістом серії.

Обігрування переглянутої ситуації з використанням великої іграшки собаки.

Основні дії вихованців:

Перегляд серії. Відповіді на питання вихователя.

Пропонується дівчинки і хлопчика, за бажанням зіграти роль Юлі і Роми.

Вихователь вносить велику іграшку собаку.

Решта зображують гавкіт собаки. Діти, які грають роль Юлі і Роми повільно відступають назад, особою до собаки.

Примітка: Обігрування ситуації (переглянутої серії) кілька разів, з різними дітьми, 10 хв.

3. Закріплення навчального матеріалу за допомогою участі в конкурсі дитячих малюнків

Запропонувати хлопцям ще раз подивитися серію «Домашні тварини» і намалювати Юлі і Рому, які зустріли в лісі собаку.

Основні дії вихованців:

Діти дивляться серію 2-ий раз. Вибирають художні засоби. Малюють.

Примітка: 15 хв. За необхідності роботи закінчити можна ввечері.

Хлопці добре впоралися із завданням.

Використання відео - посібники на заняттях, вважаю більш цікавою і ефективною формою роботи в плані формування у дітей нових знань і навичок по ОБЖ. А закріплення знань завжди проходить на високому рівні, якщо дитина дошкільного віку зміг передати свої думки, враження в малюнку.





Про застосування в виховно-освітньому процесі відео-посібника «Надзвичайні пригоди Юлі і Роми»