• Хід заняття.
  • Прикріплені файли

  • Скачати 11,06 Kb.

    Підсумкове заняття з розвитку мовлення у підготовчій до школи групі




    Дата конвертації01.04.2017
    Розмір11,06 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 11,06 Kb.

    Гульназ Мухамедрахімова
    Підсумкове заняття з розвитку мовлення у підготовчій до школи групі

    Підсумкове заняття з розвитку мовлення у підготовчій до школи групі.

    Автор: Мухамедрахімова Гульназ Рамілевна, вихователь МБДОУ "Дитячий сад нагляду та оздоровлення №24" Буратіно "м Набережні Челни, Республіка Татарстан.

    Цілі: Освітні. Систематизувати знання дітей з навчання грамоті і розвитку мовлення.

    Закріпити знання дітей про голосних, приголосних звуках; вміння розрізняти звуки в словах, у фразової мови;

    Узагальнювати знання про твердих і м'яких приголосних.

    Закріпити вміння дітей складати звукову схему слів, вміння дітей ділити слова на склади.

    Закріпити вміння дітей складати речення з двох і більше слів.

    Систематизувати знання дітей про літературні жанри.

    Розвиваючі. Розвивати увагу, пам'ять, мислення, уява.

    Виховні. Виховувати акуратність, доброту, взаємодопомогу, чуйність, почуття товариськості, вміння слухати вихователя і однолітків. Викликати інтерес до навчання грамоті.

    Інтеграція освітніх областей: Мовний розвиток, фізичний розвиток, художньо-естетичний розвиток.

    Обладнання: ноутбук, проектор, екран, робочі зошити з навчання грамоті, музичний запис П. І. Чайковський "Пори року. Весна"

    Хід заняття.

    організаційний момент

    - Здрастуйте хлопці.

    - Хлопці, яке у вас сьогодні настрій?

    - Давайте візьмемось за руки і передамо один одному свій гарний настрій.

    Зібралися всі діти в коло.

    Я - твій друг і ти - мій друг.

    Міцніше за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось.

    - Подивіться хлопці до нас на заняття прийшли гості, давайте сміявся і їм теж, таким чином, привітаємо їх.

    Основна частина

    - Діти, ми цілий рік готувалися з вами до школи. Давайте згадаємо, чому ми з вами вчилися на заняттях з розвитку мовлення і навчання грамоти?

    - (.)

    - Сьогодні нам доведеться згадати все і допомогти одному хлопчикові в усьому розібратися.

    (слайд №1. Незнайка)

    - Хлоп'ята, хто це?

    - З якого він твору?

    - Хто автор цього твору?

    - А ви знали, що Незнайка, як і ви, збирається в цьому році в школу в перший клас. Але інший герой - Знайка вирішив перевірити, чи готовий Незнайка до школи і дав йому кілька завдань і питань. Незнайка боїться помилитися і просить у вас допомоги. Допоможемо Незнайку?

    - Завдання, які запропонував Знайка з розвитку мовлення. Скажіть, а для чого нам потрібна мова? З чого складається наша мова?

    - (___

    - Правильно, наша мова складається з пропозицій. А що така пропозиція? (.)

    Послухайте пропозицію.

    -Сонце світить яскраво.

    -Скільки в ньому слів? Яке перше? Яке останнє?

    Складемо схему цієї пропозиції. З якою інтонацією я сказала цю пропозицію. Молодці.

    Гра «Склади довге речення"

    А зараз пограємо в гру "Склади довге речення". Це завдання №1, яке Знайка надіслав Незнайка.

    Я кажу вам коротке речення з двох слів - ви його змінюєте, додаєте слова і робите його довгим.

    Прийшла весна.

    Світить сонце.

    Тане сніг.

    Набухають бруньки.

    Птаство.

    З'являються комахи.

    З'являються проліски.

    Прокидаються тварини.

    Люди радіють.

