• Хід ООД

  • Скачати 10.02 Kb.

    ООД конспект по мовному розвитку дітей 3-4 років




    Дата конвертації24.12.2019
    Розмір10.02 Kb.
    ТипТемочка

    Скачати 10.02 Kb.
      Навігація по даній сторінці:
    • Хід ООД

    Тетяна Толмачова
    ООД конспект по мовному розвитку дітей 3-4 років «Лунтик і його друзі»

    виконавець: Толмачова Тетяна

    Конспект ООД по мовному розвитку для дітей 3-4 років

    Тема: «Лунтик і його друзі»

    Мета: Продовжувати вчити дітей складати описові розповіді про комах, спираючись на наочне зображення.

    завдання:

    освітні:

    Узагальнити та закріпити отримані знання дітей по темі «Комахи, використовуючи різні види дитячої діяльності.

    Розвиваючі

    Розвивати зв'язне мовлення дітей. Удосконалювати граматичний лад мови. Стимулювати мовну активність дітей. Ознайомити дітей з технологією Віммельбух ».

    Розвивати слухове і зорове сприйняття удосконалювати розумові процеси. розвивати зв'язне мовлення, зорову увагу, артикуляцію, моторику рук. Продовжувати роботу з розвитку правильного дихання.

    виховні

    Стимулювати формування інтересу до навчальної діяльності; формувати навички співробітництва, взаєморозуміння, доброзичливості, самостійності, ініціативності, відповідальності. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

    Демонстративний матеріал:

    • макет «Чудо дерево», кольорові мішечки, іграшка «Лунтик», ілюстрації із зображенням героїв мультфільму «Лунтік», книга «Віммельбух»

    Хід ООД:

    I. Організаційний момент

    (звучить аудіозапис з мультфільму «Лунтік», діти встають в півколо)

    1. Привітання.

    Педагог: Хлопці, подивіться, скільки до нас прийшло гостей. Давайте з ними привітаємось і посміхнемося. Гості посміхаються вам у відповідь. Від наших усмішок стало відразу світліше і тепліше.

    Педагог: Сьогодні на вулиці чудовий зимовий день. На небі яскраво світить сонечко, заглядає до нас у віконце і теж хоче з нами привітатися.

    Прокинулося сонечко і солодко позіхнув,

    Сонечко промінчик до нас протягнуло,

    Сонечко щічку нам приголубить,

    Доброго ранку нам побажало.

    Дружно за руки візьмемося

    І один одному посміхнемося

    Побіжить тепло по колу

    Будемо разом дуже дружно

    Фантазувати, грати

    Ми хочемо якомога найбільше нового дізнатися.

    (діти сідають на свої місця)

    2. Сюрпризний момент.

    Логопед: Хлопці, сьогодні до нас на заняття прийшов незвичайний гість. Але щоб дізнатися хто він, необхідно відгадати загадку.

    Він бузковий такий,

    Махає весело рукою.

    Він звалився до нас з місяця -

    Його люблять малюки. (Відповіді дітей: це Лунтик)

    Педагог: Хлопці, а ви любите Лунтика? Скажіть, а який він - Лунтик?

    (Відповіді дітей: ніжний, добрий, веселий, сміливий, допитливий, пустотливий, хороший друг і товариш).

    Педагог: Лунтик прийшов в гості до нас не один. З ним прийшли його друзі.

    Давайте згадаємо і назвемо друзів Лунтика. (Діти перераховують)

    Педагог: хлопці всіх друзів Лунтика можна назвати одні словом «комахи».

    • А що вміють робити друзі Лунтика в мультфільмі?

    Відповіді дітей (грати, стрибати, бігати і т. Д)

    Педагог: Лунтик і його друзі - комахи підготували для нас з вами подарунок. Вони виростили ось це чудове ЧУДО-ДЕРЕВО.

    стіни стоїть дерево, на якому висять яскраві мішечки з кольоровими бантиками)

    А у нас, а у нас

    Чудо-дерево росте.

    Чудо, чудо, чудо, чудо чудесне!

    Чи не листочки на ньому, А мішечки на ньому,

    А мішечки на ньому, Немов яблука!

    Педагог: Подивіться-но, хлопці, ось воно, яке ЧУДО-ДЕРЕВО. Давайте, подивимося, що ж на ньому виросло? (Відповіді дітей: мішечки, які зав'язані стрічками).

    Педагог: Лунтик з друзями знає, що ви дуже розумні і допитливі, і тому приготували для вас цікаві завдання. А завдання ми знайдемо в мішечках. Але щоб дізнатися від кого завдання, ми повинні будемо відгадати загадки.

    Педагог: Ну що, хлопці, виконаємо завдання? На занятті ви будете дуже уважно слухати, дивитися, говорити чітко, красиво і зрозуміло.

    II. Основна частина.

    1 мішечок (1 завдання).

    Педагог: (знімає з гілки один з мішечків). Від кого ж це завдання? Хлопці, послухайте уважно першу загадку:

    У яскравій сукні модниця -

    Погуляти мисливиця.

    Від квітки до квітки пурхає,

    Стомиться - відпочиває.

