• Хід зборів
  • Хід заняття

  • Скачати 16.06 Kb.

    Підсумкове батьківські збори в старшій групі




    Дата конвертації01.04.2017
    Розмір16.06 Kb.

    Скачати 16.06 Kb.

    Наталія Симонова
    Підсумкове батьківські збори в старшій групі

    Підсумкове батьківські збори в кінці року.

    Старша група №3 (2016 рік.)

    Вихователі: Сергєєва Н. Н., Симонова Н. С.

    Порядок денний:

    1. Підсумкове комплексне заняття у старшій групі.

    2. Консультація для батьків.

    3. Тестування «Який ви батько?»

    4. Перспективи на наступний навчальний рік.

    5. Різне.

    Мета: Показати батькам знання та вміння дітей, набуті протягом року.

    Хід зборів:

    Вступ.

    Привіт, шановні батьки. Ми раді вітати вас на підсумковому збори нашої групи. Цей рік був дуже складним для нас і дітей, т. к. ми придивлялася і звикали один до одного. Рік був досить плідним: змінилося і простір групи і її наповненість методичним і ігровим матеріалом, звичайно не без вашої участі, за що ми вам дуже вдячні. Ми вважаємо що подорослішали і змінилися наші діти, виріс їх і інтелектуальний рівень. І що б не бути голослівними ми хочемо представити вашій увазі комплексне заняття за участю наших вихованців.

    1. Підсумкове комплексне заняття.

    Програмне зміст:

    1. Тренувати в просторової орієнтуванні.

    2. Закріпити рахунок в межах 10, знаходженні сусідів цифри.

    3. Закріпити прямої і зворотний рахунок, порядковий і кількісний рахунок.

    4. Закріпити назви днів тижня.

    5. Розвивати логічне мислення, пам'ять, спостережливість, уважність, уяву, мова.

    6. Закріплювати вміння проводити звуковий аналіз слова, визначаючи місцезнаходження звуків в слові, кількість складів у слові.

    7. Розвивати зв'язне мовлення дітей, продовжити роботу щодо активізації та уточненню словника дітей.

    8. Стимулювати розвиток розумових здібностей.

    Хід заняття:

    Орг момент:

    вихователь:

    Хлопці, ми з вами цілий рік ходили в садок, підросли і багато чому навчилися. Уже восени ви перейдете в підготовчу групу. Хочете? Зараз ми дізнаємося, чи готові ви до переходу в підготовчу групу.

    Подивіться, у мене в руках схема-карта. На ній намальовано три дороги:

    Перша - веде в болото. Підемо туди? (немає).

    Друга - веде в ліс до Баби-Яги. Підемо цим шляхом? (немає).

    Третя дорога - веде до підготовчої групи. Вирушаємо в дорогу? (та).

    Значить куди нам треба йти? Направо, наліво або прямо?

    Довгий чи це шлях я не знаю, і добиратися ми, може, будемо день, два чи цілий місяць. Що нам потрібно, щоб швидше дістатися? (Відповіді дітей)

    Звичайно, ми можемо дістатися до першого завдання, на будь-якому виді транспорту. Назвіть, будь ласка, які види транспорту ви знаєте? Молодці, уявіть, що ви зручно розташувалися в тому транспорті, який вибрали, закрийте очі - ось ми і на місці!

    Я бачу перше завдання. Що ж це таке? Давайте подивимося.

    1 завдання:

    Це загадка.

    Я розкриваю нирки, в зелені листочки.

    Дерева одягаю, посіви поливаю,

    Рухи сповнена, звуть мене. (весна)

    Перерахуйте, будь ласка ознаки весни (діти називають)

    Прекрасно! Чи готові продовжувати шлях? А до другого завданням дві доріжки ведуть.

    Одна дорожка- довга, а інша - коротка. Як ви думаєте, з якої доріжці ми швидше доберемося? По довгій доріжці або по короткій? (відповіді дітей).

    Правильно, хлопці, по короткій доріжці звичайно швидше.

    Проходимо по короткій доріжці і сідаємо за столи.

    2 завдання

    Перед вами рахункові палички:

    -Отсчітайте і покладіть на 1 лічильну паличку більше, ніж число 6.

