• Хід заняття

  • Підсумкове заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Чарівне пір'їнка»




    Дата конвертації14.04.2017
    Розмір5.52 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Ольга Кащеєва
    Підсумкове заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Чарівне пір'їнка»

    Мета: • Закріпити уявлення про домашніх птахів і їх пташенят;

    • Закріпити уявлення дітей про особливості будови птахів;

    • Закріпити освіту дієслів від звукоподражаний (кря-кря -крякает, ку-ку-рі-ку - кукурікає і т. Д.);

    • Закріпити вміння підібрати слова, протилежні за змістом (антоніми);

    • Спонукати дітей відповідати на запитання;

    Розвивати зв'язне мовлення дітей.

    Устаткування: пір'їнка, магнітна дошка, макет - малюнок пташиного двору, картинки із зображенням домашніх птахів, покривало, горошина, грунт.

    Хід заняття:

    1. «Перинка лети!»

    Організаційний момент.

    Вихователь: «Хлопці, встанемо поряд один з одним, немов місяць - півколом. Подивіться, що це? »(Показати дітям невелике пухова пір'їнка, коли діти дадуть відповідь, уточнити яке воно чорне або біле, довге або коротке, легке або важкий). «Хлопці, це пір'їнка не проста, а чарівне».

    Варто на нього подути,

    І воно покаже шлях-

    В який бік іти,

    Щоб господаря знайти.

    Вихователь: Цікаво хто господар цього пір'їнки і де він живе? У лісі або на пташиному дворі?

    - Якщо господар пера живе в лісі, то яка це птах: дика або домашня (дика, а якщо на пташиному дворі, то? (Домашня).

    Покласти перо на долоню витягнутої руки і протягнути руку дітям;

    - А, тепер я хочу вас попросити, по моїй команді подути на чарівне перо. Мовлення команду: «Раз, два, три - пір'їнка лети!» (Пір'їнка злітає з долоні, вихователь піднімає його.)

    - Хлопці, давайте візьмемося за руки і підемо туди, куди нам показало шлях пір'їнка.

    Музичний супровід.

    Йдучи змійкою, підвести дітей до стільців, що стоять близько мольберта. Попросити дітей сісти на стільці. Потім зняти покривало з мольберта.

    Вихователь: Чарівне пір'їнка привело нас на пташиний двір, де живуть домашні птахи.

    2. На пташиному дворі.

    Вихователь: А, де ж все мешканці пташиного двору? Давайте ми з вами їх покличемо?

    - Скажіть, які птахи живуть на пташиному дворі? (півень, курка, індик, качка, гусак) (вихователь викладає картинки із зображенням домашніх птахів; якщо діти не можуть можна загадати загадки.)

    - Хлопці у домашніх птахів є пташенята? (Так)

    - У курки пташенята ... (курчата)

    У качки ... (каченята)

    У гусака ... (гусенята)

    У індика ... (индюшата)

    Вихователь: Дорослі птахи великі, а пташенята маленькі, пухнасті, симпатичні ...

    - Хлопці як ви здогадалися, що це птахи? (у них є голова, дзьоб, крила, хвіст, пір'я, лапи)

    - Так у всіх птахів схожу будову тіла.

    3. Дізнаємося по голосу.

    - Ну, раз ви так добре знаєте домашніх птахів, то напевно зможете дізнатися по - голосу, який птах співає?

    «Ку-ку-рі-ку!» Хто це? (це кукурікає півень)

    «Кря-кря-кря!» Хто це? (це крякає качка)

    «Ко-ко-ко, Куд-куди!» Хто це? (це сокоче курка)

    «Пі-пі-пі!» Хто це? (це пищить курча)

    «Га-га-га!» Хто це? (це регоче гусак)

    4. Рухлива гра «Жили у бабусі два веселих гуся ...» (музичний супровід)

    5. Скажи навпаки.

    Вихователь: Хлопці, хочете пограти ще? (та) Я буду називати слово, а ви будите говорити протилежне.

    Слон великий, а мишка - маленька

    • Кубик квадратний, а м'яч - круглий

    Днем світло, а вночі - темно

    • Лук гіркий, а цукерка - солодка

    Лавка низька, а паркан - високий

    • Вовк злий, а зайчик - добрий

    Взимку холодно, а влітку - тепло

    • Кішка пухнаста, а їжачок - колючий

    6. Посадка гороху.

    Вихователь: Хлопці, поки ми з вами грали, півні знайшли на пташиному дворі горошину. Поділити не зуміли, побилися. Півників багато, а горошина одна. Що ж робити, як нам бути, як горох нам розділити? (треба посадити горошину)

    Вихователь: Ми посадимо одну горошину, а на ній виростить багато стрючков з горошинками, тоді їх вистачить на всіх. Це буде наш подарунок.

    - Що нам треба для посадки гороху? (Діти відповідають, при скруті задати навідні запитання. Хвалить за правильну відповідь).

    Вихователь тримає горошину на долоньці.

    - Яка за формою горошина? (кругла)

    - Яким кольором? (зелена)

    Давайте з'єднаємо долоні і передамо частинку свого тепла і любові цієї маленької горошинки. (Вихователь підходить до кожної дитини і вкладає в його долоні свої; вихователь підходить до столика на якому стоїть лоток із землею. Садить горошину, поливає і ставить на вікно).

    7. Підведення підсумків заняття.

    Вихователь: хлопці, ми сьогодні з вами побували на пташиному дворі. Кого ми з вами там зустріли? (курочку, півника) Що ми посадили для півників? (горох).

    - Вам сподобалося на пташиному дворі? (та)

    - Мені теж. Ви були молодці.





    Підсумкове заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Чарівне пір'їнка»