Наталія Макарец
«Овочі». Конспект відкритого інтегрованого заняття в групі для дітей з ЗПР
Конспект подгрупповие відкритого інтегрованого заняття
на тему «Овочі» в групі для дітей із затримкою психічного розвитку
II рік навчання.
Мета заняття:
1. Вчити утворювати форму родового відмінка множини.
2. Продовжувати учити вживати в мові пропозиції зі значенням протиставлення.
3. Закріплювати вміння узгоджувати прикметники з іменниками чоловічого і жіночого роду.
4. Тренувати в умінні утворювати відносні прикметники.
5. Продовжувати вчити співвідносити кольору.
6. Розвивати слухове увагу, почуття ритму.
устаткування:
Муляжі овочів, корзина, шапочки із зображенням овочів, дидактичний посібник: гра: «Що в каструлі?» (Кольорові площинні каструлі, на каструлі наклеєні вирізані по контуру зображення овочів і фруктів, кришки до каструль відповідних кольорів).
Хід заняття:
Організаційний момент: організаційний момент проводить музичний керівник. Музична презентація «Привітання».
I Основна частина:
Логопед: Хлопці, ми з вами прийшли на город, де виросли різні овочі, ми їх зараз будемо збирати в кошик.
Логопед: «Йшли по городу, йшли і морква знайшли, нахилилися, зірвали і далі пішли». Повторюючи разом з педагогом дану фразу, діти знаходять цибулю, буряк, картопля, баклажан, редьку, болгарський перець, помідор, огірок, капусту.
Логопед: Хлопці, давайте подивимося, що у нас в кошику. (Закріплення категорії родового відмінка множини «Чого в кошику багато?») У кошику багато помідорів, в кошику багато огірків і т. Д.
Логопед: Ми з вами розглянули, що у нас в кошику, А зараз ми будемо складати пропозиції. Я буду діставати по два овоча з кошика. Початок пропозиції буду говорити я, а ви повинні його закінчити і повторити все пропозицію. (Вживання в мовленні пропозицій зі значенням протиставлення. Узгодження прикметників з іменниками чоловічого і жіночого роду).
Помідор круглий, а морква. (довгаста);
помідор червоний, а морква.
помідор м'який, а морква.
помідор кислий, а морква.
у помідора всередині насіння, а у моркви.
огірок довгастий, а буряк.
помідор зелений, а буряк.
у огірка всередині насіння, а у буряка.
Логопед: Хлопці, а зараз я попрошу вас виправити помилки. (Розвиток слухового уваги, засвоєння освіти відносних прикметників.) Дітям пропонується дидактичний посібник «Що в каструлі?». Виправлені пропозиції діти повторюють цілком.
Картопляне пюре приготуємо з моркви.
Буряковий салат приготуємо з часнику.
Морквяний сік приготуємо з лука.
Огірковий салат приготуємо з помідорів.
Гороховий суп приготуємо з редиски.
Капустяний салат приготуємо з баклажанів.
Цибулевий суп приготуємо з часнику.
Томатний сік приготуємо з редьки.
Часниковий соус приготуємо з моркви.
Баклажанну ікру приготуємо з огірків.
Дидактичне вправу «Знайди кришку потрібного кольору» (вправа в умінні співвідносити кольору).
Логопед: Навколо себе повернись і в овоч перетворися (Кожна дитина одягає на себе шапочку із зображенням будь-якого овоча).
Логопед: Гуляють овочі по місту, себе показують, на інших поглядають.
Діти фантазують і показують (під музику) руху, що відповідають кожному овочу:
Викотилася буряк, поклонившись низько-низько
на носочках покружляв і на місце повернулася.
Ось протупав дуже важливо, подивився на всіх відважно
цибуля корисний, соковитий, гладкий, дощем, вимитий на грядці.
А зелена капуста, розчепіривши листя густо,
зашкреблося, прошуміла, і на місце тихо села.
Вийшла важлива картопля, потанцювати вона трошки,
покружляла, покружляв і на місце повернулася.
Ось з подружкою огуречик, ну зовсім, як чоловічок
з грядки на грядку стрибає навприсядки.
Інсценування «Таня і овочі» ТОЛСТІКОВА Світлани Анатоліївни (сценка скорочена).
Логопед: Сонце. Сонце гріло, дощик поливав
Кожен овоч в городі дозрівав.
Ось прийшла осіння пора
Збирати всі овочі пора!
Таня: Посилає мене мама в город,
І капуста, і морквина тут зростає.
Але будь нарвати, не знаю, овочів!
Для салату, вінегрету і для щей!
Як мені тільки розібратися і дізнатися,
Що мені для обіду збирати?
Хто б в цій важкій справі мені допоміг?
Де морквина, де капуста, де цибулька?
Капуста: Я білого і соковита,
Я корисна і смачна!
Стою на товстій ніжці.
Скриплять мої одягу.
Лук: Кажуть я гіркий,
Кажуть, не солодкий,
Стрілочкою зеленої,
Я росту на грядці.
Я корисний самий.
У тому даю вам слово!
Цибуля зелена їжте,
Будете здорові.
Морква: Я - красна дівиця,
зелена косиця
Собою я пишаюся,
Я для всього годжуся!
Буряк: Овоч я бордовий, солодкий,
Виріс влітку я на грядці
І годжуся я на обід
І в борщі і в вінегрет.
Огірок: А я зелений огурец-
городній молодець.
Картопля: Я картошка- диво!
Я картошка- смакота.
Без мене ні-ні,
Чи не вийде обід!
З'являється козел, трясе бородою і йде на Таню, виставивши роги.
Козел: Не дам я морквини,
Не дам огірків!
За кожен качан
Я битися готовий.
Овочі: Захисти нас Таня, захисти,
Від козла рогатої врятувати.
Прожени його ти скоріше.
Нехай йде дорогою своєї!
Таня бере лозину і загрожує Козлу.
Таня: Ти, козел-козлище, зелені очиська,
Іди, іди геть, городу не зашкодь!
Чи не стукай ногами, не крути рогами!
Козел: Ні не піду, город я затопчу. Мее!
Таня: Ах, ось як, так, я тебе.
Козел тікає.
Все Овочі: Дякую спасибі, велике спасибі.
Ми вигнати козла без тебе не змогли б!
Капуста: Ось тобі, Таня, капусти качан.
Морквина: Ось морквини пучок.
Лук: Ось свіжий цибулька.
Буряк: Ось буряк.
Огірок: Ось зелений огірок.
Картопля: А ось і картопля.
Все Овочі: Ми всі поділилися з Танюшею трошки.
Козел: Я більше так не буду, вибачте. Мее!
Таня: У городі багато гряд,
Є і ріпа, і салат.
Тут і буряк горох,
Наш зелений город
Нас прогодує цілий рік.
Логопед: Нашої казки тут кінець, а хто слухав молодець! Навколо себе повернись і в діточок перетворися.
Підсумок заняття.


Файл "/ upload / blogs / [IMG] /upload/blogs/detsad-77273-1394109087.jpg [/ IMG] etsad-77273-1394108932.jpg" не знайден!