• Хід заняття

  • Скачати 12.96 Kb.

    «Північні пригоди». Конспект пізнавально-дослідницької діяльності з дітьми старшого дошкільного віку




    Дата конвертації02.04.2017
    Розмір12.96 Kb.
    ТипДослідницька діяльність

    Скачати 12.96 Kb.

    жанна Степченкова
    «Північні пригоди». Конспект пізнавально-дослідницької діяльності з дітьми старшого дошкільного віку

    Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

    «Дитячий садок« Зірочка

    конспект

    пізнавально-дослідницької діяльності

    з дітьми старшого дошкільного віку

    «Північні пригоди»

    Вихователь вищої категорії

    Степченкова Жанна Валеріївна

    Рославль 2016 р

    Мета: Розширення кругозору дітей шляхом виведення їх за межі безпосереднього практичного досвіду в більш широку просторову Серед (освоєння уявлень про природний і предметний світ, елементарних географічних уявлень).

    завдання:

    1. Закріпити знання дітей про тварин Півночі, кліматичних особливостях середовища їх проживання.

    2. Дати уявлення дітям про природні явища: фіорди, айсберги, Північне сяйво.

    3. Ознайомити дітей з магнітом і його властивостями шляхом експериментування.

    4. Вчити створювати зображення Cеверного сяйва за допомогою кольорового піску.

    5.Cпособствовать оздоровлення дітей через ігрові вправи Су Джок-терапії.

    6. Виховувати вміння емоційного вираження, розкутості і творчості рухів.

    Матеріали та обладнання:

    Мультимедійне обладнання, кораблик; плакат «Тварини Півночі заблукали», предметні картинки «Тварини Півночі», магніти, компас, голка, скріпки, папір, ємність з водою, кольоровий пісок, заготівля для аплікації, клей, олівці, масажери «їжачки» для Су Джок-терапії, стакан з водою, мольберт, картки зі словами.

    Попередня робота:

    Розгляд фотографій про Північному краї. Бесіди про суворому кліматі Півночі.

    Читання художньої літератури

    Хід заняття:

    Вихователь звертається до дітей:

    Привіт, хлопці. Я знаю, що діти у вашій групі добрі і чуйні, тому я прийшла до вас за допомогою.

    Допоможете мені?

    Відповіді дітей.

    Вихователь виставляє перед дітьми на мольберті картину, на якій зображені тварини Півночі, що ховаються за зелений квітучий пагорб.

    Вихователь: Хлопці, хто зображений на цьому малюнку і що здалося вам незвичайним?

    відповіді дітей

    Вихователь: А де живуть всі ці тварини?

    відповіді дітей

    Вихователь: Правильно, хлопці, всі ці тварини живуть на Півночі. Вони подорожували і заблукали. Їх корабель затонув. Тварин треба врятувати.

    Ви готові мені допомогти?

    відповіді дітей

    Вихователь: А ось наші знаряддя рятувальників (вихователь показує дітям магніти). Ви знаєте, що це таке?

    відповіді дітей

    Вихователь: Магніт-це такий камінь, який вміє притягувати залізо і залізні предмети. Він допоможе нам при підйомі корабля.

    Опит1: Випробування властивостей магніту в воді.

    Вихователь: Тепер приступимо до операції порятунку. Але це потрібно робити по команді. А так як я капітан корабля, то керувати операцією буду я.

    Перш за все, нам треба дістати корабель з води. І магніт допоможе нам в цьому. Наш корабель лежить на самому дні, давайте спробуємо дістати його з

    допомогою магнітів (вихователь показує дітям як діяти з магнітом) Після того як корабель витягнутий з води, діти залишають його на

    столі.

    Вихователь: Тепер ви знаєте, що магніт може притягувати металеві предмети навіть у воді.

    Вихователь: З першим завданням, хлопці, ви впоралися успішно, а зараз займіть свої місця, щоб дізнатися наступне завдання.

    Діти сідають на стільці.

    Вихователь: Хлопці, щоб дізнатися яких тварин ми відправимо на Північ, вам треба виконати наступне завдання: частини слів в назві тварин помінялися місцями. Вам потрібно поставити їх на свої місця, щоб вийшли назви тварин. (Вихователь виставляє на мольберті частини слів навпаки веди-мед, ні-оле, жи-мор, ні-тюлі, ки-вол). діти виконують

    завдання і читають правильні слова.

