• Хід заняття

  • Патронажне заняття «Будемо знайомі!» З вихованцем ДКП «Майбутній школяр»




    Дата конвертації16.06.2017
    Розмір4.21 Kb.
    ТипДКП. Групи короткотривалого перебування

    Марина Яценко
    Патронажне заняття «Будемо знайомі!» З вихованцем ДКП «Майбутній школяр»

    Патронажне заняття «Будемо знайомі!»

    Освітня область Комунікація

    з вихованцем групи короткотривалого перебування «Майбутній школяр».

    Дитина Н., вік 6 років. (ЧБД)

    Разом з педагогом, до дитини приходять іграшкові персонажі дитячої передачі «На добраніч малюки», Філя і Степашка. Протягом навчального року, до дитини будуть приходити і інші відомі персонажі казок і мультфільмів. Герої разом з дитиною будуть «виконувати» цікаві завдання, грати, працювати з дидактичним матеріалом, а також спостерігати за тим, як малює, ліпить, конструює майбутній першокласник.

    Мета заняття:

    Знайомство педагога з дитиною, встановлення емоційного контакту між ними.

    завдання:

    Виявити індивідуальні можливості дитини.

    Визначити рівень контактності

    Хід заняття:

    1 частина: Комунікативний тренінг.

    Вихователь: Здрастуй, малюк! Мене звуть Марина Анатоліївна! Подивися, я прийшла до тебе не одна - мої помічники і друзі, Філя і Степашка дуже хочуть з тобою познайомитися. Скажи, як тебе звати?

    Дитина називає своє ім'я.

    Вихователь: А ти можеш назвати своє прізвище?

    Дитина називає своє прізвище.

    Вихователь: Скажи, будь ласка, скільки тобі років?

    Дитина відповідає.

    Вихователь: Яка ти доросла! Напевно, ти скоро підеш в школу. Можна, ми разом з моїми друзями Филей і Степашкою, будемо приходити до тебе в гості, щоб разом грати і готуватися до школи?

    Гра «Ось це я!»:

    Вихователь: Ти багато разів бачила себе в дзеркалі, і знаєш, що у тебе є очі, ніс, вуха. Скажи, а що ще ти бачиш в дзеркалі, коли дивишся на своє відображення?

    Дитина називає частини тіла.

    Вихователь: А тепер я буду давати тобі певні команди, а ти постарайся їх виконати:

    - закрий долонями очі;

    - доторкнися правою рукою до носа;

    - тупни лівою ногою;

    - доторкнися лівою рукою до правого вуха;

    - пострибай на правій нозі, і ін.

    Молодець! У тебе все відмінно вийшло!

    вихователь:

    А тепер, я пропоную тобі обвести простим олівцем свою ліву долоню. Заштрихуй її червоним кольором.

    2часть: Обстеження на знання математичних уявлень: орієнтування в рахунку, розмірі, кольоровій гамі.

    Мультимедійна гра «Подорож в зоопарк!»:

    Вихователь: Зараз ми вирушимо з тобою в віртуальний зоопарк. Подивися на слайди, на них зображені вольєри з тваринами. Порахуй, будь ласка, скільки тварин знаходиться в кожному вольєрі

    Дитина: Один слон, два тигра, три мавпи, чотири жирафа і ін. (В залежності від того, наскільки дитина орієнтується в рахунку, в межах першого десятка).

    Філя «щось шепоче на вухо вихователю».

    Вихователь: Філя нагадав мені, що ми принесли з собою кошик з м'ячиками. Подивися, м'ячики різні за розміром. Філя хотів би пограти з найбільшим, а Степашка - з найменшою. Допоможи, будь ласка, їм вибрати для себе м'ячики.

    Рухлива гра «Кидаємо м'ячі в кошик».

    Вихователь: За те, що ти допоміг нашим героям вибрати м'ячі, ми даруємо тобі дві листівки, Подивися, на одній з них намальований «цветик - семицветик» в кольоровому зображенні, а на іншій - чорно-білий контур. Назви, будь ласка, кольору і розфарбуй чорно-білий квіточка за зразком.

    Домашнє завдання:

    Обвести праву долоню мами, заштрихувати її синім кольором і ліву долоньку тата, заштрихувати її зеленим кольором.

    Вихователь: А тепер, ми прощаємося з тобою, до нової зустрічі.





    Патронажне заняття «Будемо знайомі!» З вихованцем ДКП «Майбутній школяр»