• Конспект відкритого уроку на тему

  • Скачати 20.71 Kb.

    Планування процесу фізичного виховання в дошкільному навчальному закладі




    Дата конвертації16.04.2017
    Розмір20.71 Kb.

    Скачати 20.71 Kb.


    Державна бюджетна освітня установа

    Середньої професійної освіти (ССУЗ)

    «Челябінський педагогічний коледж №2»










    ПМ.01 Організація заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я дитини і його фізичний розвиток



    МДК.01.02 Теоретичні та методичні основи фізичного виховання і розвитку дітей раннього та дошкільного віку




    Конспект відкритого уроку на тему

    «Планування процесу фізичного виховання в дошкільному навчальному закладі»





    Викладач: Шепетко Н.Є.











    Челябінськ, 2014





    Мета уроку:

    - Ознайомити з теоретичними та практичними основами перспективного планування процесу фізичного виховання в ДНЗ;

    - формувати загальні і професійні компетенції (визначати цілі і завдання уроку; аналізувати необхідну інформацію по темі уроку, встановлюючи причинно-наслідкові зв'язки; вміння здійснювати проектну діяльність відповідно до заданого алгоритму; вміння працювати в парах; здійснювати контроль і самоконтроль виконання завдань, оцінювати результати роботи);

    - виховувати усвідомлене ставлення до освоєння професії.

    Тип уроку: комбінований

    Обладнання: підручник Степаненкове Е.Я. «Теорія і методика фізичного виховання і розвитку дитини» та Фонарьова М.І. «Розвиток рухів дитини-дощкольніка», мультимедійна презентація, сітка перспективного плану, комплекс кінезіологічні вправ, аудіозапис «Звуки музики»

    Хід уроку:



















    етапи уроку

    діяльність

    викладача

    слайда

    діяльність

    студентів

    організаційний момент

    Привітання, позитивний настрій на урок.

    Збір уваги і активізація розумової діяльності через виконання кінезіологічні вправ



    Виконання кінезіологічні вправ:

    - кулак-долоню,

    - ледачі вісімки,

    - симетричні малюнки

    Введення в тему уроку і

    Через місяць ви виходите на переддипломну практику, в процесі якої будете виконувати функціональні обов'язки інструктора фізичного виховання. Чи готові ви до самостійної роботи?

    - Чим можете мотивувати свою готовність до практики?

    - Чи достатньо тільки теоретичних знань?

    - Який професійною компетенцією ви ще не знаєте?


    - Участь в обговоренні поставлених запитань, оформлення висновку.

    - Запис теми і плану уроку.

    актуалізація знань

    Виходячи з власного досвіду, отриманого в ході практики і освоєння інших навчальних дисциплін, дайте відповідь на ряд питань:

    - Що таке планування?

    - З якими видами планування ви знайомі?

    - Подивіться на слайд і спробуйте співвіднести вид планування згідно із запропонованими формулювань. Обгрунтуйте.

    - Навіщо потрібне планування?

    Чому робота педагога починається з планування, а ми цю тему вивчаємо останньої?

    - Назвіть області методики фізичного виховання дітей дошкільного віку, знання яких необхідно для здійснення планування?

    -Давайте ще раз уточнимо окремі поняття даних тем.

    - Для більш глибоко розуміння суті планування, давайте спробуємо побачити, встановити логічний зв'язок між перерахованими вами областями фізичного виховання дошкільнят і плануванням. Працюючи зі схемою, дайте відповідь на ряд питань і обґрунтуйте свої висновки.

    1-12







    13-15




















    - Участь в обговоренні.

    - Запис формулювань в зошит.

    - Уточнення тем:

    • Дидактичні принципи фізичного виховання,

    • Етапи формування рухових умінь і навичок,

    • Індивідуально - диференційований підхід до фізичного виховання дошкільників,

    • Фізкультурні заняття в ДНЗ,

    • Діагностика фізичного стану дітей дошкільного віку.

