• Хід заняття

  • Перша молодша група «Добрий лікар Айболить»




    Дата конвертації19.09.2019
    Розмір4.96 Kb.
    ТипТемочка

    Анна Пенькова
    Конспект заняття в першій молодшій групі «Добрий лікар Айболить»

    Мета: - формувати уявлення дітей про збереження та зміцнення здоров'я.

    завдання:

    - Робити щеплення дітям звички і навички здорового способу життя в процесі ігрової, рухової діяльності;

    - Розвивати дрібну моторику рук, вміння координувати \ руху відповідно до тексту;

    - За допомогою дихальної гімнастики розвивати дихальну систему дитини;

    - Збагачувати словник, звуконаслідування тваринам;

    - Виховувати доброзичливість і бажання прийти на допомогу.

    Програмне зміст:

    Освітні завдання: познайомити дітей з творчістю К. І. Чуковського, закріпити у дітей уявлення про професію лікаря.

    Розвиваючі завдання: розвивати творчу активність дітей, вміння емоційно сприймати твір і розуміти їх зміст.

    Виховні завдання: виховувати любов до художньої літератури.

    Словник: звуконаслідування тварин

    Устаткування: аптечка, декорація (плакат Айболита, тварини (корова, вовчиця, жучок, черв'ячок, ведмедиця)

    Попередня робота: читання казки К. І. Чуковського «Айболить», розглядання ілюстрації за казкою.

    Хід заняття:

    Вихователь пропонує дітям вирушити в гість до Айболита. (Під музичний супровід діти відправляються в казку, підходять до лікаря, він сумний сидить за столом).

    Вихователь: - Здрастуй доктор Айболить! Ми з хлопцями приїхали до тебе в гості, а ти чому такий сумний?

    Айболить: Я не можу лікувати звірів, так як у мене все інструменти перемішалися з іграшками.

    Вихователь: - Хлопці, а давайте допоможемо доктору Айболиту?

    Діти: - Так, погоджуються!

    Гра: «Знайди зайвий предмет»

    Доктор: - Спасибі вам хлопці, тепер коли у мене порядок я зможу знову лікувати всіх звірів і тварин.

    Інсценування твори «Айболить»

    (Вихователь зачитує твір К. І. Чуковського «Айболить», під читання хлопці підходять по черзі до лікаря Айболита в руках тримають іграшку відповідного тексту)

    Добрий лікар Айболить!

    Він під деревом сидить.

    Приходь до нього лікуватися

    І корова, і вовчиця,

    І жучок, і черв'ячок,

    І ведмедиця!

    Всіх вилікує, зцілить

    Добрий лікар Айболить!

    Доктор: - А тепер йдемо на килим і повторюємо все за мною.

    Физминутку «Айболить»

    Ми веселі хлопці, --- (Крокують на місці)

    Дружно робимо зарядку.

    Вправо раз, вліво раз, --- (Руки на пояс, поворот в сторони).

    Посміхнемося всім зараз.

    На носочки дружно встанем- --- (на носочках потягнутися вгору.)

    Руки до сонечка потягнемо.

    Зазирни до нас сонечко

    І погрій нам шийку --- (Стрибки з ударами).

    Ну, а якщо захворіли -

    Нам допоможе Айболить --- --- (Долоні до щік, нахили голови).

    Вітамінки нам пропише --- (Кільця кожним пальцем).

    І мікстурою пригостить --- (Долоньки мисочку).

    Дихальна гімнастика. "ВИРОСТИ ВЕЛИКИЙ" І. п. - ноги разом, руки опущені. Піднімаючись на носки потягнутися - руки вгору - вдих. Опускаючись на всю ступню - руки вниз - видих з вимовою двох-х-х-х 3-5раз.

    б - Доктор, нам пора повертати в групу. Спасибі тобі за гостинність.

    Айболить: - Я дуже радий, що ви були у мене в гостях! А на прощання я хочу пригостити вас корисними і смачними фруктами. Ви любите фрукти? Чи вмієте ділитися з друзями фруктами? Мої тваринки завжди діляться з друзями. Їжте фрукти кожен день, мийте руки перед кожним прийомом їжі. І ви не коли не будите хворіти. До, побачення хлопці!

    (Вихователь з дітьми під музичний супровід відправляється в групу).

    Рефлексія: Хлопці, у кого в гостях ми сьогодні були? Вам сподобалося в гостях Айболита? Чим нас пригостив Айболить?

    Конспект занятия в первой младшей группе «Добрый доктор Айболит»




    Перша молодша група «Добрий лікар Айболить»