Скачати 12,82 Kb.

Пізнавально-розважальна гра «Знавці»




Дата конвертації17.04.2017
Розмір12,82 Kb.
ТипДитячі ігри

Скачати 12,82 Kb.

Тетяна Дубакова
Пізнавально-розважальна гра «Знавці»

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад №21« Золотий ключик »комбінованого виду»

Сценарій пізнавально-розважальний гри «Знавці»

по освітній галузі - пізнавальний розвиток

(для дітей старшого дошкільного віку).

Дубакова Т. Н.

Локтєва Е. І.

Лушнікова З. Г.

Стельмах Л. С.

м Шарипово-2015

Мета: створення умов для самореалізації вихованців в интеллектуально-розвиваючої діяльності.

завдання:

• Освітня - сприяти розширенню кругозору, допитливості, пізнавальної активності дітей;

• Розвиваюча - допомогти дітям опановувати навичками спільної роботи в команді;

• Виховна - прагнути створити позитивну емоційну ігрову атмосферу.

Інтеграція освітніх областей: соціально-комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток.

Види дитячої діяльності: комунікативна, ігрова, рухова активність, сприйняття художньої літератури, музична, пізнавально-дослідницька.

Засоби навчання:

• ТСО - звукова апаратура (музичний центр, екранно-звукова апаратура (телевізор);

• Засоби спілкування - вербальні (мова, невербальні - візуальне (взаємодія, міміка, жести, переміщення в просторі);

Засоби стимулювання пізнавальної діяльності - протидія навчанню.

Організація розвивального середовища:

• Матеріали: фонограми пісень, табло для фіксації оцінок конкурсів, фотоапарат.

• Демонстраційний матеріал: фотографії з визначними пам'ятками міста, ілюстрації казок, казкові предмети (червона шапочка, стріла, корона, чарівна паличка, скалочкой, золотий ключик).

• Роздатковий матеріал: кульки з прикладами, кошики - 2 шт., Оціночні листи для журі, призи командам (книги, грамоти, бейджи для дітей.

Попередня робота з дітьми:

- читання і розповідання російських народних і авторських казок;

- розгляд ілюстрацій до казок;

- розучування пісні «Моя Росія»;

- розучування слів і рухів музичних розминок «Автобус», «У мене, у тебе».

- бесіди про рідне місто;

- розглядання фотографій з визначними пам'ятками м Шарипово;

- проведення екскурсії по місту;

- прослуховування мелодій з мультфільмів;

- загадування задачок на кмітливість.

Технології, що використовуються:

• Особистісно-орієнтована технологія - конкурсні завдання.

• Здоров'язберігаючих технологія: технологія збереження і стимулювання здоров'я (динамічна пауза); музично-рухова терапія (музичні розминки); оздоровча пауза (физкультминутка).

• Соціоігровая технологія - гра-змагання.

Словникова робота: Батьківщина, пам'ятка, президент, першобудівник, Свято-Троїцький собор, обеліск, КАТЕК.

Персонажі: кореспондент, Казкарка, Математика.

хід заходу

Музичний зал оформлений згідно з тематикою заходу (на центральній стіні зображення дітей, літери, цифри, повітряні кулі, назва гри). Гості - дорослі і діти розміщені в залі, учасники та їх групи підтримки - в першому ряду. Звучить урочиста музика - музичний фрагмент "Космічна одіссея" з телегри "Що, де, коли?".

Ведучий.

День незвичайний сьогодні у нас,

Ми щиро раді вітати вас!

Для розумної гри зібралася дітвора

Її починати нам настала пора!

(оплески)

Я запрошую в музичний зал команду дітей з групи «Малишок»!

А зараз привітайте команду дітей з групи «Вишенька».

Привітання учасників. Учасники сідають за персональний робочий стіл.

Ведучий. Ми познайомилися з командою учасників, а зараз я представляю вам ще одну команду - команду справедливого і об'єктивного журі, якій доведеться сьогодні приймати непрості, дуже важливі рішення.

Подання членів журі.

Ведучий. А проводити нашу гру мені допоможуть Олена Іванівна (музичний керівник) і наші гості, з якими ви познайомитеся трохи пізніше. Хочу побажати командам успіху. Адже в змаганні від учасників будуть потрібні не тільки їх знання, але кмітливість, а також уміння працювати в команді! І нехай переможуть найсильніші. Отже, ми починаємо! Зустрічайте першого гостя.

