• Хід заняття

  • Скачати 12,11 Kb.

    ОД з розвитку мовлення «Подорож по казках Корнія Чуковського і Агнії Барто»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір12,11 Kb.
    ТипБарто А.Л. Конспекти та сценарії по творчості А

    Скачати 12,11 Kb.

    Світлана Мельникова
    ОД з розвитку мовлення «Подорож по казках Корнія Чуковського і Агнії Барто»

    »ПОДОРОЖ ПО казкою Корнія Чуковського»

    Мета: Викликати інтерес до майбутнього заняття, вчити порівнювати твори у віршованій формі різних авторів.

    Завдання: закріплювати знання дітей творчості Корнія Івановича Чуковського, розвивати інтерес до казок доступними засобами: змагання, читання за ролями, інсценування казок, використання музики, розвиток логічного мислення, уваги, зорового сприйняття, пам'яті, розвиток інтонаційної виразності, виховувати в дітях культуру мовного спілкування , виховувати здатність співпереживати.

    Матеріали та обладнання: запис повільної музики, мольберт, портрети К. І. Чуковського і А. Л. Барто, ілюстрації із зображенням казок «Зайчикова хатинка», «Як коза хатинку побудувала», »Вовк і семеро козенят», губка для миття посуду, пазли із зображенням Айболита і бабусі Федори, наочний матеріал: посуд, меблі.

    Хід заняття:

    Вихователь: (звучить музика) Хлопці, ви чуєте далеко звучить чарівна музика, це книга казок запрошує до себе в гості, давайте пройдемо і тоді ми опинимося в світі мрій і фантазій.

    Вихователь: Хлопці, ви любите казки?

    Діти: Так.

    Вихователь: Які бувають казки?

    Діти: добрі, з позитивними і негативними героями.

    Вихователь: Хлопці, сьогодні я пропоную вам подорож по чарівній книзі казок. Подивіться на мольберт, перед вами портрети чудових дитячих письменників Корнія Івановича Чуковського і Агнії Львівни Барто. Казки та вірші цих поетів і письменників вам добре знайомі. Давайте їх згадаємо і назвемо. Отже (звучить повільна музика). Відкриваємо першу сторінку нашої чарівної книги. Перша сторінка з зображенням ілюстрації з казки «Крадене сонце».

    Як називається цей твір?

    Діти: -Ця казка називається «Крадене сонце»

    Вихователь: Правильно, молодці! Хто ще згадав і дізнався цю казку? (і так далі діти продовжують називати твір)

    Молодці, ви відгадали казку, а тепер вірші:

    1 Хлопчик, що тягне за мотузочку іграшку-кораблик.

    2 Дівчинка, що стоїть на березі річки з м'ячем в руках.

    3 Зайка, що сидить на лавці.

    4 Бичок, що йде по дошці.

    Так, хлопці всі ці казки, такі як «Мойдодир», «Федорина горі», «Муха-Цокотуха», «Плутанина», «Чудо- дерево», «Айболить», «Тараканище» написав дитячий письменник Корній Іванович Чуковський, а такі вірші «Наша Таня громко плачет», «Зайка», «Кораблик» та інші написала дитяча поетеса Агнія Львівна Барто.

    Свої казки Корній Іванович писав віршами, тому вони добре запам'ятовуються, вони веселі, повчальні, кумедні, пустотливі.

    Вихователь: Хлопці, а ви любите подорожі і пригоди?

    Діти: Так.

    Вихователь: Тоді ми з вами продовжуємо подорожувати сторінками чарівної книги К. І. Чуковського і повірте, там нас чекає багато пригод, небезпеки і дивовижних відкриттів, але перш, ніж ми відкриємо другу сторінку нашої чарівної книги нам потрібно згадати героїв казок.

    1 Купувала самовар, а рятував її комар.

    (Муха Цокотуха)

    2 Милом, милом, милом, милом

    Вмивався без кінця,

    Змив і ваксу і чорнило з невмитого особи.

    До сих пір обличчя горить!

    Хто він?

    (Мойдодир)

    3 Людина немолодий з вусами і бородою,

    Любить хлопців, лікує звірят,

    Симпатичний на вигляд. Він зветься.

    (Айболить)

    4 Втекли від бруднулі чашки, ложки і каструлі.

    Шукає їх вона, кличе і в дорозі сльози ллє.

    (Федора)

    5 затрезвоніл телефон, подзвонив в квартиру слон,

    А за ним заговорив і зубастий крокодил.

    (Телефон)

    6 Це хто ж набравшись сил,

    Сонце в небі проковтнув?

    (Крадене сонце)

    7 Непоказний маленький вусань,

    Всіх звірів залякав. (Тараканіще)

    8 Птахи занявкали і море синє підпалили (Плутанина)

    Гра «Дізнайся казку по картинці»

    Вихователь: Молодці, ви відгадали загадки про героїв казки, а спробуйте вгадати інші російські народні казки по картинці (на мольберті розвішені ілюстрації до казок «Зайчикова хатинка», «Як коза хатинку побудувала», «Вовк і семеро козенят».

    Хлопці, хто написав ці казки?

    Діти: Це склав російський народ.

    Вихователь: Чого навчають нас ці казки?

    Діти: Відповіді дітей (тому, що не можна чужим відкривати двері, потрібно слухатися маму, бути доброзичливим по відношенню до людей).