    Опит2. Випробування властивостей магніту через дерево.

    Вихователь: Ось ви і зібрали пасажирів, але подивіться на них уважно. Що є у кожного з них?

    Діти: Скріпки

    Вихователь: Правильно! А з якого матеріалу вони зроблені?

    Діти: З металу.

    Вихователь: А що притягує до себе метали?

    Діти: Магніт.

    Вихователь: Давайте доставимо наших тварин на корабель за допомогою магніту.

    Перед вами лежать картинки з тваринами, до кожної картинки прикріплена металева скріпка. Візьміть по одному магнітик і призначте його до картинки під кришкою столу. (вихователь показує як діяти). А тепер магнітом ведемо наших тварин на корабель.

    Діти виконують завдання.

    Вихователь: Тварини доставлені на корабель, а я хочу у вас запитати, чи може магніт притягувати металеві предмети через дерево?

    відповіді дітей

    Вихователь: Чому ви так вирішили, доведіть мені.

    відповіді дітей

    Вихователь: Ну, ось наші тварини готові для подорожі. А що ж потрібно для подорожі?

    діти перераховують

    Вихователь: Давайте візьмемо з собою тільки необхідне. У будь-яку подорож капітан бере з собою компас. Для чого він потрібен?

    Діти: Він показує напрямок.

    Вихователь: Правильно. Компас потрібен для того, щоб показувати, куди потрібно вирушати мандрівникові: на північ або на південь, а може бути на схід чи захід. Вихователь шукає по кишенях.

    Вихователь: Хлопці, здається, я забула його. Але немає нічого страшного. Хочете дізнатися, як без компаса визначити північ? Я вам все покажу.

    Досвід 3. З намагніченою голкою

    Вихователь: У мене є стакан з водою, магніт і потрібна ще голка, і шматок паперу. Я намагнічуватися голку, Просовую її через папір і кладу папір з голкою в воду. Подивіться, куди вказує голка - там Північ.

    Вихователь: Так в яку ж сторону попливе наш корабель?

    Діти: На північ. (показують напрямок)

    Вихователь: Хлопці! Так ось же компас знайшовся. Давайте, перевіримо, чи правильно намагнічена голка нам показала північний напрямок?

    Діти дивляться, порівнюють, роблять висновок: Намагнічена голка може замінити компас.

    Вихователь: Намагнічена голка нам показала на північ, і я думаю, ви розкажіть своїм батькам як без компаса знайти північ і не загубитися. А тепер і нам пора в дорогу. Займіть свої місця.

    Використання ІКТ презентація про природні явища Півночі

    Діти сідають на стільці.

    Вихователь: Ми наближаємося до Північного Льодовитого океану. Він дуже великий, лід не тане навіть влітку, це справжній морозильник. Цей океан покритий плаваючими крижинами.

    Попереду по курсу пливе маленький білий острівець. Ось ще один, тільки величезний. Як ви думаєте, що це? (айсберги)

    Айсберги величезні крижані гори. Вони відколюються від берега. Сповзають в океан і плавають. Але це тільки їхня верхівка. Під водою знаходиться ще більша частина, ніж над поверхнею води. Айсберги представляють величезну небезпеку для кораблів і підводних човнів.

    Ось ми і познайомилися з першим чудом Півночі - айсбергами.

    А там бачите, там же берег. По всьому березі стоять величезні скелі. А між ними величезні печери, які заповнюються водою, по-іншому їх називають фіордами. Навіть корабель може сховатися в цих печерах.

    Ось ми і познайомилися з про другим дивом Півночі - фіордами.

    Подивіться, хлопці, здається, ніби з темних небес спустився різнокольоровий шовковий намет. Неначе переливається всіма кольорами веселки казковий завісу. Це Північне сяйво. Його можна спостерігати довгими полярними ночами І це третє чудо, яке можна побачити на Крайній Півночі.

    Вихователь: Ось уже на горизонті земля. Це північний полюс.

    Ура! Ми успішно допливли до призначеного місця. Вихователь імітує, як ніби їй холодно.

    Вихователь: Хлопці, ви відчули як холодно на Північному полюсі?