Звучить фрагмент пісні О. Касаева "Моє місто". З'являється кореспондент.

Кореспондент. Вітаю! Добридень! Я кореспондент газети «Шанс». Дозвольте взяти інтерв'ю у хлопців, учасників гри. Це буде дуже цікаво нашим читачам.

Підходить до кожної дитини і задає кожному з одного питання.

Бліц-опитування:

1. Як називається країна, в якій ми живемо?

2. Чому ми Росію називаємо Батьківщиною?

3. Яке місто є столицею Росії?

4. Хто керує нашою країною?

5. Як називається край, в якому ти живеш?

6. Як називається наше місто?

7. Скільки років нашому місту?

8. У якому мікрорайоні знаходиться твій дитячий сад?

Конкурс «Назви пам'ятки міста Шарипово»

Кореспондент. Я дуже багато подорожую, і де буваю, - обов'язково фотографую найкрасивіші місця міст. Зараз я буду вам показувати фотографії пам'яток нашого міста, а ви уважно їх розгляньте, і спробуйте назвати!

Показує командам по черзі фотографії з зображенням пам'яток міста.

- Що зображено на цій фотографії?

- А що це за місце?

Кореспондент. Я буду вам дуже порадували хлопці! Ви справжні маленькі громадяни свого міста! Я зараз вас сфотографую для нашої газети. І напишу про вас замітку!

Іде, під звучання фрагмента з пісні О. Касаева "Моє місто".

Журі оцінює обізнаність дітей, правильність відповідей.

Ведучий. А поки журі радиться, для всіх звучить гарна пісня про Росію, "Моя Росія?" У виконанні дітей з групи підтримки.

Ведучий. Слово надається журі.

Звучить фрагмент мелодії "Казка, приходь!" (Муз. Г. Гладкова). З'являється казкарка.

Ведучий. Мені здається, до нас ще хтось поспішає.

Казкарка. Привіт, дорогі хлопці! Свій нинішній візит до вас я присвятила нашим улюблених казок.

Конкурс «Казкові загадки»

Казкарка. Я буду читати вам загадки за казками, а ви спробуйте їх відгадати. Якщо ви даєте правильну відповідь, то на екрані з'являється казка-відгадка.

Конкурс «Казкові предмети»

Казкарка. Я буду показувати вам предмети, а ви вгадайте з якої вони казки. (Казки: «Жаба-Царівна», «Червона Шапочка», «Золотий ключик», «Лисичка з скалочкой», «Снігова Королева», «Попелюшка»).

- Молодці, хлопці! Бачу, що казки ви любите і знаєте!

- А ще я хочу дізнатися, наскільки ви знаєте грамоту.

Словесна гра «Ланцюжок слів»

Казкарка. Пропоную вам пограти ще в одну захоплюючу гру «Ланцюжок слів». Я називаю перше слово, а ви визначаєте останній звук в цьому слові і називаєте наступне слово, яке починається на цей звук - це друге слово і так далі. Переможе та команда, у якої «ланцюжок слів» виявиться довшим.

Журі оцінює правильність відповідей за завданнями.

Казкарка. Мені пора, я дуже рада нашому знайомству з такими розумними дітьми! До побачення.

Казкарка йде. Звучить фрагмент мелодії "В гостях у казки".

Ведучий. А поки журі зайнято підрахунком балів, Олена Іванівна проведе музичну розминку «Автобус».

Ведучий. Журі - прошу, озвучте підсумки 3 конкурсів.

- А хто у нас з команд великий знавець математики, нам допоможе з'ясувати наступна гостя. Зустрічаємо її.

Звучить фрагмент пісні "Двічі два - чотири» (муз. В. Шаїнського). З'являється цариця Математика.

Математика. Привіт, маленькі знавці! Я Математика, цариця всіх наук. І я приготувала для вас цікаві завдання. Зараз я буду загадувати вам завдання, а ви спробуйте їх вирішити.

Конкурсне завдання «Завдання у віршах»

1. У стіни стоять діжки.

У кожній рівно по жабі.

Якщо було 5 діжок.

Скільки було б в них жаб? (5)

2. У будиночка вранці два зайця сиділи.

І дружно веселу пісеньку співали.

Один утік, а другий слідом дивиться.

