• Хід заняття

  • «Осінній листопад»




    Дата конвертації21.08.2017
    Розмір4.45 Kb.
    ТипОсінь. Матеріали на осінню тему для дошкільнят

    Діна Кондратьєва
    «Осінній листопад»

    Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

    «Павлодаровскій дитячий сад»

    Вихователь: Кондратьєва Д. П

    Тема «Осінній листопад»

    Цілі: розвивати навички рахунку, орієнтування в просторі, рухові навички, пам'ять, увага, мислення, продовжувати порівнювати предмети по товщині.

    Інтегрувальні освітні області: «Фізична культура», «Пізнання» (розвиток математичних уявлень, «Комунікація»

    Види дитячої діяльності: рухова, пізнавально - дослідницька, комунікативна

    Матеріал й устаткування: геометричні фігури (квадрат, трикутник, прямокутник, коло) різного кольору за кількістю дітей, бубон, дві картинки із зображенням геометричних фігур на одному з яких кілька фігур заховано під хусткою, чотири кола різного кольору, вирізані з паперу осіннє листя різного кольору і форми (30 шт., картинка з зображенням предметів, різних за товщиною.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент:

    Бесіда про погоду з питань:

    • Сьогодні тепло?

    • Дощ іде?

    • Сонце світить?

    • Вітер дме?

    • Якого кольору небо?

    • Вчора була така ж погода?

    2. Основна частина:

    • Виконання рухових вправ.

    Читають вірші і показують руху.

    хмари дощові

    Припливли хмари дощові (Крокують на місці)

    Лей, дощ, лей. (плескають у долоні)

    Дождинки танцюють, як живі (Крокують на місці)

    Пий, жито, пий! (Стрибають на місці)

    І жито, схиляючись до землі зеленої, (Крокують на місці)

    П'є, п'є, п'є (плескають у долоні)

    А теплий дощ невгамовний (Крокують на місці)

    Ллє, ллє, ллє (Стрибають на місці)

    листопад

    Хмари в небі кружляють (Переступають з ноги на ногу)

    Що не крок, то калюжка (Ходять на місці, з високим підніманням колін)

    День осінній хмуриться (рука на поясі, повороти вліво - вправо)

    Листопад на вулиці. (Крутяться на місці)

    По дорозі стелиться (Легко біжать по колу)

    жовта метелиця

    Рухлива гра «Знайди пару»

    Вихователь дає кожній дитині по одній геометричній фігурі. Діти стрибають, бігають, а по сигналу (удар бубна) повинні стати в пару з тим, у кого в руках така ж геометрична фігура, але іншого кольору. Виграють ті, хто раніше за всіх встав в пару.

    • Вправа «Знайди, яких фігур не вистачає»

    Вихователь показує дві картинки і пропонує розповісти, що на них зображено, які геометричні фігури знаходяться під хусткою.

    • Вправа «Порахуй кола»

    Вихователь викладає в ряд чотири кола різного кольору, просить їх порахувати і відповісти на питання:

    Якого кольору перше коло? Якого кольору третього кола? Який за рахунком червоне коло? І т.д.

    • Рухлива гра «Збери листочки»

    У центрі ігрового простору варто провідний з м'ячем в руках. На підлозі лежать осінні листочки, вирізані з паперу. За сигналом вихователя провідний підкидає м'яч вгору, а діти повинні почати збирати листочки. Брати можна по одному листочку. Коли ведучий говорить: «Стоп!», Діти припиняють збирати листочки. Всі разом підраховують кількість зібраних кожним гравцем листочків. Перемагає учасник, який зібрав найбільшу кількість листочків.

    • Вправа «Розклади осінні листочки по групі»

    Вихователь пропонує дітям взяти по одному листочку і розкласти їх по групі відповідно до інструкції. (Наприклад: Маша, поклади листок на стіл зліва від дверей.)

    • Вправа «Порівняй предмети по товщині»

    Пропонує дітям розглянути картинки і порівняти предмети, зображені на них, по товщині. (олівці, ручки, книги, зошити, журнали, газети і т. д.)

    3. Рефлексія

    Узагальнююча бесіда з питань:

    • Яка вправа сьогодні більше сподобалося виконувати? Чому?

    • В яку гру хотілося б пограти ще раз? Чому?





    «Осінній листопад»