    Хто це? (Відповіді дітей: це метелик, подружка Лунтика). (Дістає зображення метелика) Правильно, це метелик. Вона хоче з вами пограти. Давайте виконаємо гімнастику для очей - поспостерігаємо за метеликом.

    Раз - направо, два - наліво.

    Три - наверх, чотири - вниз ....

    А тепер очі закружляли,

    Щоб краще бачити світ ...

    2 мішечок (2 завдання).

    Педагог: (знімає з гілки другий мішечок). А від кого ж друге завдання? Вам цікаво? І мені теж! Послухайте загадку:

    Хто з листочка на травинку

    Швидко скаче уздовж стежки?

    Хто так весело скрекоче,

    Розповісти про щось хоче?

    Цей чоловічок - зелененький .... коник

    (Дістає зображення Кузі) Хто це? (Відповіді дітей: це коник Кузя, кращий друг Лунтика) Друге завдання для вас приготував Кузя. Ой, дивіться, в мішечку ще лежать олівець і дзеркальце. Я, здається, знаю, які завдання для вас приготував Кузя: він хоче, щоб ми пограли з олівцем і виконали гімнастику для язичка.

    • Вправа з ребристим олівцем.

    педагог: Хлопці, візьміть олівець, розімніть наші ручки:

    Олівець в руках кручу

    Між пальчиків верчу,

    Неодмінно, кожен пальчик,

    Бути слухняним навчу.

    Педагог: Молодці хлопці.

    3 мішечок (3 завдання).

    Педагог: (знімає з гілки третій мішечок). Ой, хлопці, а від кого третє завдання? Слухайте уважно загадку:

    Рано вранці він встає

    І кипить робота.

    Два відра з собою бере

    Збирає туди мед.

    педагог: Хто це? (Дістає зображення Пчеленко) (Відповіді дітей: це Пчеленок, кращий друг Лунтика) Ой, дивіться тут ще картинки, я думаю вони для вас. (педагог роздає картинки) із зображенням баби Капи, дідусі Шера, Дядечка Шнюков: як ви думаєте, як звуть цих героїв? (Відповіді дітей) діти перераховують імена героїв. Молодці, правильно!

    4 мішечок (4 завдання).

    (Всі підходять до дерева, і логопед знімає ще один мішечок)

    Педагог: Давайте подивимося, від кого ж це завдання? Послухайте загадку:

    Це що за дівчинка,

    Ходить в плаття червоному?

    Коси вгору, як стрілочки.

    Голосок прекрасний.

    (педагог дістає зображення сонечка Міли) Хлопці, хто це? (Відповіді дітей: це Міла, подружка Лунтика)

    Педагог: правильно, це Міла, зараз я запрошую вас трохи відпочити.

    Физкультминутка «Сонечко»

    Ми сонечка (стрибки) -

    Швидкі та спритні (біг на місці!

    За травичці соковитою ми повземо (хвилеподібні рухи руками,

    А після в ліс гуляти підемо (йдемо по колу).

    У лісі чорниці (тягнемося вгору) і гриби (присідаємо ...

    Втомилися ноги від ходьби (нахили!

    І їсти ми давно хочемо (гладимо животик ...

    Додому швидше полетимо ( «летимо» нас свої місця!

    Педагог: Молодці, хлопці, ви впоралися з цим завданням.

    5 мішечок (5 завдання).

    Педагог: Хлопці, на нашому ЧУДО-ДЕРЕВІ залишився всього лише один мішечок. Давайте подивимося, від кого буде завдання! Слухайте загадку:

    Хоч мають багато ніжок,

    Все одно бігти не можуть.

    Уздовж по листку повзуть,

    Бідний листочок весь сгризут.

    Педагог: Хлопці, хто це? (Відповіді дітей: це гусениці Вупсень і Пупсень) Вони пропонують нам подивитися ось цю книгу, подивіться вона дуже незвичайна, в ній зовсім немає букв, її не можна прочитати, в цю книгу потрібно дивитися.

    Педагог: Уважно розгляньте картинки. Кого ви бачите на малюнку? (Відповіді дітей: я бачу мурашки, я бачу метелика, я бачу гусениць і т. Д.)

    педагог:

    • Хто сидить на квітці?

    • Хто сидить на траві?

    • Хто спускається з листочка?

    • Хто повзе по стеблинки?

    • Хто літає над галявинкою?

    • Хто повзе по землі?

    • Хто сховався під листочком?

    Педагог: Молодці, хлопці, ви і з цим завданням впоралися!

    Педагог: На ЧУДО-ДЕРЕВІ закінчилися мішечки. Ми всі завдання з вами виконали!

    Підсумок заняття.

    • Хлопці, скажіть, що вам сподобалося найбільше на занятті?

    (Відповіді дітей)

    Педагог: Хлопці, Лунтик и его друзья дуже сподобалося, що ви такі розумні й старанні, і впоралися з усіма завданнями. А зараз хто бажає, може розфарбувати друзів Лунтика, хто то побудує будиночок з конструктора, а хто то, буде і далі розглядати картинки в цій незвичайній книзі.



    Скачати 10.02 Kb.


    ООД конспект по мовному розвитку дітей 3-4 років

    Скачати 10.02 Kb.