    (Скільки рахункових паличок ви повинні відрахувати) -7

    -Отсчітайте і покладіть на 1 лічильну паличку менше, ніж число 5.

    (Скільки рахункових паличок ви повинні відрахувати) -4

    -Як можна дізнатися, в якому ряду рахункових паличок більше, беручи до уваги їх? (Розташувати один під одним)

    -Як зробити, щоб їх стало порівну? (Додати або прибрати зайві).

    Давайте зрівняємо кількість рахункових паличок в обох рядах. Скільки їх стало? однаково; порівну; в верхньому ряду стільки ж, скільки в нижньому.

    До наступного завдання будемо добиратися на ракеті - необхідно почати зворотний відлік:.10,9,8 ...

    3 завдання.

    Нас зустрічає веселий м'яч. Я називаю вам слово і кидаю м'яч, а ви називаєте мені протилежне слово за значенням. приступимо:

    Довгий - короткий; Великий маленький; Високий низький; Широкий - вузький; Товстий - худий; Далеко - близько; Вгорі - внизу; Зліва, зправа; Вперед назад; Один - багато; Зовні - всередині; Легкий - важкий і т. Д

    Молодці хлопці, тепер ми трохи розслабитися і покажемо батькам як ми відпочиваємо.

    Фіз. хвилинка.

    У понеділок я купався (зображуємо плавання)

    А у вівторок малював (изоб. Малюнок будь-якої)

    У середу довго вмивався ( «вмиваються»)

    А в четвер у футбол грав (біг на місці)

    У п'ятницю я стрибав, бігав (стрибки на місці)

    Дуже довго танцював (крутиться на місці)

    А в суботу, неділю (хлопки в долоні)

    Цілий день я відпочивав

    (діти сідають навпочіпки, руки під щоку і засипають)

    Тепер сідаємо на велосипед і їдемо на лужок збирати квіти.

    4 завдання

    Гра «Букви заблукали»

    (Намальовані букви, під ними цифри)

    - Хлопці, тут написано якесь слово, я не можу його прочитати, допоможіть мені, будь ласка. Розставте цифри по порядку від 1 до 7, і прочитаємо, що вийде.

    (Діти розставляють букви разом з цифрою по порядку)

    - А, вийшло слово - РОМАШКА.

    - Скільки складів у слові - РОМАШКА?

    (відповідь дітей - 3 складу).

    - Який ми чуємо перший звук в цьому слові?

    (відповідь дітей - звук "Р").

    - Назвіть слова, які починалися б зі звуку "Р".

    - А який останній звук в цьому слові?

    (відповідь дітей - звук "А").

    - Назвіть слова зі звуком "А".

    Чудово! Чи готові до наступного завдання? Далі ми попливемо на човниках, які ви робили на занятті. А в човниках є різнокольорові фішки які вам будуть допомагати.

    5 завдання

    - Ми підпливаємо до чарівного острова.

    - Хлопці, що намальовано на цій картинці?

    (На дошці висить картинка, що позначає слово СКАРБ. Вихователь пропонує дітям зробити звуковий аналіз слова СКАРБ).

    - Скільки звуків ми чуємо в слові СКАРБ?

    - Який перший звук у цьому слові?

    (Відповідь дітей - звук "К", твердий приголосний звук)

    - Який фішкою ми позначаємо цей звук?

    (Відповідь дітей - синьою фішкою)

    - Який другий звук у цьому слові?

    (Відповідь дітей - звук "Л")

    - Який третій звук в слові скарб?

    (Відповідь дітей - звук "А", голосний звук, позначається червоною фішкою)

    - Який четвертий звук ми чуємо в цьому слові?

    (Відповідь дітей - звук "Т", твердий приголосний, позначається синьою фішкою)

    - Хлопці, я хочу відкрити вам секрет, що в слові СКАРБ ми чуємо звук "Т" а писати будемо букву Д.

    Підсумок заняття:

    Нарешті - то ми знайшли СКАРБ, а скарб - це ваші знання і вміння.

    На цьому наша подорож закінчилося. Всі перешкоди ви подолали, кому то було легко, кому то складніше, але ми бачили, як ви старалися. Тепер ви можете сміливо крокувати по дорозі на засідання підготовчої групи!

