• Хід заняття.

  • Підсумкове заняття комбінованого виду в старшій групі «Подорож у весняний ліс»




    Дата конвертації16.04.2017
    Розмір4,6 Kb.

    Анна Мабенджіева
    Підсумкове заняття комбінованого виду в старшій групі «Подорож у весняний ліс»

    Мета: Виявити рівень сформованості уявлень про навколишній у дітей, пізнавального розвитку відповідно до вікових та програмно-методичних вимог, а саме уточнити знання в порядковому і кількісному рахунку в межах 10, в умінні називати сусідні числа, уточнити знання про диких тварин; знати назви дорослої тварини і їх дитинчата, чим харчуються, середовище проживання. Уточнити знання дітей про рослинний світ, закріпити назви дерев і квітів.

    Обладнання: Картини із зображенням листяного і хвойного лісу, картки з цифрами, ілюстрації дерев, тварин, птахів, квітів, картинки до гри «Хто, що тут зайве?». Для образотворчого мистецтва діяльності: ватман, картинки із зображенням тварин, клей, воскові олівці, вата, пластикові досточки, ганчірки-серветки.

    Хід заняття.

    П: Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в дивовижну подорож, ми відправимося в ліс. Але перш ніж ми вирушимо в похід, давайте згадаємо про правила поведінки в лісі, що можна робити, чого не можна.

    (Побудова дітей в шеренгу, роздача карток з цифрами від 0 до 20, за кількістю дітей). Д / і «Порахуй», «Назви сусіда»

    Тепер можна і вирушати в дорогу, вперед!

    По стежці в ліс підемо,

    Калюжу повз обійдемо,

    Перестрибнемо струмочок,

    Подивимося ми на ліво,

    Подивимося ми на право,

    Подивимося вгору на сонечко,

    Подивимося вниз на травичку.

    Дивіться, сонечко весело на нас дивиться, а значить яке зараз час року?

    Д: (відповіді)

    П: Скажіть, який ліс називається листяним, який хвойним? Покажіть на картинках де який ліс?

    Д / і «Назви дерева»

    П: Хлопці ви нічого не чуєте? Чиї це голоси? (спів птахів). Так це птиці радіють теплим дням і нас радують своїм співом.

    Подивіться та ось же вони. Назвіть птахів, які прилітають до нас з теплих країн. А тепер назвіть зимуючих птахів.

    П: Хлопці понюхайте повітря, як він приємно пахне. Хто здогадався, чим пахне ?. Так ви маєте рацію це квіти. Давайте згадаємо квіти Д / і «Назви квіти».

    П: Як ви думаєте можна зривати квіти? Чому?

    Ви маєте рацію, квіти не тільки прикрашають нашу землю, а ще є їжею для тварин, іноді і ліками.

    Які лікарські рослини ви знаєте?

    П: Давайте, тепер візьмемо бінокль і подивимося в гущавину лісу, нікого не бачите? А хто це ховається за деревами? Правильно, це дикі тварини, назвіть їх? Чому їх так називають? Д / і «Де чий будинок»

    П: Ви, напевно, втомилися? Тоді стаєте в коло, і уявіть, що ми перетворилися в диких тварин.

    Физкультминутка:

    Як то раз лісовою стежкою (по колу)

    Звірі йшли на водопій.

    За мамою лосеня тупотів лосёнок (голосно тупають,

    За мамою лисицею крався лисеня (на носочках,

    За мамою їжачихою котився ежонок (полуприседания,

    За мамою ведмедицею йшов ведмежа (йдуть в перевал,

    За мамою білкою скакали білочки (стрибки,

    За мамою зайчіхой- косі зайчата,

    Вовчиця вела за собою вовченят (крадуться великими кроками)

    Всі мами і діти напитися хочуть (долоньками п'ють воду)

    П: Хлопці, ми поки з вами грали, тварини переплуталися між собою. Давайте допоможемо їм знайти дорогу додому. Д / і «Хто зайвий?»

    Молодці, ви все знаєте, а чи все вмієте? А загадки відгадувати вмієте? Зараз перевіримо! Заплутує в загадках.

    1. В частіше голову задерши

    виє з голоду. жираф. (Вовк)

    2. Хто в малині знає толк,

    Клишоногий, бурий. вовк. (Ведмідь)

    3. Дочок і синів

    Вчить хрюкати. мураха. (Свиня)

    4. У теплій калюжі своєї

    Голосно квакав. бармолей. (Жабеня)

    П: Молодці, які ви в мене розумні і кмітливі, але нам прийшов час повертатися додому. Побудова в шеренгу, рахунок дітей. (нікого не забули в лісі).

    П: Ось ми і повернулися. Скажіть в якому лісі ми з вами були? Яких тварин бачили? Що сподобалося, не сподобалося?

    А тепер я пропоную вам розділитися на дві команди, і зробити колаж, про те, що ми бачили сьогодні. Тварин ви приклеїте, дерева намалюєте, а хмари виконайте з вати. (З).

    Підбиття підсумку заняття. Виставка колажів.





    Підсумкове заняття комбінованого виду в старшій групі «Подорож у весняний ліс»