    Молодці! Тобто пропозиції можуть бути короткими і довгими, складаються вони з слів.

    - Слів багато, всі вони звучать по-різному і мають різне значення. Наприклад, є слова, які позначають предмети, дії, ознаки, кількість.

    - Яке значення слів бігати, плавати, писати, стукати, ходити, робити, працювати?

    - Яке значення слів гарне, зелене, хороший, добрий, високий?

    Друге завдання від Знайки. Потрібно розповісти про слові не називаючи його.

    - Назвіть мені слова, що позначають предмети. Наприклад, меблі.

    - Знайка хоче перевірити, чи вміє Незнайка описувати предмет і пропонує нам гру "Зрозумій мене"

    Гра "Зрозумій мене" (Наприклад, виходить дитина, бере картинку і повинен розповісти про цей предмет не називаючи його) (наприклад, картинка м'яч. Це предмет. Він круглий. З ним ми граємо на ділянці в футбол, вишибали.) (Слайди з малюнками після правильних відповідей дітей)

    Слова для гри: підсніжник, сонечко, льодохід, масленница, пташенята.

    - Молодці! Я думаю, тепер Незнайко зможе описати будь-який предмет.

    - Знайка хоче перевірити, чи знає наш Незнайко антоніми? А що таке антоніми? (.) Щоб Незнайка запам'ятав слова, протилежні за змістом, давайте встанемо в коло і пограємо в гру "Навпаки" (з м'ячем).

    Молодці! Ви впоралися з цим завданням!

    - Ми сказали, що наша мова складається з пропозицій, пропозиції - зі слів, а слова? Слова ми на що ділимо?

    - Як можна дізнатися скільки складів у слові?

    - Вправа «Хто, де живе?»

    (слайд № 5)

    - Наступне завдання від Знайки. Нам потрібно допомогти Незнайка визначити кількість складів в назві тварин і розселити їх кожного в свій будиночок. У будиночку з одним вікном поселяться тварини, в назві яких 1 склад, в будиночку з двома вікнами - тварина з 2 складами, а тварини з трьома складами в назві поселяться в будинку з трьома вікнами. (слайд №)

    (діти визначають і називають кількість складів в словах! (слайд №)

    - А тепер називаємо своє ім'я, говоримо кількість складів в ньому і займаємо місце на стільчиках. (Ма-ри-на - 3 складу)

    - Незнайко дякує вам, за те, що ви виконали це завдання без помилок!

    - А тепер наступне завдання від Знайки "Склади слово" робота в зошитах. (стр12.)

    Гімнастика для очей.

    - А тепер закрийте очі. Розслабтеся. Я вам пропоную послухати музичну композицію. Великий російський композитор Петро Ілліч Чайковський написав композицію "Пори року." Де є частина під назвою "Весна". Послухайте цю красиву мелодію, а потім розповісте, що ви бачили, коли слухали її, що вам уявлялося? (відповіді дітей)

    - Дякую за цікаві відповіді. Продовжимо виконувати завдання Знайки.

    -Чим відрізняється звук від букви?

    - Які буваю звуки?

    - Як відрізнити цей звук приголосний або голосний?

    - Голосні які бувають?

    - Гра "Назви слово на звук." Назвіть мені імена на звук [а], місяці на звук [м], їжу на звук [в] або [вь]

    Наступне завдання Знайки "Зробити звуковий аналіз слів". Завдання складне, відповідальне потрібно згадати все, що ми знаємо про звуки і застосувати свої знання, виконуючи завдання.

    - Чи повторили! А тепер зробимо звуковий аналіз слова весна, граки.

    (одна дитина виконує аналіз цього слова).

    Физкультминутка.

    Мишка виліз з барлогу,

    Озирнувся на порозі,

    (повороти вліво і вправо)

    Потягнувся він зі сну:

    (потягування рук вгору)

    До нас знову прийшла весна!

