• Хід заняття.

  • Скачати 10,14 Kb.

    Постановка казки «Теремок» з дітьми ОВЗ (з порушенням інтелекту)




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір10,14 Kb.
    ТипЗПР. Затримка психічного розвитку

    Скачати 10,14 Kb.

    Тамара Потафеева
    Постановка казки «Теремок» з дітьми ОВЗ (з порушенням інтелекту)

    Конспект НСД по театралізованої діяльності

    Інтеграція освітніх областей: пізнання,

    комунікація, художньо-естетична.

    Види діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавальна.

    Мета: вчити вихованців висловом емоційних станів

    за допомогою театралізації казкових дій.

    завдання:

    Освітні: закріпити з дітьми знання казки «Теремок»,

    активізувати в мові слова-ознаки: великий-маленький;

    Корекційні: розвивати дрібну моторику рук

    пізнавальних процесів, увага, мова, мислення,

    сенсорне сприйняття, вчити дітей визначати емоції на ліце-

    за допомогою казкових персонажів; розвивати рухову

    активність; розвивати емпатію; розвивати грубу і тонку

    моторику тіла, координацію рухів, обігруючи дії

    казкових персонажів; вчити передавати емоційний

    стан персонажів (героїв) казки.

    Виховні: Виховувати бажання допомогти казковим

    героям; виховувати у дітей навички соціального

    поведінки; доброзичливе ставлення один до одного.

    Попередня робота:

    багаторазове читання російської народної казки «Теремок»;

    -знайомство з темою «Дикі тварини»;

    -разучіваніе фізкультхвилинок і логоритміки;

    -ігри в куточку ряжения;

    -продуктівная діяльність з означеної теми.

    Матеріали та обладнання: шапочки-маски героїв казки

    «Теремок»; магнітофон; фонограми; будиночок-теремок; силуети

    дерев; предметні картинки. Словникова робота: терем- теремок, що не нізок- не високий, мишка-

    норушка, жаба-жаба, зайчик-побігайчик, лісічка-

    сестричка, вовк-зубами клац, клишоногий ведмідь.

    Хід заняття.

    1. Організаційний момент

    1. Вступне слово вихователя. Введення ігрового моменту.

    Вихователь: Хлопці, ми з вами сьогодні вирушаємо в подорож. ми

    підемо в казковий ліс по стежці:

    (Звучить музика, діти йдуть один за одним по доріжці)

    В: Ми крокуємо друг за другом,

    Лісом і зеленим лугом.

    Ноги вище піднімаємо

    По стежці ми крокуємо,

    Перед нами чудовий ліс,

    Повний казок і чудес.

    2. Робота з масками емоцій (імітація рухів тварин - велика

    моторика тіла, звуконаслідування, міміки обличчя - дрібна моторика - повтор

    рухів за вихователем)

    В .: А хто в цьому чудовому лісі живе?

    Відповіді дітей. (Заєць, лисиця, вовк, ведмідь)

    В .: Це дикі або домашні тварини?

    Діти: Дикі тварини. В: Правильно, тому що вони живуть в лісі.

    В .: Хлопці, я вам загадаю загадку, а ви повинні дізнатися про яке звірі йде

    мова.

    1) В шубці сірої, хутряної

    Хвостик тонкий, пустотливий

    Тримає вушка на маківці

    Дуже розумна звірятко.

    Знаєш ти її малюк?

    Пустунки ця-... (миша)

    (Вихователь показує картинку мишки.)

    В: - Як пищить мишка (пі-пі-пі)

    - А як бігає? Покажіть.

    -Яка за характером (весела, швидка, спритна, шустра)

    -Знайдіть маску «веселу».

    - Хто буде мишкою (Жора)

    2) Влітку, в болоті,

    Ви її знайдете

    Зелена жаба,

    Хто це? ... (жаба)

    (Вихователь показує картинку жаби.)

    В: - Хто це (жаба)

    - Як кумкає жаба (ква-ква-ква)

    - А як стрибає? Покажіть.

    - Яка вона за характером? (добра, добродушна, спокійна)

    - Знайдіть маску (добру)

    - Хто буде жабою (Маша)

    3) Наш звір живе в тривозі

    Від біди забирає ноги.

    Ну-ка, швидко відгадай-ка, Як звір зветься? ... (зайка)

    (Вихователь показує картинку зайця.)

    В: - Як стрибає зайчик? Покажіть.

    - Який він за характером (переляканий, всього боїться, тремтить від

    страху, ховається)

    - Знайдіть маску «страху».

    - Хто буде зайчиком (Костя)

    4) Хитра шахрайка всіх обдурить спритно.

    Знають всі її в лісі- рудохвості ... (лисицю).

    - Хто це (Лисичка)

    - Як бігає лисичка? Покажіть.

    - Яка вона за характером (хитра, спритна, шукає кого зловити)

    -Знайдіть маску «хитрість».

    - Хто буде лисичкою (Ліза)

    5) Він в козенята знає толк.

    Злий, лютий, жадібний. (вовк)

    (Вихователь показує картинку вовка.)