    А у мене є незвичайні пристосування, які допоможуть нам зігрітися

    Физкультминутка. Суджок-терапія з масажером «їжачок»

    Подивіться на долоньку -будто айсберг- острівець. Побіжимо по ній ми швидко, як від сонця струмочок. Водять масажером за середнім і безіменному пальчикам.

    Щоб ручкам силу дати, потрібно міцніше їх стискати. Стискають масажер однією рукою

    Щоб дуже гнучким стати, потрібно пальцях потанцювати. Танцювальні рухи пальцями (крім великого) по масажери.

    Ми трохи побренчім, по долоньках постукаємо Стукають масажером по всій долоньці.

    Себе ми заспокоїмо самі. Посидимо з закритими очима. Долоньки наші відпочинуть, з країни холоду підуть. Гладять долоньку і на цьому закінчують.

    Вправи виконуються по черзі на обох руках.

    Після фізкультхвилинки діти сідають на стільці

    Вихователь: Хлопці, у всіх у вас є тато і мама. І у тварин теж є тато і мама. Я пропоную вам пограти в гру, яка називається «Назви сім'ю» (вихователь показує картинки)

    Вихователь: Перед вами сім'я ведмедів. Тут тато-ведмідь, мама-ведмедиця, детёниш- ведмежа. (морж, вовк, олень, тюлень)

    Вихователь: Молодці, хлопці, ви правильно називали тварин.

    А ви можете їх показати?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: А, давайте спробуємо зробити це разом.

    Вихователь проводить стретчинг (імітація рухів тварин)

    Вправа «Олень»

    І. п-стоячи, голова злегка закинута назад, спина пряма, руки схрещені над головою

    (імітація рогів).

    Діти йдуть по колу з високим підніманням колін, носок ноги відтягнуть. З ходьби діти переходять на біг.

    Вправа «Вовк»

    І. п. -сідя на п'ятах. Руки в упорі ззаду, паралельно боків. Пальці звернені в протилежну від тіла сторону.

    Вигнути спину і відкинути голову назад. Прогнутися, затриматися в такій позі кілька секунд, зробити зле обличчя.

    Вправа «Ведмідь»

    І. п. - стоячи на колінах, спина вигнута. Пальці рук дивляться всередину (клишоногість).Голова втягнута-повільно повертається в сторони.

    Діти повільно, незграбно пересуваються вперед.

    Вихователь: Молодці, хлопці, ви дуже цікаво показали тварин. А зараз займіть свої місця. Діти сідають на стільці.

    Вихователь: Хлопці, вам було цікаво побувати на Крайній Півночі?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Про які природні явища Півночі ви дізналися?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Так, хлопці, сьогодні ви дізналися про величезних, крижаних велетнів, які називаються?

    відповіді дітей

    Вихователь: Як називаються величезні печери, заповнені водою?

    відповіді дітей

    Вихователь: Вони називаються - фіорди.Це нове слово для вас, давайте його повторимо.

    Діти: Фіорди.

    Вихователь: Хлопці, а зараз послухайте вірш

    Розчахнуло небо зірки,

    Повідомляючи все заздалегідь:

    Буде холодно, морозно

    І запалило на ньому сяйво

    Всі кольори видно прекрасно:

    Яскраво-синій, далі червоний,

    Раптом миттєвий перехід,

    Колір палацових позолотою.

    -Що все це означає?

    -Це знак небес, підказка

    Наша Північна казка.

    Вихователь: Хлопці, ви здогадалися, про яке природне явище йдеться в цьому вірші?

    відповіді дітей

    Вихователь: правильно, хлопці, це Північне сяйво. Давайте ми свами зобразимо Північне сяйво за допомогою кольорового піску.

    Підсумок заняття:

    Вихователь: Де проходило наше подорож?

    Відповіді дітей: Який камінь допоміг нам у порятунку тварин?

    Відповіді дітей: З якими чудесами Півночі ви зустрілися?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Я дякую вам за успішне порятунок тварин Півночі і хочу потиснути вам руки в знак поваги за вашу сумлінну працю.



    Скачати 12.96 Kb.


    «Північні пригоди». Конспект пізнавально-дослідницької діяльності з дітьми старшого дошкільного віку

    Скачати 12.96 Kb.