• Хід заняття

  • «Подорож у весняний ліс». Конспект заняття по пізнавальному розвитку в середній групі




    Дата конвертації27.06.2017
    Розмір5.27 Kb.

    Ольга Щулькіна
    «Подорож у весняний ліс». Конспект заняття по пізнавальному розвитку в середній групі

    Мета: формувати екологічну свідомість, узагальнити знання дітей про весну, процесах, що відбуваються в живій і неживій природі.

    Завдання: 1. закріпити ознаки пір року, уявлення про сезонні зміни в живій і неживій природі навесні, активізувати мова.

    2. розвивати увагу, розумові процеси, пізнавальний інтерес, пізнавальну активність, уяву, мова.

    3. виховувати екологічну свідомість, гуманне ставлення до природи.

    Обладнання: лялька Червона Шапочка, картинки із зображенням ознак весни, тварин, птахів, фонограма «Звуки природи», площинні фігури для тіньового театру, ілюстрації «Дикі тварини та їх дитинчата», «Оселі диких тварин», гостинці від бабусі.

    Хід заняття:

    1. Мотивація. Приходить Червона Шапочка і просить дітей проводити її до бабусі, т. К. Боїться вовка. Але перш просить дітей відгадати загадки «Коли це буває»:

    Спека! Ми біжимо на річку,

    У синьому небі - хмари.

    Над квітучою землею

    Встала веселка - дуга.

    Сонце сильно пригріває.

    Коли ж це все буває? (влітку).

    Птахи полетіли в теплі краї,

    На спорожнілому полі мокра земля.

    У лісі з дерев струнких

    Лист жовтий опадає.

    Скажіть мені, хлопці,

    Коли це буває? (восени).

    Білий сніг пухнастий

    У повітрі кружляє,

    І на землю тихо

    Падає, лягає ... (взимку).

    Замір ліс в прозорій імлі.

    На деревах тануть крижинки.

    З гілок падає крапель,

    І чути синиці трель.

    Дружно лопаються бруньки,

    Розпускаються листочки (навесні).

    2. Дидактична гра «Що буває навесні».

    Червона Шапочка запитує дітей, яка зараз пора року. (весна).

    - А чи знаєте ви, що відбувається навесні в природі?

    Робота в підгрупах. Діти вибирають з картинок тільки ті, які відповідають весни:

    а) сезонні зміни в неживій природі;

    б) сезонні зміни в світі рослин;

    в) сезонні зміни в світі тварин;

    г) сезонні зміни в світі птахів.

    Обрані картинки діти розміщують на панно «Ліс».

    3. Рішення проблемних ситуацій.

    Червона шапочка говорить дітям, що недавно в лісі зустріла одного хлопчика, якого бояться всі звірі й птахи, навіть рослини.

    - Я запитала, що він робить в лісі? І ось що він відповів:

    Я ходжу по лужку, збираю по квітці.

    Червоний, синій, білий колір ...

    Чудовий букет!

    Я коника зловив,

    У банку з травичкою посадив.

    Нехай покаже, як тріщить,

    Як вусами ворушить!

    В ліс зелений я прийду,

    Зайчика сірого знайду.

    Принесу його додому,

    Буде цей зайчик мій!

    -Діти, як ви думаєте, чому цього хлопчика все в лісі бояться?

    (припущення дітей).

    - А ви знаєте правила поведінки в лісі? (відповіді дітей).

    Висновок: в лісі не можна рвати квіти, ловити комах, забирати дитинчат тварин і птахів з лісу - вони можуть загинути.

    4. Психогимнастика «Пролісок».

    - Діти, подивіться, що це за квіти на галявині!

    Першим виліз з земельки на проталинку.

    Він морозу не боїться, хоч і маленький.

    З - під снігу виростає,

    Раніше всіх весну зустрічає! (пролісок).

    Давайте перетворимося в проліски і пограємо.

    Звучить музика.

    - Ви - цибулинки, які спали в землі всю зиму. (діти сидять на корточках).

    -навесні пригріло тепле сонечко, пройшов теплий дощик, і цибулинка проросла, потягнувся до сонця стеблинка. (діти встають).

    - Зросли листочки. (підняли руки вгору).

    - Розкрився квіточку. (підняли голівки).

    - Повіяв весняний вітерець. (качають руками).

    - Прилетіли бджілки, закружляли над квітами (кружляють, дзижчать).

    - А проліски качають голівками і радіють весні. (качають голівками, посміхаються).

    5. Дидактична гра «Дізнайся по силуету».

    - Ой, а хто там ховається? (Діти дізнаються і називають тварин, птахів, комах по площинним фігурам тіньового театру).

    6. Дидактична гра «Мами і дітки», «Хто де живе».

    Червона Шапочка каже дітям, що в лісі сталася біда: дитинчата втратили своїх мам.

    - Допоможемо мамам і діткам зустрітися і знайти свій будинок? (та).

    Діти підбирають відповідні картинки диких тварин і їх дитинчат, а потім підбирають відповідні картинки з оселями тварин.

    7. Рефлексія. Червона Шапочка каже дітям, що вони, гуляючи по лісі, здійснюючи по шляху добрі справи, і дісталися до бабусиної хатинки. Вона дякує дітей за допомогу. Виходить бабуся, питає, що діти побачили в лісі, що робили, що сподобалося, що було важким, легким, найцікавішим. Пригощає дітей гостинцями. Червона Шапочка і бабуся прощаються з дітьми. Під музику діти повертаються в дитячий сад.





    «Подорож у весняний ліс». Конспект заняття по пізнавальному розвитку в середній групі