Ніна Харламова
Підсумкове батьківські збори
Методична розробка батьківських зборів
в центрі раннього розвитку «Смарагдове місто»
«Подорож в країну знань»
Цілі: - підвести підсумки спільної діяльності педагогів, учнів і
батьків за навчальний рік;
- визначити перспективи на майбутнє.
Завдання: - відстежити динаміку психічного і фізичного розвитку дітей за
навчальний рік;
- донести до відома батьків особливості вікового розвитку
їхніх дітей;
- сприяти розвитку ініціативи батьків, вмінню
спілкуватися.
Форма проведення: зустріч.
Учасники: завідуюча центром, педагоги провідних напрямків, діти 2013-2014 року навчання, батьки.
план проведення
1. Привітання батьків.
2. Подорож по країні знань.
3. Гра-завдання для батьків.
4. Підведення підсумків.
5. Анкетування.
Матеріали: дитячі роботи за рік для виставки, фотовиставка «Ось які ми», ваза з гілками дерева з штучними великими квітами, доріжка для ходіння босоніж, бруски для переступання, обручі, музичний центр, записи «Звуки лісу», «Блакитний вагон ...».
Підготовчий етап:
1. Виготовлення запрошень для батьків у віршах.
2. Запрошення колег Центру раннього розвитку.
3. Підготовка моніторингу «Задоволеність виховним і освітнім процесом у Центрі раннього розвитку».
4. Створення анкет для батьків.
5. Відбір кращих робіт учнів для творчої виставки.
хід заходу
Завідуюча центром:
- Здрастуйте, шановні батьки! Сьогодні ми з вами зібралися, щоб підвести підсумки 2013-2014 навчального року. Подивитися на наших діток, чому вони навчилися.
До зали входить педагог з дітьми.
педагог:
- Здрастуйте, здрастуйте, наші дорогі батьки. А ось і ми.
Завідуюча центром:
- Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в подорож. Ви любите подорожувати?
Діти відповідають.
педагог:
- Хлопці, збираючись в дорогу, потрібно з собою щось взяти, правда?
Діти відповідають.
Завідуюча центром:
- Хлопці підійдіть, будь ласка, до столу.
Діти з педагогом підходять до столу, на якому лежать геометричні фігури різного кольору і розміру.
Завідуюча центром:
- Що це таке, хто здогадався?
Відповіді дітей.
Завідуюча центром:
- Правильно. Це геометричні фігури. Нам потрібно взяти все необхідне. Я пропоную взяти зелені трикутники. Підніміть. От молодці! А тепер знайдіть жовті квадратики. Хлопці, а тепер візьміть кола. На що схожий гурток, подивіться уважно.
Діти: На колесо!
Завідуюча центром:
- Правильно. Воно може котитися по доріжці.
- А квадратик може котитися по доріжці? Ні! Йому будуть заважати куточки. Ось які ви молодці. Скільки геометричних фігур знаєте? Ви можете сміливо відправлятися в подорож!
педагог:
- Діти, давайте побудуємо один за одним і почнемо подорожувати. Перше наше пригода - це подорож по доріжці здоров'я.
Завідуюча центром:
Ось у нас біжить стежина,
весело петляє,
І здоров'я всім хлопцям
Точно додає.
Те уповзе в густу гущавину,
то в яр пірнає.
педагог:
Цікаво, хто пройшов
по стежці першим?
Хто стежку проклав,
хто протоптав?
Може, товстий клишоногий
бурий ведмедик
Йшов стежиною перший раз
і малину їв?
Або йшов з рогатим татом
рудий оленятко?
Або людина весела
йшов і пісню співав?
Невідомо, хто стежкою
перший раз пройшов.
Просто є у нас стежка
- ось і добре!
педагог:
- Приготувалися, ручки на пояс і вперед.
Педагог вмикає музику. І під музичний супровід діти проходять по доріжці. В кінці шляху їх зустрічає Завідуюча центром, а педагог вимикає музику.
Діти підходять до вазі з квіткою. Звучить музика «Чарівна квітка».
Завідуюча центром:
- Хлопці, послухайте, ця квітка чарівний. Подивіться, які гарні квіти на ньому розпустилися. Але це не прості квіти, це квіти загадки. Тихо-тихо, чарівне дерево хоче щось сказати. (Педагог прислухається) Хлопці, дерево мені шепнув, що далі ми зможемо піти, тільки якщо відгадає загадки чарівної квітки. Відгадає?
Діти відповідають.
Педагог знімає з дерева квітка і зачитує:
- Посадив дід ріпку, виросла ріпка велика превелика ...
Завідуюча центром:
- Мишка бігла, хвостиком махнула, яєчко впало і розбилося ...
педагог:
- Не їж мене вовк, я тобі пісеньку заспіваю ....
Завідуюча центром:
- Йшла, йшла вона по лісі, бачить хатинка стоїть ....
педагог:
Дерево чарівне дуже за вас радо.
Подорож продовжувати нашим дітям треба.
Будьте уважні в дорозі,
Ще довго вам йти.
Відправляйтеся сміливо в дорогу.
Адже нові пригоди вас там чекають!