    2. Консультація для батьків:

    «Чому дитина погано себе веде і що з цим робити?»

    Давайте розберемося в причинах «поганого» поведінки дитини і стратегії поведінки батьків при цьому:

    ПРИЧИНА У ЧОМУ ВИЯВЛЯЄТЬСЯ У ЧОМУ ПОМИЛКА БАТЬКІВ ТАКТИКА ДОЗВОЛУ КОНКРЕТНОЮ СИТУАЦІЇ СТРАТЕГІЯ ПОВЕДІНКИ БАТЬКІВ В ЦІЛОМУ

    НЕСТАЧА УВАГИ Дитина настирливо пристає з безглуздими питаннями Дитині приділяється занадто мало уваги Спокійно обговоріть з ним проступок і висловите своє невдоволення Виділіть час протягом дня для спілкування

    БОРОТЬБА ЗА ВЛАДУ Дитина часто сперечається і проявляє впертість (вередує)

    Часто бреше Дитину занадто контролюють (психологічно тиснуть) Поступитеся

    Спробуйте запропонувати компроміс Не намагайтеся його перемогти

    запропонуйте вибір

    ПОМСТА Дитина грубить

    Жорстокий по відношенню до слабких

    Псує речі Дрібне, непомітне приниження ( «відчепися!

    Ти ще маленький! ») Проаналізуйте, в чому криється причина кинутого виклику Чи не мстите йому самі у відповідь

    Намагайтеся налагодити контакт

    УХИЛЯННЯ Дитина відмовляється від будь-яких пропозицій, ні в чому не хоче брати участь Надмірна опіка

    Батьки роблять все за дитину Запропонуйте компромісне рішення Заохочуйте і хваліть дитину на кожному етапі

    3. Тестування «Який ви батько?»

    Не секрет, що характер взаємин батьків з дитиною показує істотний вплив на його успішність. Оцініть особливості Вашого спілкування. Чи часто Ви вживаєте такі за змістом вирази?

    1. Який (а) ти в мене молодець (розумниця).

    2. Ти здатний (а, у тебе все вийде.

    3. Ти нестерпний (а!

    4. У всіх діти, як діти, а в мене.

    5. Ти мій (я) помічник (ця).

    6. Вічно в тебе все не так.

    7. Скільки разів тобі повторювати!

    8. Який (а) ти кмітливий (а).

    9. Щоб я більше не бачив (а) твоїх друзів!

    10. Як ти вважаєш?

    11. Ти повністю розпустився (сь!

    12. Познайом мене зі своїми друзями.

    13. Я тобі обов'язково допоможу, не переживай!

    14. Мене не цікавить, що ти хочеш!

    Обробка результатів тесту:

    Якщо Ви вживаєте вирази 1,2,5,8,10,12,13,

    то нарахуєте собі по одному балу за кожну відповідь.

    Якщо Ви вживаєте вирази 3,4,6,7,9,11,14,

    то нарахуєте собі по два бали за кожну відповідь.

    Підрахуйте загальну суму балів.

    7-8 балів: Між Вами і Вашою дитиною панує повне взаєморозуміння. Ви не зловживаєте надмірною строгістю.

    9-10 балів: Ваш настрій в спілкуванні з дитиною носить непослідовний характер і більше залежить від випадкових обставин.

    11-12 балів: Ви недостатньо уважні до дитини, можливо, часто пригнічуєте його свободу.

    13-14 балів: Ви занадто авторитарні. Між Вами і дитиною часто виникає роздратування. Будьте більш гнучкими у стосунках із своєю дитиною.

    4. Перспективи на наступний навчальний рік.

    Дошкільна дитинство - короткий, але важливий унікальний період життя людини. Що відповідають діти, коли їх питаєте: «Чим займалися в дитячому садку?»

    (варіанти відповідей - малювали, співали, танцювали, грали)

    Саме грали! У грі дитина набуває нових і уточнює вже наявні у нього знання, активізує словник, розвиває допитливість, допитливість, а також моральні якості: волю, сміливість, витримку, вміння поступатися. У нього формуються початку колективізму. Дорослі, граючи разом з дітьми, самі отримують задоволення і хлопцям доставляють величезну радість. Гра - основний вид діяльності дошкільників

    Будучи захоплюючим заняттям для дошкільнят, гра разом з тим є найважливішим засобом їх виховання і розвитку.Але це відбувається тоді, коли вона включається до організовуваного і керований педагогічний процес. У нашій групі розвиток і становлення гри в значній мірі відбувається саме при використанні її як засобу виховання.

