• Хід заняття

  • Підсумкове заняття у Iвторой молодшій групі «Поспішаємо допомогти друзям»




    Дата конвертації20.12.2019
    Розмір5,12 Kb.
    ТипТемочка

    Людмила Низовцева
    Підсумкове заняття у Iвторой молодшій групі «Поспішаємо допомогти друзям»

    Мета: Узагальнити і систематизувати знання дітей отримані за рік.

    завдання:

    Закріплювати знання про диких тварин, їх особливості.

    Формувати вміння розрізняти дитинчат диких тварин, правильно співвідносити їх назви.

    Розвивати психічні процеси дітей: увагу, пам'ять, мислення. Сприяти розвитку зв'язного мовлення, апарату артикуляції при вимові голосних і приголосних звуків при формуванні пестливо-зменшувально форми.

    Виховувати почуття любові до навколишнього світу, дбайливе ставлення до мешканців живої природи.

    Матеріал й устаткування: квитки з геометричними фігурами, дикі тварини, аудіозапис, будиночки, дерево, смайлики.

    Хід заняття:

    I. Вступна частина:

    Придумано ким - то

    Просто і мудро

    При зустрічі вітатися!

    - Добрий ранок!

    - Добрий ранок

    Сонцю і птахам!

    - Добрий ранок!

    Привітним особам!

    І кожен стає

    Добрим, довірливим!

    Доброго ранку триває до вечора!

    II. Основна частина:

    Хлопці, нам прийшов лист з казки «Червоний ліхтарик» від доброго гнома.

    Дорогі хлопці, дуже хочу спати, але ночами в лісі хтось голосно плаче, я не можу заснути. Кому-то потрібна допомога, я б пішов і допоміг, але не можу, без ліхтарика нічого не видно. Допоможіть!

    Вихователь. - Допоможемо, хлопці?

    Діти. - Так.

    Казковий ліс знаходиться за річкою, як же ми туди можемо дістатися?

    Я пропоную вам дістатися туди ось на цьому кораблику.

    Д. / і «Вхід за квитками»

    На корабель можна пройти тільки по квитках, візьміть квитки. А тепер будьте уважні. Першими на корабель увійдуть ті діти, у яких квитки не червоні і не сині, у кого такі квитки проходите. Другими пройдуть ті у кого квитки не круглі і не трикутні. Які квитки у нас залишилися?

    На нашому кораблі капітана не буде, на кораблі є комп'ютерний капітан, він доставить нас куди треба.

    Все тепер вирушаємо.

    Поки ми в дорозі, давайте розімнемося.

    Физминутку

    На носочки піднімайся,

    Присідай і випрямляти.

    Ніжки в сторони,

    Ніжки навскіс,

    Ніжки разом,

    Ніжки нарізно.

    Ну, ось ми і прибули на місце, можна виходити.

    Потрапити в ліс можна, якщо піти не по широкій стежці. З якої доріжці ми підемо?

    Ну, ось ми увійшли в ліс і тепер нам зрозуміло, хто не дає спати доброму гному.

    Це дитинчата диких тварин, назвіть їх.

    Зайченя, лисеня, білченя, ведмежа, вовченя.

    Що ж з ними сталося?

    Правильно загубилися в темряві, адже ліхтарика немає.

    Ліхтарик знову кудись-то пропав ...

    Хлопці, давайте допоможемо, знайдемо червоний ліхтарик і повернемо дитинчат додому, але для цього нам потрібно виконати завдання.

    А ось і перше завдання,

    Кого це ми зустріли?

    В якій казці лисиця залишилася без будиночка?

    Давайте запитаємо у неї, чи не знає вона де ліхтарик?

    Лисиця каже, що скаже, де ліхтарик, якщо ми допоможемо їй.

    Вона хоче, щоб ми навчили її як треба зробити свій будиночок.

    Підійдіть до столів, візьміть тарілочки з деталями і складіть з цих деталей будиночок.

    Д / і «Збери з частин ціле»

    З якої деталі ви зробили дах, на яку фігуру схоже вікно? Якого кольору вийшов будиночок?

    Молодці, тепер у всіх лисичок будуть свої будиночки, і вони нікого не будуть ображати.

    А тепер подивіться, я бачу ліхтарик, але взяти його можна, тільки якщо ми правильно скажемо, де ми бачимо ліхтарик?

    Сл / і «Де знаходиться предмет»

    На дереві, за деревом, під деревом, над деревом ....

    Ну, ось ліхтарик у нас в руках, тепер ми можемо все малюків повернути до їх мамам. Тільки ось злий незнайомець все будиночки переставив на інші місця, нам потрібно здогадатися, хто, де живе.

    На дошці будиночки, на будиночках намальовані частини тіла тварин потрібно дізнатися, де чиї.

    Молодці, тепер ми можемо вирушати в дитячий сад. Повертатися потрібно не по вузькій доріжці, наступати можна тільки на зелені квадрати.

    Проходьте на корабель, сідайте, ми вирушаємо назад. Закрийте очі, до кого я доторкнуся, той повинен великий предмет назвати маленьким.

    Сл / і «Маленький - великий»

    Ліхтар - ліхтарик

    Гном- гномик

    Куб - кубик

    круг кружечок

    Корабель - кораблик

    А тепер відкрийте очі, ну ось ми і повернулися.

    рефлексія

    Вам було цікаво? Коли у нас все виходить, ми радіємо і у нас яка особа, а коли буває важко, а коли буває страшно? А зараз я вам подарую смайлики, тільки ось ви самі повинні намалювати настрій смайлику, вам просто треба намалювати йому рот.





    Підсумкове заняття у Iвторой молодшій групі «Поспішаємо допомогти друзям»