    - Виконання завдання «Закінчи речення»

    - Перенесення таблиці в зошит і встановлення логічної зв'язок між усіма компонентами через їх з'єднання між собою. Відповіді на запитання:

    • Чому неможливо встановити зворотний зв'язок між руховими вміннями та навичками і індивідуально-диференційованим підходом?

    • Чому ми говоримо про планування тільки стосовно фізкультурним занять?

    • Чому тільки діагностика фізичного стану дітей дозволить нам забезпечити реалізацію принципу доступності та індивідуальності?

    Обгрунтування.

    Робота над новою темою

    Ми з вами уточнили всі питання, необхідні нам для здійснення самого процесу планування.

    Переходимо до нового матеріалу. Ви будете безпосередніми учасниками його обговорення, уточнення.

    Пропоную студентам взяти участь в обговоренні таких питань:

    • З чого починається планування?

    • Яким вимогам має відповідати планування?

    • Як ви думаєте, чи є необхідність спеціальної підготовки до планування?

    • Як ви розумієте суть перспективного планування?

    • Для якої форми організації фізичного виховання здійснюється перспективне планування?

    • Зіставте зі структурою і уточніть, в якій частині фізкультурного заняття формуються рухові навички?

    • У чому специфіка основних рухів, пропонованих для виконання дітям на фізкультурних заняттях?

    Далі вам належить самостійна робота в парах, але спочатку давайте відпочинемо. (Проводжу релаксацію з використанням аудіозаписи «Звуки музики»).

    Працюючи з підручниками необхідно вибрати основні вимоги до підбору нових, знайомих основних рухів, рухливих ігор, обґрунтувати свій вибір.







    На підставі всіх виділених вами вимог до підбору рухів, давайте складемо алгоритм перспективного планування. Я пропоную вам зробити це в парах самостійно і обгрунтувати своє рішення. Потім я запропоную вам свій варіант алгоритму, і ми порівняємо наші погляди на дане питання.

    А тепер нам належить наші теоретичні знання втілити в практику. Ми приступаємо до безпосереднього складання перспективного плану з фізичного виховання для старшої групи. Нам знадобиться сітка плану (даю характеристику). Спираючись на алгоритм, ви повинні скласти план на 2 місяці. Допомагайте одне одному!

    Але початок цієї роботи ми виконаємо разом

    (Допомагаю скласти план на 2 тижні).













    16-20















































    21-29









    30













    31-32

    - Участь в обговоренні.

    - Робота зі структурою заняття.

    - Уточнення змісту запропонованих слайдів.

    - Оформлення висновку про необхідність врахування етапу формування рухових навичок при підборі основних рухів для фізкультурних занять.

































    Участь в релаксації.





    Робота в парах з підручниками Степаненкове Е.Я. «Теорія і методика фізичного виховання і розвитку дитини» та Фонарьова М.І. «Розвиток рухів дитини - дощкольніка».

    Перевірка виконаного завдання, участь в обговоренні.

    Робота в парах.

    Обговорення.

    Порівняльний аналіз.

    Оформлення остаточного алгоритму.









    Робота в парах.

    З опорою на алгоритм складання перспективного плану на 2 місяці.

    підсумок уроку











    Домашнє завдання

    Отже, ви склали перспективний план на 2 місяці. Як ви вважаєте, наскільки успішно ви впоралися з цим завданням? Які проблеми виникли і чому? До яких моментів планування мені необхідно повернутися на наступному уроці?

    Запишіть домашнє завдання:

    - вивчити матеріал лекції для подальшої взаимопроверки складених планів,

    - продовжити складання плану на 2 місяці.


    Рефлексія.











    Запис і уточнення домашнього завдання.




    Скачати 20.71 Kb.


    Планування процесу фізичного виховання в дошкільному навчальному закладі

    Скачати 20.71 Kb.