    У педагогічному процесі гра знаходиться в тісній взаємодії з іншими видами дитячої діяльності. Взаємозв'язок між грою і навчанням не залишається незмінною протягом дошкільного дитинства. У молодших групах гра є основною формою навчання. У старших, особливо в підготовчій, значно збільшується роль самого процесу навчання на заняттях. Перспектива навчання в школі стає бажаною для дітей. Їм хочеться стати школярами.

    Однак гра не втрачає для них своєї привабливості, змінюється лише її зміст, характер. Дітей цікавлять ігри більш складні, що вимагають інтелектуальної активності. Привертають їх також ігри спортивного характеру, в яких міститься елемент змагання.

    В яку гру грали недавно з дитиною?

    Якщо дитина попросить пограти з ним, ваші дії?

    Які ігри грали в дитинстві, розповідаєте дитині?

    (відповіді батьків)

    Маленька людина в грі не тільки вчиться, він в ній ЖИВЕ. І якщо в ваше завдання входить навчити його життя, то легше і простіше за все це зробити в грі. Не бійтеся «простих» ігор - в них закладений глибокий сенс. Грайте зі своїми дітьми і радійте, коли вони грають.

    За цей навчальний рік, граючи, ми навчилися:

    Самостійно стежити за своїм зовнішнім виглядом, охайністю, виконувати гігієнічні процедури і правила ЗСЖ. Прагнути до спілкування з однолітками, до поваги і позитивній оцінці з боку партнера по спілкуванню. Хлопці навчилися домовлятися один з одним. Сформувався дружний колектив, команда! Математичні уявлення зводяться до ознайомлення числового ряду до 20 і більше, вимірювати довжину об'єктів. З легкістю ділять слова на склади, мають уявлення про частини доби. Звичайно всі різні, зі своїми особливостями, характерами.

    І ми з вами різні, але у нас є спільне - це наші діти. Як ми жили в цьому році, пропонуємо дізнатися з фотографій.

    (Перегляд фотографій про життя групи)

    Наступний рік наша група буде готуватися до школи. Коли дитина досягає віку шести-семи років, а іноді і раніше, багато батьків стурбовані питаннями, пов'язаними з його вступом до школи. Як зробити так, щоб дитина легко вчився, із задоволенням ходив в школу, був хорошим або навіть кращим учнем у класі? Чи є критерій, який дозволяє адекватно оцінити ступінь підготовленості дитини до шкільного життя? Такий критерій є, і в психології він отримав назву "шкільна зрілість", або психологічна готовність дитини до шкільного навчання. В цьому і є основна наша з вами завдання. Саме від психологічної готовності залежить успішність дитини в школі. Підготовка руки до письма, розвиток пізнавальної активності дитини. Не страшно якщо він не може запам'ятати букви, навчитися читати - в школі він навчиться всьому, якщо буде ходити в неї з задоволенням.

    Говорячи про перспективи освітньо-виховного процесу, хочеться розповісти про предметно-просторового розвиваючої середовищі нашої групи. Відповідно до віку є дидактичні ігри, наочні матеріали, тематичні куточки (театр, лікарня, будинок). Залежно від освітньої ситуації вона трансформується, доповнюється. Ігровий матеріал яскравий і привабливий, періодично змінюється, щоб підтримувати інтерес дітей. Над насиченням ми працювали протягом року і будемо працювати протягом наступного. Але найголовніше, всі ігрові матеріали, посібники знаходяться у вільному доступі для дітей. У групі є свій порядок і внутрішні правила використання того чи іншого матеріалу або допомоги. Звичайно, дуже важливо не тільки зробити все доступним, а й допомогти дітям правильно і раціонально це використовувати.

    5. Різне.

    - нагородження грамотами найактивніших сімей;

    - обговорення оформлення ділянки групи на літній період;

    - запитання батьків.



    Скачати 16.06 Kb.


    Підсумкове батьківські збори в старшій групі

    Скачати 16.06 Kb.