    Щоб скоріше набратися сил,

    Головою ведмідь крутив

    (обертання головою)

    Нахилявся взад, вперед

    (нахили)

    Ось він по лісі йде

    (ходьба перевалюючись)

    Шукає ведмедик корінці,

    (нахили вперед)

    І трухляві пеньки.

    У них їстівні личинки -

    Для ведмедя - вітамінки.

    Нарешті ведмідь наївся,

    І на колоді сів (сідаємо)

    - Раз вже ми говоримо про весну. Потрібно сказати, що в літературі дуже багато прикладів, де описується вся краса цієї пори року. Зараз я прочитаю вам твір, а ви скажете, що це за літературний жанр. і чому ви так думаєте.

    Я. Акім «Апрель»

    Довго йшла весна потайки

    Від вітрів і холоднечі

    А сьогодні прямо тупотить по калюжах.

    Жене талі сніги

    З гомоном і дзвоном,

    Щоб вистелити луки

    Оксамитом зеленим.

    «Скоро, скоро бути теплу!»

    Цю новину першою,

    Барабанить по склу

    Сірої лапкою верба.

    -Правильно цей вірш, а написав його Я. Акім. Скажіть про що цей вірш? Воно вам сподобалося?

    -Які ще літературні жанри ви знаєте? (Розповіді, казки, байки).

    У цих віршів, оповідань і казок є певний автор. Згадайте, будь російських письменників, поетів ми з вами проходили, читали їхні твори? Наступне завдання від Знайки

    Гра "Вгадай твір" (слайди)

    - У всіх цих творів є певний автор. А якщо автор народ, тоді як називаються такі твори?

    - Які жанри фольклору ви знаєте?

    - Відгадайте загадку від Знайки. (слайд) Дитина читає по складах загадку.

    У цей місяць таїть все,

    У цей місяць сніг йде,

    У цей місяць все тепліше,

    У цей місяць жіночий день.

    - = березня = -

    - А які ще свята бувають навесні?

    - Наступне завдання від Знайки - «Склади прислів'я"

    - Як ви розумієте сенс цього прислів'я?

    Хто спить навесні - плаче взимку.

    пальчикова гімнастика

    Стукають все голосніше дятли,

    Синички стали співати (з'єднуємо долоньки і зображуємо «дзьобик», то розкриваючи, то закриваючи його).

    Встає раніше сонце,

    Щоб землю нашу гріти (розчепірити пальці на обох руках як промінчики у сонця)

    Біжать струмки під гірку,

    Розтанув весь сніжок, (хвилеподібні рухи долонями, долоня дивиться вниз на стіл)

    А з під старої трави

    Вже дивиться квітка ... (долоні з'єднати і трохи розкрити, пальці напівзігнути щоб вийшла чашечка квітки)

    розкрився дзвіночок

    У тіні там, де сосна, (розкриваємо наш квіточку)

    Дзень-дзень, дзвенить тихенько,

    Дзень-дзень, прийшла весна. (похитує наш квіточку з боку в бік)

    Рефлексія.

    - Хлоп'ята, ви успішно виконали завдання Знайки і допомогли Незнайка. Він дякує вам! І ми можемо його відправляти в школу. До побачення, Незнайка, бажаємо тобі успіхів у навчанні!

    - Хлоп'ята, скажіть, що ми сьогодні робили на занятті?

    - Що сьогодні ми повторили, що дізналися?

    - Яке завдання вам сподобалося особливо?

    - Яке завдання було для вас найскладнішим?

    Оцінити діяльність дітей. Роздати смайлики!

    Дякую за вашу працю. Можете йти відпочивати.

    Прикріплені файли:

    itogovoe-zanjatie-po-razvitiyu-rechi-v-podgotovitelnoi-grupe_qdaiu.ppt | 4586 Кб | Завантажено: 184


    Скачати 11,06 Kb.


    Підсумкове заняття з розвитку мовлення у підготовчій до школи групі

    Скачати 11,06 Kb.