Підсумкове заняття по ГО «Музика» в середній групі «Подорож у весняний ліс»




Дата конвертації04.10.2019
Розмір8,9 Kb.

Анжела Кондракова
Підсумкове заняття по ГО «Музика» в середній групі «Подорож у весняний ліс»

Підсумкове заняття для дітей середньої групи

Тема: «Подорож у весняний ліс»

Мета: Повторення і закріплення пройденого матеріалу.

програмне зміст

Навчальні завдання

- формувати співочі навички, починати спів після вступу, співати злагоджено в ансамблі, чітко вимовляти слова пісні.

- розрізняти характер музичного твору, виконувати відповідні рухи;

- розширювати словниковий запас.

Розвиваючі завдання:

-розвивати емоційну чуйність,

-Сенсорний здатності і звук висотний слух,

-розвивати почуття ритму, дрібну моторику рук.

-формувати співочу культуру виконання.

-спонукати дітей висловлюватися про характер музичних творів;

Виховні заду чи:

-виховувати любов і інтерес до музики;

Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток»,

«Мовний розвиток», «Фізичний розвиток», «Художньо -естетичні розвиток».

Матеріал до заняття

• музичні інструменти металофон

• картонні дзвіночки великого і маленького розміру

іграшка їжачка

• посібники для ігор

• інтерактивна гра

Попередня робота: бесіда про ознаки весни; розучування пісні; розгляд ілюстрацій про весну, підбір музичного репертуару.

Устаткування і матеріали: презентації, ілюстрації про весну; фортепіано, комп'ютер, колонки, дитячі музичний інструмент, диск із записом музики, ІКТ гра, музично-дидактична гра.

Музичний матеріал: П. Чайковський «Пролісок» з циклу «Пори року» (Квітень, пісня «Воробей», «Звуки весняного лісу», «Звуки дощу», танець «Покажи долоньки».

Хід заняття:

Діти заходять в зал підскіками під музику «Світить сонечко». Зал поділено на зони (галявинки).

Музичний керівник: Доброго дня, хлопці!

Діти співають: Доброго дня! (музичне вітання з використанням УМК)

Музичний керівник: Хлопці, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості. Давайте привітаємося з ними, побажаємо, доброго ранку всім присутнім тут. Приготуйте свої долоньки. Повторюйте разом зі мною.

пальчикова гімнастика

Здрастуй, червоно сонечко - руки вгору

Здрастуй, вітерець - погойдування рук

Сонячні зайчики, - помахи рук перед собою

Швидкий струмочок - руки внизу, погойдування рук

Здрастуй, стигла трава - погойдування долоньок

Здрастуй, галаслива листя - труть долоні

Привіт, мишенята - бавовна за спиною

Привіт, зайчата - стрибки на місці

Всіх вітаємо зараз - пальці з'єднані в замок

Дуже раді бачити вас - руки до грудей і вперед - в сторони

Музичний керівник: Хлопці, сьогодні я вам хочу запропонувати подорож до лісу.

Вихователь: А як ми туди потрапимо?

Музичний керівник: На якомусь транспорті. Хлопці, на чому можна подорожувати? (діти відповідають і називають літак). А давайте полетимо на літаку, спочатку давайте заспіваємо, як летить літак.

Распевка: «Літак летить» (діти з вихователем рукою показують, як летить літак - від низу до верху)

Музичний керівник: Правильно показали. А тепер давайте перетворимося в льотчиків, підемо маршем до літаків і полетимо в ліс.

Вправа-гра: «Льотчики» музика М. Раухвергера «Літаки» музика М. Магіденко

Музичний керівник: Ось ми і в весняному лісі (чується голоси птахів) Ходімо геть на ту галявину (веде дітей на килимок). Ой, а що у нас виросло на галявинці? (Діти відповідають: Проліски) Правильно, а в який час року з'являються проліски? (Навесні)

Музичний керівник: А які ви ще ознаки весни знаєте? (відповіді дітей)

Слухання «Пролісок» П. І. Чайковського.

Музичний керівник: Хлопці, який характер у цього твору? (ніжний, лагідний, трохи схвильований). Хлопці, а ви хотіли б стати весняними квітами - пролісками?

Зараз здійсниться чудесне перетворення. Вліво - вправо повернись і в пролісок перетворися.