Завідуюча центром:
- Діти дивіться, яка чудова галявина на нашому шляху. Скільки квіточок! Та які вони красиві! Якого кольору квіточки?
Діти відповідають.
Завідуюча центром:
Хлопці! Нам пора в садочок виходити
І квіточки посадити!
Тільки будьте уважні дуже.
Посадити треба правильно квіточки.
Жовта квітка буде цвісти,
Якщо в жовтий обруч його посадиш ти.
А ось червоний зацвіте тоді,
Коли в червоний обруч посадиш його ти.
Чи готові?
Діти відповідають.
Завідуюча центром: Беріть в ручки квіточки і садіть їх на клумби. Тільки будьте уважні.
Діти беруть квіточки і «садять на клумби».
педагог:
- Ось які хлопці молодці. З таким складним завданням впоралися. А зараз ми з вами вирушимо в гості до іграшок.
Діти з педагогом підходять до подіуму, на якому сидять іграшки, розглядають їх.
педагог:
Гарні у нас іграшки:
Ляльки, ведмедики і хлопавки,
З ними весело грати,
Але не треба забувати:
Іграшки - не люди,
Але всі розуміють
І дуже не люблять,
Коли їх забувають.
Нехай іграшки дружать з нами,
Ображати ми їх не будемо,
Пограємо і потім
Все на місце приберемо.
Завідуюча центром:
- Хлопці, а ви знаєте вірші про наших іграшках?
Діти відповідають.
педагог:
- Давайте розповімо. Виходьте до мене.
Діти розповідають вірші Агнії Барто. (Учні заздалегідь на заняттях «Доріжка до знань», «Азбука спілкування» готували виразне читання по заданому матеріалу).
педагог:
Ось які хлопці молодці.
Виявилися в кінці шляху.
Спритно до мамам підбігає.
Відпочити пора тепер!
Діти сідають до батьків.
Завідуюча центром:
- А тепер я пропоную для батьків незвичайне завдання: згадайте ваші сімейні вечори і дайте їм самооцінку. Якщо ви вступаєте, так, як ми рекомендуємо, то виставляєте фішку червоного кольору, не завжди - жовтого, ніколи - синього.
1. Щовечора приділяю час на ігри з дітьми.
2. Розповідаю про свої іграх в дитинстві.
3. Якщо зламалася іграшка, ремонтую разом з дитиною.
4. Купивши дитині іграшку, пояснюю, як з нею грати, показую різні варіанти гри.
5. Слухаю розповіді дитини про ігри та іграшки в дитячих установах.
6. Не караю дитину грою, іграшкою, т. Е. Позбавляю його на час гри або іграшки.
7. Часто дарую дитині гру, іграшку.
узагальнення:
- Якщо на вашому столі більше червоних фішок, значить, гра в вашому домі присутній завжди. Чи граєте з дитиною на рівних. Ваш малюк активний, допитливий, любить грати з вами, адже гра - це найцікавіше в житті дитини.
Завідуюча центром:
- Ось і підійшов до кінця цей навчальний рік! І в зв'язку з цією подією прийнято підводити підсумки. Діти подорослішали, оволоділи багатьма навичками в освітній та самостійної діяльності.
В ході навчального року хлопці навчилися не тільки міркувати, пояснювати одержувані припущення, але і перевіряти чи правильні вони, спостерігати, узагальнювати і робити висновки.
Значно покращилися показники рівня знань дітей в усіх напрямках освітньої діяльності.
Старший дошкільний вік-це вік найбільш активного малювання.
На заняттях образотворчого мистецтва ми застосовували різні техніки і прийоми малювання, які діти успішно освоїли і з задоволенням застосовують у вільній діяльності, на мій погляд, - це найкращий показник.
Протягом усього навчального року багато хлопців брали участь в різних конкурсах, за що їм, і вам, шановні батьки величезне спасибі.
Більш докладно хотілося б зупинитися на досягненнях дітей в області математики. Формування елементарних математичних уявлень відбувається не тільки на спеціально організованій діяльності, але так, же і в повсякденному житті дошкільнят. А саме: в дидактичних іграх, жартах - загадках з математичним змістом, розгадуванні ребусів.
Протягом року хлопці познайомилися з овалом на основі порівняння його з колом і прямокутником, з'ясували, що квадрат і прямокутник є різновидами чотирикутника, навчилися аналізувати і порівнювати предмети за формою, знаходити в найближчому оточенні предмети однакової і різної форми. Діти чудово володіють порядковим і зворотним рахунком в межах 10, вчаться відображати в мові порядок розташування предметів і співвідношення між ними за розміром.
Ще раз хотілося б нагадати, що старший дошкільний вік - це яскравий і, в той же час, дуже відповідальний. У цьому віці дитини починають готувати до шкільної діяльності. Тому увагу батьків і педагогів старшої групи прикута не тільки до виховання особистісних якостей, але і на відточування умінь і навичок, необхідних для вступу до першого класу.
Зараз, я пропоную всім батькам відповісти на питання моніторингу «Задоволеність виховним і освітнім процесом у Центрі раннього розвитку», на основі якого ми будемо вдосконалювати систему нашого освітнього процесу в наступному році.
Спасибі, Шановні батьки за співпрацю. Удачі Вам і вашим діткам в майбутньому!