• Хід заняття

  • Освітня діяльність по соціальному розвитку «В світі ввічливості і доброти»




    Дата конвертації02.08.2019
    Розмір6.34 Kb.
    ТипТемочка

    Тамара Агафонцева
    Освітня діяльність по соціальному розвитку «В світі ввічливості і доброти»

    Освітня діяльність по соціальному миру.

    Тема: В світі ввічливості і доброти

    Мета: прищеплення дітям почуття значущості дружби і вміння спілкуватися один з одним, мотивувати на дітей на здійснення добрих справ.

    завдання:

    Освітні: формувати уявлення про вихованість,

    добрих вчинках, про дружбу між людьми;

    закріпити у дітей поняття

    «Ввічливість», «доброта», «дружба».

    Розвиваючі: розвивати мову і мислення; вправляти у виконанні

    добрих вчинків, самооцінки поведінки,

    оценіватьпоступкі інших.

    Виховні: виховувати прагнення дружити з оточуючими,

    доброзичливість, залучати дітей до добрих

    вчинків, спонукати до прояву теплих почуттів.

    Мовні: активізувати словник дітей (добро, радість, щастя,

    дбайливість, гордість, сором'язливість).

    Обладнання: плакат з відсутніми елементами «Дерево дружби і доброти», картки-ілюстрації з хорошими і поганими вчинками, розрізні картки «Емоції і почуття», ситуативні ігри.

    Попередня робота: Бесіди про добро, радості, дружби; знайомство з прислів'ями та приказками про дружбу і доброту, вірші О. Дріз «Добрі слова»; розгляд ілюстрацій посібника «Уроки доброти»; складання розповідей про добрі вчинки.

    Хід заняття:

    зміст примітка

    1. Вводно-мотиваційна частина

    Зібралися всі діти в коло

    Я твій друг і ти мій друг

    Міцно за руки візьмемося

    І один одному посміхнемося.

    Вихователь: Доброго дня хлопці, сьогодні я прийшла на роботу, а мене чекає ведмедик біля дверей з листом до нас. Будемо читати лист?

    Діти: так.

    Вихователь: тоді слухайте.

    Привіт, дорогі хлопці, пишуть вам лісові звірі. У нас в лісі виросло дерево, але без листочків і квіточок, нам сумно від цього. А щоб воно розцвіло, і зазеленіло, потрібно творити добро і бути ввічливими. Допоможіть будь ласка!

    Вихователь: допоможемо тваринками? Будемо добрими, дружними і ввічливими?

    Діти: так.

    2. Операційно-змістовний етап.

    Вихователь: Ну що, хлопці, вам подобається дерево, яке виросло в лісі у звіряток.

    Діти: Ні!

    Вихователь: Дивіться навіть сонечко якесь не таке? А що з ним?

    Діти: немає посмішки.

    Вихователь: Все правильно. Потрібно щось робити, а давайте пограємо в

    гру «Назви сусіда ласкаво по імені».

    Використовуючи ввічливі слова, потрібно назвати свого сусіда ласкавим ім'ям. Наприклад, дитина звертається до сусіда зліва: «Здрастуй, Максимка!» Той звертається до наступного дитині: «Привіт, Дариночка!» ( «Добрий ранок Русланчик!») І т. Д. Поки всі діти не назвуть один одного.

    Давайте візьмемось за руки, і кожен, дивлячись сусідові в очі, подарує йому свою саму добру і привітну посмішку. (Діти виконують.)

    Вихователь: Дивіться, хлопці, у нашого сонечка з'явилася усмішка. Це добре, значить, ми кдругу одного ставимося по-доброму.

    Отже, продовжуємо добрі справи.

    Вихователь: Хлопці, перед вами ілюстрації, давайте знайдемо хороші вчинки.

    Діти відокремлюють хороші вчинки від поганих.

    На дереві з'являються квіти.

    Вихователь: Дивіться, наше дерево поступово оживає і зацвітає.

    Ми продовжимо творити добро, після физминутки.

    Проводиться Физминутку.

    (Встаємо в коло)

    Здрастуй друг! (знизуємо один одному руки)

    Як ти тут? (поклали руку на плече)

    Де ти був? (запитати рукою)

    Я нудьгував! (доклали руку до свого серця)

    Ти прийшов? (руки в сторони)

    Добре! (обнялися)

    Вихователь: Хлоп'ята, перед вами розрізні картки «Емоції і почуття», вам необхідно вибрати картки тільки з добрими емоціями.

    Діти відбирають картки з потрібними емоціями, якщо дитина помиляється, то йому не дається квіточку для приклеювання на дерево, йде пояснення, чому це погана картка.

    На дереві поступово з'являються квіточки.

    Вихователь: продовжуємо грати. Ваше завдання оцінити вчинки і виявити помилки. Добре?

    Діти: так.

    Проводиться гра.

    Хлопцям пропонується інсценування ситуацій, можна за участю дітей або м'яких іграшок. (Додаток №1)

    З'являються ще квіточки на дереві.

    Вихователь: Молодці! Подивіться, яке у нас вийшло дерево, вам подобається?

    Діти: так.

    3. рефлексивно-оцінний етап.

    Вихователь: Які ми молодці, яке добре діло зробили, допомогли лісовим тваринкам, а також ми з вами стали ставитися добрішими один до одного, навчилися цінувати доброту, виявляти погані вчинки.

    Вихователь: Що ми з вами робили сьогодні?

    Підсумок заняття:

    діти:

    - Називали ласкаво один одного.

    - оцінювали вчинки.

    - відбирали картки з добрими емоціями.

    - розбирали ситуації.

    Ось яке дерево у нас вийшло в результаті.

    А це ми, діти, які творили добро.

    Діти утворюють коло

    Іграшка мішка.

    лист

    Макет дерево з листочками

    На плакаті з'являється посмішка у сонечка.

    Ілюстрації з вчинками

    Квіти наклеюють з хорошими вчинками

    Картки з емоціями почуттів





    Освітня діяльність по соціальному розвитку «В світі ввічливості і доброти»