Педагогічний проект «Золотистий цибулька»




Дата конвертації06.07.2017
Розмір6,46 Kb.
ТипЦибуля. Заняття, ігри, вироби, проектна деятель

Олена Гусинська
Педагогічний проект «Золотистий цибулька»

Актуальність. Федеральний державний стандарт дошкільної освіти передбачає формування загальної культури особистості дітей, в тому числі цінностей здорового способу життя, розвиток їх соціальних, моральних, естетичних, інтелектуальних, фізичних якостей, ініціативності, самостійності та відповідальності дитини, формування передумов до навчальної діяльності.

Величезне значення в реалізації цієї проблеми має екологічна освіта дітей. На сьогоднішній день екологічна грамотність, дбайливе і любовне ставлення до природи стали запорукою виживання людини на нашій планеті. Крім того, екологічна освіта дітей - великий потенціал їх всебічного розвитку.

Програма проекту «Золотистий цибулька» спрямована на розвиток пізнавального інтересу до природи, дослідницької діяльності. Самостійна діяльність дітей передбачає створення педагогом предметно-розвиваючого середовища, позитивно впливає на пізнавальну активність дитини: це город на вікні, лабораторія з дослідження будови лука, екологічні ігри та досліди, дидактичні посібники та колажі.

Дітей групи зацікавило питання про те як із зелених стрілок цибулі виходить золотава цибулина? Ми вирішили провести дослідний проект і виростити свій лук.

Мета: Розвиток уявлень про городній культурі - ріпчаста цибуля.

завдання проекту

1. Ознайомити дітей з історією введення ріпчастої цибулі в городню культуру

2. Розвивати вміння аналізувати, робити висновки в процесі дослідно-експериментальної діяльності (вирощування цибулі).

3. Формувати уявлення про значення лука в харчовому раціоні людини.

4. Розвивати екологічну культуру дошкільнят

5. Розширювати уявлення про зростання рослин

Учасники проекту: вихованці підготовчої групи, вихователі групи, батьки.

Тип проекту: інформаційний, дослідницький, проблемно-пошуковий, груповий, довгостроковий.

Гіпотеза: Проектна діяльність зі збагачення знань дітей про городній культурі - ріпчаста цибуля, сприятиме розвитку екологічної культури дошкільників.

Терміни реалізації: березень-серпень 2015 року.

організаційний етап

1. Підбір методичної, художньої та енциклопедичної літератури за темою проекту:

-Методична література для педагогів і батьків;

Пізнавальна та енциклопедична література для дітей.

2. Вивчення Інтернет-ресурсів по темі проекту, підбір ілюстрацій;

3. Організація спеціального обладнання та інвентарю в куточку природи для вирощування цибулі

4. Оформлення колажу «Золотистий цибулька».

5. Підготовка слайдовий презентації по темі «Лук - джерело вітамінів»

дослідницький етап

1. Занурення в проект «Як садять цибулю?»

завдання:

- налаштувати дітей на дослідницьку діяльність,

- активізувати ініціативу і самостійність у пізнавальній діяльності.

Зміст роботи:

• Проблемно-пошукова ситуація «Насіння або цибулини?»,

• Дослідження насіння цибулі в «Лабораторії»

Пізнавальна діяльність «Звідки беруться зелені стрілки?».

• Розгляд ілюстрацій види цибулі

• Малювання «Чиполіно»

• НСД: «Профілактика простудних захворювань»

• Аплікація «Лук на грядці»

• Спостереження за проростанням зеленої цибулі

Робота з батьками:

- Анкетування «Раціон домашній кухні»

- Підбірка рецептів страв з лука

2. «Почнемо вирощувати»

- познайомити вихованців з особливостями городньої культури,

- розвивати у дітей бажання піклується про природу

Зміст роботи:

• НСД: «Все живе з землі»

• Пізнавальна діяльність: «Як доглядати за розсадою»

• Дидактичні ігри «Сад-город», «Насіння - плоди»

Ліплення «Лук»

• Рухлива гра «Овочі на грядці»

• Розгадування загадок про лук

Робота з батьками:

• Майстер-клас «Чари цибулиння»

• Конкурс «Живий цибулька»

3. «Рекордсмен зростання»

завдання:

- збагачувати знання дітей про зростання рослин,

- формувати навички догляду за рослинами

Зміст роботи:

- спільна діяльність на грядках «Догляд за цибулею»,

- Сюжетно-рольова гра «Городники»

- Малювання «Овочі»

- Експеримент «Фарбувальні властивості цибулевого лушпиння»

- Пізнавальна діяльність: «Родюча земля»

- Бесіда «Комахи - помічники рослин»

- Висаджування цибулі в грунт, ведення записів у щоденнику зростання

Робота з батьками

• Залучення дітей до спільне роботі на дачі

• Фото-конкурс «Городники»

5. Презентація результатів «Урожай»

завдання:

- закріпити отримані знання про зростання городніх культур

- виховувати потребу в здоровому харчуванні

Зміст діяльності:

Збір урожаю цибулі

• Розгляд внутрішнього змісту і будови лука

• Малювання «Гірка радість»

• Бесіда «Чому від цибулі сльози течуть?»

• Сюжетно-рольова гра «Кухарі»

• Виставка дитячих робіт і врожаю цибулі «Золота голова»

Оформлення альбому фото-звіту «Як ми виростили цибулю»

• Заохочення: нагородження грамотами.

Очікувані результати

1. Діти проявляють ініціативу в пізнавально-дослідницької діяльності.

2. Вихованці ознайомлені з циклом зростання городніх культур на прикладі лука

3. Діти добре володіють усним мовленням, можуть розповісти про користь і значенні лука в харчовому раціоні людини

4. У дошкільнят розвинені вміння аналізувати, робити висновки по ходу експериментально-дослідної діяльності

5. Діти збагатили знання і словниковий запас по темі «Городня культура - ріпчаста цибуля»





Педагогічний проект «Золотистий цибулька»