• Матеріали та обладнання
  • Пізнання.
  • Комунікація.
  • Здоровя.
  • Музика.
  • Попередня робота.
  • Корекційна робота.

  • План-конспект заняття з конструювання в старшій групі комбінованої спрямованості «Шпаківня для птахів»




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір7.38 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Любов Францева
    План-конспект заняття з конструювання в старшій групі комбінованої спрямованості «Шпаківня для птахів»

    інтеграція:

    Пізнання. Комунікація. Здоров'я. Читання художньої літератури. Музика. Конструктивна діяльність.

    Матеріали та обладнання:

    конверт з «листом від сороки»; ігрова стежка в ліс: квіти, дерева, шпаківню; добірка ілюстрацій про весну; картинки з перелітними птахами; звукозапис музичного твору Чайковського П. І. «Весна», звукозапис «Весняні голоси птахів»; аркуші паперу квадратної форми, ножиці, клей, пензлики, серветки, клейонка, кольоровий папір.

    мета:

    уточнення і закріплення у дітей уявлень про весну, перелітних птахів.

    завдання:

    виховні:

    - виховувати турботу людини про птахів, дбайливе ставлення до них.

    Розвиваючі:

    - уточнювати і активізувати словник по темі «Весна», «Птахи»;

    - розвивати увагу, активну розумову діяльність, дрібну моторику рук, кмітливість.

    Навчальні:

    - знати пори року, перелітних птахів;

    - знати зовнішній вигляд, звички птахів, користь, принесену птахами людям;

    - знати форму - квадрат, коло, прямокутник;

    - вміти працювати з папером, ножицями.

    Пізнання.

    - Закріпити і уточнити знання дітей про пори року «весна», про перелітних птахів;

    - Закріпити і уточнити знання дітей про геометричні фігури;

    - Розширювати уявлення про користь птахів.

    Комунікація.

    - збагачувати словник по темі «Весна», «Перелітні птахи»;

    - розвивати зв'язну мова;

    - розвивати вміння відповідати на питання осмислено, повним пропозицією;

    - розвивати вміння виразно читати вірші;

    - виховувати вміння слухати один одного.

    Здоров'я.

    - Зміцнювати м'язи тулуба і кінцівок.

    - Формувати правильну поставу.

    Читання художньої літератури.

    - формувати виразність мови;

    - закріпити вміння відгадувати загадки;

    Музика.

    - розвивати емоційну чуйність на музику.

    Конструктивна діяльність.

    - формувати вміння працювати з папером;

    - закріплювати вміння використовувати фігури брусковой форми для нової іграшки;

    - уточнювати уявлення дітей про конструкції шпаківні;

    - вчити доводити почату справу до кінця, робити все акуратно, послідовно.

    Попередня робота.

    Провести бесіду з дітьми про те, що шпаки корисні, як і багато інших птахів; навесні вони прилітають до нас з теплих країн, виводять тут пташенят. Розглянути шпаківню на дереві. Розглянути картини із зображенням природних явищ весни, провести бесіду з їх змістом. Заучування віршів, загадок, прислів'їв і прийме про весну, перелітних птахів. Читання казок «Ведмідь і сонце», «Камінь, струмок, бурулька і сонце», «Зайчикова хатинка», розповіді Біанкі про птахів і тварин, читання Біанкі «Заєць, касач, Ведмідь і Весна».

    Корекційна робота.

    -розвиток інтересу на основі уваги;

    - корекція пам'яті на основі запам'ятовування.

    Хід заняття.

    Фіз. хвилинка «Ворони».

    Вихователь (далі - Вос-ль) зображує, ніби помітив у вікні щось незвичайне.

    Вос-ль: - Діти, я зараз побачила, як до вікна підлетіла сорока, постукала у вікно і так радісно і дзвінко затріщала. Цікаво, що вона хотіла повідомити? Ой, подивіться, що там?

    Діти виявляють дивний конверт.

    Вос-ль читає лист.

    «Збирайтеся швидше

    У незвичайний похід,

    Чекають вас стежки лісові

    Вдалину стежка кличе ».

    - Хлопці, хочете відправитися в весняний ліс? Тоді оговтується ось по цій стежці.

    - Яка пора року настала?

    - Які прикмети весни?

    - Яких перелітних птахів ви знаєте? / Звучить звукозапис «Весняні голоси птахів» /.

    Читання віршів про весну, птахів.

    «Весна».

    До нас весна крокує

    Швидкими кроками,

    І замети тануть

    Під її ногами.

    чорні проталінкі

    На полях видно,

    Видно дуже теплі

    Ноги у весни.

    Ось і весна до нас знову прилетіла,

    Яскраве сонце землю прогріло.

    Птахи весело співають,

    Зеленіють нирки.

    Скоро, скоро зацвітуть

    Перші квіточки.

    Прилітайте Скворушка

    До нас навесні,

    Прилітайте Скворушка

    В рідний край!

    Прилітайте Скворушка -

    Ми всіх чекаємо,

    Ми для вас побудували

    Новий будинок!

    «Ластівка».

    Ластівка - тівіт - тівіт!

    До нас летить,

    Ах до нас летить!

    А під крильцем її

    Весна сидить,

    Ах, весна сидить!

    Я моторна, легкокрила,

    Хвіст роздвоєний, немов вила,

    Якщо я літаю низько,

    Значить дощик десь близько!

    - Скоро до нас прилетять шпаки, вони корисні, як і багато інших птахів, будуть виводити пташенят - своїх діток. І ми їм допоможемо, зробимо шпаківні.

    Через море, через гори

    Зграйкою птиці до нас летять.

    Ми для них побудуємо місто - птіцеград.

    Будинок побудований для співака,

    Без віконець, без ганку. / Шпаківню /

    Показати дітям картинку, де зображені 2-3 шпаківні різної форми.

    Вос-ль просить дітей згадати, яку фігуру нагадує шпаківню. З'ясовують, що шпаківню можна зробити з фігури брусковой форми, тільки вгорі два квадратика наклеїти один на одного, а з двох інших зробити дах. Показати, як зробити викрійку, в якій послідовності, де на викрійку наклеювати вічко і поличку.

    Пальчикова гімнастика «Горобці».

    5 горобців на паркані сиділи

    1 полетів, а інші заспівали.

    І співали, поки не зморила втома.

    1 полетів - їх троє залишилося.

    Сиділи втрьох і трошки нудьгували,

    1 полетів, а двоє залишилися.

    Сиділи удвох і знову нудьгували.

    1 полетів і залишився один.

    Один посидів, та й взяв полетів.

    Самостійна робота дітей.

    В кінці заняття розглянути шпаківні, вихователь заохочує дітей.

    1 дитина: - І сьогодні, в день весняний

    Справимо пташине новосілля.

    Ці будиночки все разом

    На березах ми розвісимо!

    2 дитина: - Ми хлопці - дошкільнята,

    Запрошуємо всіх пернатих,

    Прилітайте, хто захоче,

    Ми вас любимо дуже - дуже!

    Шпак: - Ми нудьгували по селу,

    За дзвінким струмка,

    За шпаківні, по деревах,

    За сусідові - горобцеві!

    Діти: - Всі ми раді вам друзі,

    Будьте з нами ви завжди.

    3 дитина: - замовкла пісня молотка,

    Будинок мешканцеві здається

    Скоро пісенька шпака

    Радісно поллється!

    Частування дітей і гостей печивом «Пташки».





    План-конспект заняття з конструювання в старшій групі комбінованої спрямованості «Шпаківня для птахів»