Скільки у будиночків зайців сидить? (1)

3. Над річкою летіли птиці.

Голуб, щука, дві синиці.

Скільки птахів відповідай скоріше. (3)

4. У кухоль зірвала Марина.

10 ягідок малини.

6 дала своїй подружці

Скільки ягід стало в гуртку? (4)

Математика. Молодці хлопці. Ви чудово впоралися з першим випробуванням. Завдання друге - загадки на кмітливість.

Конкурс «Загадки на кмітливість»

1) Голуб, щука, дві синиці,

Два стрижа і п'ять їжаків.

Скільки птахів? Відповідай скоріше (5)

2) Скільки лап у двох ведмежат (8)

3) Під час дощу, під яким кущем заєць сидів (мокрим).

4) З якого посуду не їдять (порожній).

5) Що можна побачити з заплющеними очима (сон).

6) Що не можна через дорогу перекинути (пух, пір'їнка).

Математика.

Ви знаєте, як важливо вчитися рахувати?

Ділити, множити, додавати, віднімати?

Але перш, ніж в знання ваші, повірити

Мені Физминутку їх треба перевірити!

Вставайте хлопці, сюди виходите.

Фігури, побачивши - рухи творіть!

Физкультминутка «Геометричні фігури»

Конкурс «Виріши правильно»

Математика. А зараз нам потрібно підкріпитися, знайти яблука і покласти в кошик. Команді групи «Малишок» з числом 8, а команді групи «Вишенька» з числом 7. На яблуках написані приклади, їх потрібно вирішити і покласти в потрібну кошик.

Математика. Молодці хлопці! Вас можна запрошувати в моє королівство, для вас там є багато справ! Я буду чекати вас, до побачення!

Королева Математика йде. Звучить фрагмент пісні "Двічі два - чотири".

Ведучий. А зараз, поки члени журі будуть підводити підсумки попередніх конкурсів, а команди відпочивати, ми з вами пограємо в гру «Летить по небу куля».

Ведучий. Бачу, журі готове оголосити результати конкурсів з математики. Прошу.

Конкурс «Вгадай мелодію»

Ведучий. А наступний конкурс нашого турніру музичний і проведе його Олена Іванівна.

Олена Іванівна. Давайте пограємо в гру «Вгадай мелодію»! Я буду для кожної команди по черзі включати фрагменти пісень з мультфільмів, а ви повинні відгадати, які пісні прозвучали.

Звучать музичні фрагменти:

1. «Антошка»

2. «Блакитний вагон»

3. «Пісня Червоної Шапочки»

4. «Пісня кота Леопольда»

5. «Буратіно»

6. «Посмішка»

7. «Пісенька мамонтеня»

8. «В траві сидів коник»

Олена Іванівна. Молодці!

А зараз, я запрошую всіх дітей їх батьків на музичну розминку "У мене, у тебе".

Ведучий.Ну що хлопці, не втомились? Тоді, поки журі підводить підсумки турніру, ми всі разом пограємо в гру «Світлофор».

Ведучий. Ось і підійшов до кінця наш турнір, ви дуже гідно представляли себе і свої групи. Ви - справжні знавці! Журі довелося нелегко, але всі ми з нетерпінням очікуємо почути результати. Слово надається журі!

Журі оголошує підсумки конкурсів. Нагороджуються грамотами та призами учасники турніру.

Ведучий. Ось і настав момент прощання.

Буде короткою моя мова.

Кажу вам: «До побачення,

До щасливих нових зустрічей! »

література

1. Колесова Л. В., Математичне розвиток дітей 4 - 7 років: ігрові заняття. - Волгоград: Учитель, 2013. - 191 с.

2. Панова Е. Н., Дидактичні ігри-заняття в ДНЗ (старший вік). Випуск 1: Практичний посібник для вихователів і методистів ДНЗ. - Воронеж: ПП Лакоценін С. С., 2007. - 79 с.

3. Шікаренко А. П., Чок, чок, п'ятачок! Загадки. - Красноярськ: Кн. Вид-во, 1991. - 15 с.

Використовувані Інтернет-ресурси

1. http://vozhatiki.ru/load/igroteka/igry_s_zalom/20-1-0-67

2. http://feelek.livejournal.com/28973.html

3. http://muzofon.com/



Скачати 12,82 Kb.


Пізнавально-розважальна гра «Знавці»

Скачати 12,82 Kb.