    - Хто це (вовк)

    - А як бігає? Покажіть.

    - Який він за характером (злий, сердитий, лютий)

    - Знайдіть маску «злість»

    - Хто буде вовком (Діма)

    3. Казкотерапія. Драматизація дій (емоційне

    відтворення дій за допомогою педагога)

    - Хлопці, ви хочете потрапити в казку (- так)

    - Тоді вставайте один за одним, руки покладіть на плечі і наш казковий

    поїзд поїхав в казку.

    (Діти разом з вихователем йдуть по колу у вигляді поровозіка, підходять до

    Теремки) У: - Ось ми з вами і опинилися на казковій галявині.

    Що це за будиночок? (Теремок)

    В: Правильно! Теремок!

    Логоритміка «Теремок»

    На галявині теремок. (руками показуємо «дах»)

    З труби йде димок. (вказівним і великим пальцем буква «о»)

    На дверях висить замок. (руки в позиції «замок»)

    Біля будиночка паркан, (руки долонями-тильною стороною вперед-назад)

    Що б не увійшли у двір. (руки долонями-тильною стороною вперед-назад)

    Тук-тук-тук (кулачок однієї руки б'є по долоньці інший)

    Відкривайте, я ваш друг. (розвести руки в сторони)

    В: А зараз сідаємо на стільчики. Я буду вам розповідати казку, а ви будете

    мені допомагати.

    2. Драматизація казки «Теремок»

    В: Чи варто в поле теремок- теремок.

    Він не низький, не високий-невисокий.

    Ось по полю-полю, мишка біжить,

    Біля дверей зупинилася і стукає.

    Мишка: Тук-тук! Хто там?

    В: Ніхто не відгукується. Увійшла мишка в теремок і стала там жити.

    Ось по полю-полю, жаба біжить,

    Біля дверей зупинилася і стукає.

    Жаба: Тук-тук!

    Мишка: Хто там?

    Жаба: Я! В: Жаба-квакушка!

    Мишка: Заходи!

    В: Жаба стрибнула в терем і стали вони удвох жити.

    В: Ось по полю-полю зайчик біжить.

    Біля дверей зупинився і стукає.

    Заєць: Тук-тук!

    Мишка: Хто там ?.

    Заєць: Я! Зайка!

    В: А там хто?

    Мишка: Я! Мишка!

    Жаба: Я!

    В: Жаба-квакушка!

    Мишка і жаба: Заходи!

    В: Заєць скок в терем і стали вони втрьох жити.

    В: Ось по полю-полю лісонька біжить.

    Біля дверей зупинилася і стукає.

    Лисиця: Тук-тук!

    Мишка: Хто там?

    Лисиця: Я лисичка-сестричка!

    В: А там хто?

    Мишка: Я, мишка.

    Жаба: Я!

    В: Жаба-квакушка!

    Заєць: Я, зайка! М і Л і З: Заходи

    В: Зайшла лисичка в теремок і стали вони вчотирьох жити.

    В: Ось по полю-полю волбежіт.

    Біля дверей зупинився і стукає.

    Вовк: Тук-тук! Хто в теремі живе?

    Мишка: Я, мишка.

    Жаба: Я!

    В: Жаба-квакушка!

    Заєць: Я, зайка!

    Лисиця: Я лисичка-сестричка. А ти хто?

    Вовк: А я Вовк, зубами клац!

    Все: Заходи

    В: Зайшов вовк в теремок і стали він вп'ятьох жити.

    Ось вони в теремі живуть, чай п'ють, пісні співають.

    (звучить музика, з'являється ведмідь)

    Ведмідь: Терем- теремок, хто в теремі живе? Хто в невисокому живе?

    Мишка: Я, мишка.

    Жаба: Я!

    В: Жаба-квакушка!

    Заєць: Я, зайка!

    Лисиця: Я лисичка-сестричка.

    Вовк: А я Вовк, зубами клац! А ти хто?

    Ведмідь: Я Мишка-клишоногий, пустіть мене до себе жити.

    В: Теремок наш дуже Малнів, а ти великим вже став.

    Теремок ти наш зламаєш

    Чи ти сам не розумієш?

    Ми тебе Мишко знаємо,

    Тільки до чаю запрошуємо.

    Ми побудуємо будинок інший

    Будемо в будинку жити

    Гаразд, весело, Дружити.

    Ведмідь: Я згоден, виходьте і зі мною потанцюємо.

    Ведмідь: Давайте хлопці обіймемося, сміявся і заведемо веселий хоровод.

    (Звучить фонограма логоритміки про дружбу)

    Вперед чотири кроки ....

    Ведмідь: Дякую друзі!

    У новому теремочке будемо жити,

    Міцно-міцно дружити!

    Разом будемо ми працювати,

    Будемо співати й радіти

    В: Будемо весело жити? Будемо дружити? Ось і казці кінець, а хто слухав

    молодець.



    Скачати 10,14 Kb.


    Постановка казки «Теремок» з дітьми ОВЗ (з порушенням інтелекту)

    Скачати 10,14 Kb.