• Хід заняття

  • План-конспект заняття з дітьми та батьками старшої вікової групи «Розвиток дрібної моторики і моторних навичок у дітей»




    Дата конвертації14.08.2017
    Розмір5.46 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Світлана Леонова
    План-конспект заняття з дітьми та батьками старшої вікової групи «Розвиток дрібної моторики і моторних навичок у дітей»

    Недержавне дошкільний навчальний заклад

    «Дитячий садок № 115 ВАТ« РЖД »

    ПЛАН-КОНСПЕКТ

    Спільного заняття з дітьми та батьками старшої вікової групи

    в рамках роботи «Батьківського клубу»

    на тему: «Розвиток дрібної моторики і моторних

    навичок у дітей »

    склав:

    Учитель-логопед

    Вищої кваліфікаційної категорії

    Леонова Світлана Євгенівна

    Ульяновськ, 2015 р

    мета:

    Удосконалення традиційних форм роботи з батьками та вихователями для ефективної взаємодії дитячого садка і сім'ї в процесі розвитку звукопроізносітельной сторони мови.

    завдання:

    -коррекціонно-освітні:

    поглиблення і систематизація знань учасників групи з розвитку моторних навичок у дітей; навчання виконання артикуляційних вправ; розширення словникового запасу дітей;

    -коррекціонно- розвиваючі:

    розвиток зорового і слухового уваги, загальної та дрібної моторики;

    -коррекціонно-виховні:

    виховання позитивного ставлення до занять, контроль за власною мовою, формування навичок співпраці, вміння слухати співрозмовника, не перебиваючи.

    Матеріальне забезпечення:

    Лотки з гречаної і рисової крупою, кольорові нитки, шнури і тасьма різної товщини, масажні м'ячі, соснові і ялинові шишки, пальчиковий басейн з горохової крупою, білизняні прищіпки, елементи костюмів Попелюшок (чепчики, фартухи, індивідуальні дзеркала.

    Вправи виконуються під музику.

    Хід заняття:

    Вступне слово вчителя-логопеда.

    Розділ 1:

    «Намагайся, вправляйся, моторика розвивайся».

    1. «Перетворення в Попелюшок».

    Розкладаємо рис і гречку в різні лоточки.

    2. Викладання крупинками різних візерунків і постатей за зразком; самостійне складання візерунків.

    3. Масаж гречаної дрібкою. Дітям та батькам вчитель-логопед роздає по одній крупинці, якій масажується кожен пальчик і долоні.

    4. Масаж долонь і пальчиків масажними м'ячами.

    5. Масаж долонь і пальчиків сосновими і ялиновими шишками.

    Розділ 2:

    «Чарівні нитки».

    Дітям та батькам лунають кольорові нитки, шнури і тасьма різної товщини: спочатку зав'язуємо вузлики на одній нитки;

    Потім зав'язуємо бантики, далі чергуємо бантики і вузлики.

    Натягуємо нитку, з інших ниток зав'язуємо на першій нитці вузлики, потім - бантики.

    Змотуємо нитки в «чарівні клубочки».

    Дані вправи виконуються з нитками різної товщини. Звертається увага на акуратність і швидкість виконання завдання.

    Розділ 3:

    Пальчикова гра «Пальчики гуляють».

    Виконання рухів пальчиками з промовляння віршованого тексту: спочатку правою рукою, потім лівою і двома руками одночасно.

    Розділ 4:

    «Казка про Веселому язичка».

    Учитель-логопед розповідає казку. Під час розповідання пропонує дітям і батькам виконати перед дзеркалом артикуляційні вправи, використовуючи ігрові прийоми.

    «Жив-був Веселий Язичок в своєму будиночку. Як ти гадаєш, що це був за будиночок.

    У будиночку цьому

    червоні двері

    Поруч з дверима

    Білі звірі.

    люблять тваринки

    Цукерки та плюшки.

    Здогадалися? Це будиночок рот.

    Двері в цьому будиночку то відкриваються, то закриваються. Ось так: рот закритий, відкритий. Непосидючий Язичок не сидить на місці. Він часто вибігає з будиночка (висунути язик). Ось він вийшов погрітися на сонечку, відпочити на ганку (мова «лопаткою» на нижній губі).

    Подув легкий вітерець, язичок зіщулився (мова «стрілочкою», сховався в будиночок і закрив за собою двері (язичок прибирається, рот закривається). А на дворі сонце сховалося за хмаринки і затарабанив дощ по даху. Ось так: мовою стукаємо в зуби, вимовляємо «д-д-р». Язичок не нудьгував будинку, напоїв кошеня молоком. Він хлебтав молочко (водимо язичком по верхній губі зверху вниз, рот відкритий, потім кошеня облизався (облизуємо верхню і нижню губи справа наліво, зліва направо). і солодко позіхнув (рот широко відкритий). Язичок подивився на годинник, вони тикали: тік-так т відкритий, губи в усмішці, кінчиком язика доторкається до куточків рота).Котенок згорнувся клубочком. «Пора і мені спати, - подумав Язичок. (Рот закривається).

    Розділ 5:

    Ігри з білизняними прищіпками. Дітям та батькам лунають білизняні прищіпки різного кольору, з яких складається квітка.

    «Пальчиковий басейн».

    Діти і батьки знаходять сюрпризи, заховані в басейні.

    Підсумок зустрічі.

    Обмін думками.

    Вручення учасникам зустрічі буклетів, виготовлених учителем-логопедом.

    Запис у книзі відгуків.





    План-конспект заняття з дітьми та батьками старшої вікової групи «Розвиток дрібної моторики і моторних навичок у дітей»