Физминутку «Проліски прокидаються»

Діти сідають навпочіпки і закривають очі.

Ось проліски прокинулися, -Встают і протирають очі.

Посміхнулися, потягнулися. - Посміхаються і потягуються.

Якщо - росою вони вмилися. - Вмиваються.

Два - витончено покружляли. - Крутяться.

Три - нахилилися і присіли. - Нахиляються і присідають.

І на сонці подивилися. - Піднімають голову вгору.

Музичний керівник: Молодці! Ви були справжніми квіточками.

Вліво - вправо повернись і в ребяток перетворися.

Підемо далі гуляти по лісі. Які звірі живуть в лісі? Ведмідь, заєць і т. Д. А хто це йде по цій галявині?

Діти: Їжачок!

Музичний керівник: Вірно. А як їжачки розмовляють? (діти відповідають «Пих-пих»)

Артикуляційна гімнастика: «Пих- п их»

Вихователь: А давайте пальчиками і долоньками розповімо, як ходять їжачки.

Пальчикова гімнастика: «Два їжака»

Йшли по лісі два їжака - (по черзі шльопати)

Йшли спокійно, не спеша- (долонями по колінах)

На спині голки - (різкими рухами розчепірювати пальці

Довгі і колючі - і ховати їх в кулак)

Трохи шаруділи листям - (кругові рухи долонею по долоньці)

І травичкою зубки чистили - (вказівним пальцем однієї руки імітувати чистку зубів)

(звучить фонограма голосів птахів)

Музичний керівник: Хлопці, чуєте, там пташки співають. Ходімо на ту галявину

(слайд із зображенням виробів). Що це за пташки? (горобці) вірно. Чим харчуються горобці? А ми з вами знаємо пісеньку, в якій зустрічається ця пташка, давайте заспіваємо її. Пісня «Воробей» музика В. Герчик слова А. Чільцова

Звуки дощу в лісі.

Вихователь: Ой, на мене щось капнуло. Це ж дощ починається.

Музичний керівник: Нічого страшного. Ми дощу не боїмося, це ж так весело. Хлопці, хочете допомогти крапельок капати, тоді сідайте ось на цю галявину.

Інтерактивна гра (на розвиток почуття ритму).

Вправа з дерев'яними паличками (на розвиток почуття ритму) по показу музичного керівника.

Вихователь: Дощик ніяк не кінчається.

Музичний керівник: Покладіть крапельки в коробочку і йдіть сюди. Подивіться, на цій галявині щось є. (Показує на столик, на якому лежить металофон). Хлопці, що це?

Діти: Металофон.

Музичний керівник: Давайте покажемо на металофоні, як капають крапельки.

Гра на металофоні «кап, кап» (різними ритмічними малюнками і з різним темпом. Одна дитина програє, а інші отстукивают пальчиком по долоньці)

Музичний керівник: Хлопці, на що ще схожий звук металофона?

Діти: На звук дзвіночків.

Музичний керівник: Дивіться, тут коробочка, в якій лежать дзвіночки. Тільки вони різні. Ми зараз роздамо вам в одну руку маленький, а в іншу великий і як тільки ви почуєте на металофоні звук маленького- піднімайте маленький дзвіночок, а почуєте звук большого- піднімайте великий.

Гра «Великий і маленький дзвіночок»

Вихователь: Ось і дощик закінчився. Давайте підемо далі.

Музичний керівник: Хлопці, скажіть, хто в лісі радіє весни? (Діти відповідають)

Вихователь: Весні не тільки звірі радіють. Наші діти теж дуже раді весни і теж люблять танцювати.

Музичний керівник: Чудово, давайте швидше танцювати.

«Покажи долоньки» російська народна мелодія

Вихователь: Ну що ж, нам пора повертатися в дитячий сад. Перетворюємося знову в льотчиків і полетіли в дитячий сад.

Під звуки фонограми «Літаки» музика М. Магіденко діти летять.

Музичний керівник: Вам сподобалася наша прогулянка в весняний ліс? Що сподобалося (відповіді дітей)

Ось як багато цікавого ми нашили на весняних галявинах.

Ну а ви хлопці - просто молодці!





Підсумкове заняття по ГО «Музика» в середній групі «Подорож у весняний ліс»