    Гра »Дізнайся казку по героям»

    Вихователь: Я буду називати казкових героїв, а ви згадайте назви казок, в яких вони діють:

    1 Каструля, сковорідка, кочерга, Федора (Федорина горі)

    2 Ангіна, скарлатина, Лімпопо, доктор (Айболить)

    3 Мило, хлопчик, мочалка, крокодил (Мойдодир)

    4 Мишка, бабка, дід, яйце (Курочка Ряба)

    5 Телефон, слон, калоші, бегемот (Телефон)

    6 Тарган, страх, горобець, звірі (Тараканіще)

    7 Туфельки, черевички, діти, босоніжки (Чудо-дерево)

    8 Свинки занявкали, горобчик замичал, ведмідь закукурікав, риби по полю гуляють (Плутанина)

    Физкультминутка «Посміхнись»

    Вгору і вниз ривки руками, ніби махаємо ми прапорцями,

    Розминаємо наші плечі.

    Руки рухаються назустріч (одна рука вгору, інша вниз, ривками руки змінюються).

    Руки в боки. Посміхнися.

    Вправо-вліво нахилися. (нахили в сторони).

    Присідання починай.

    Не поспішай, які не отставай. (присідання).

    А в кінці - ходьба на місці.

    Це всім давно відомо (ходьба на місці).

    Вправу повторити.

    Ми руками бадьоро махаємо, розминаємо плечі наші.

    Раз два, раз-два, раз-два-три, Вправаповторити (одна пряма рука вгору, інша вниз, ривком міняти руки).

    Корпус вліво ми обертаємо, три- чотири, раз-два.

    Вправа повторюється:

    Вправо плечі, голова (обертання корпусом вліво і вправо).

    Ми розім'ятися все встигли, і на місце знову сіли (діти сідають).

    Гра «Згадай, якими словами закінчуються такі віршовані рядки з творів К. Чуковського:

    1 І така дурниця.

    Цілий день:

    Дин- ді - лінь

    Дин- ді - лінь

    Те олень подзвонить, то ... тюлень (Телефон)

    2 Довго, довго крокодил

    Море синє гасив

    Пирогами та млинцями,

    І сушеними ... .грібамі (Плутанина)

    3 Я за свічку,

    Свечка- в грубку.

    Я за книжку, та -бежать

    І підстрибом під ... .кровать (Мойдодир)

    4 Приходили до мухи блішки,

    Приносили їй чобітки,

    А чобітки непростие-

    У них застібки ... золоті (Муха- Цокотуха)

    5 Настала темрява,

    Не ходи за ворота:

    Хто на вулицю попал-

    Заблукав і ... .пропал (Крадене сонце)

    6 А за нею вилки,

    Чарки та пляшки,

    Чашки та ложки

    Скачуть по .... доріжці (Федорина горі)

    7 Тільки раптом з-за кущика,

    Через синього ліску,

    З далеких з полів

    Прилітає ... горобець (Тараканіще)

    8 Мама по саду піде,

    Мама з дерева зірве

    Туфельки, чобітки,

    Нові .... калошкі (Чудо- дерево)

    Вихователь: (звучить повільна музика) Хлопці, відкриваємо в нашій чарівній книзі наступну сторінку.

    (Вбігає плаче бабуся)

    Федора: допоможіть, допоможіть, від мене все втекло.

    Вихователь: Що від вас втекло?

    Федора: Самовар, каструлі, чашки, ложки, стіл, мітла

    Вихователь: Хлопці, а ви знаєте чому від бабусі Федори втекла вся посуд?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Хлопці, з якої казки до нас прийшла Федора?

    Діти: "Федорина горі».

    Вихователь: Що відповіла посуд, тікаючи від Федори?

    Діти: (відповіді дітей)

    Вихователь: Чи не переймайся бабуся. Хочете, щоб до вас повернулася посуд і меблі?

    Федора: Так, хочу.

    Вихователь: - Діти, що для цього потрібно зробити?

    Діти: помити, почистити.

    Вихователь: - Хлопці допоможемо Федора?

    (відповіді дітей)

    Вихователь (звертаючись до Федора) Хлопці тобі загадають загадку і якщо ви її правильно відгадаєте, то отримаєте предмети, які допоможуть привести вашу посуд в порядок.

    (діти загадують загадку) Мою брудний посуд,

    Щоб блюдця співали,

    Міскам тру боки всюди,

    Щоб вони скрипіли.

    Протираю все склянки,

    Ложки, вилки, чашки, крани,

    Навіть чищу я плафони,

    А сама з поролону. (Губка для миття посуду)

    Вихователь: Правильно загадку відгадали. Тепер Ви можете забрати предмети, якими можна почистити і помити посуд.

    (звучить повільна музика)

    Вихователь: Хлопці, ми перегортаємо наступну сторінку нашої чарівної книги. Подивіться перед нами море бушує, шумить на просторі.

    В яку казку ми потрапили?

    Діти: Айболить.

    Вихователь: Але щоб через це море з'явився міст вам необхідно повторити скоромовку:

    Любить Груша виноград

    Любить Груша груші.

    Купить фрукти Груші брат,

    Груша буде їсти.

    Молодці, подивіться з'являється міст і можемо далі подорожувати сторінками нашої чарівної книги.

    Гра »Дізнайся казку по уривку»

    1 Приходь до нього лікуватися і корова і вовчиця,

    І жучок, і черв'ячок і ведмедиця! (Айболить)

    2 Рано вранці на світанку вмиваються мишенята,

    І кошенята, і жучки, і павучки. (Мойдодир)

    3 Ви підіть-но, немиті додому,

    Я водою вас умию ключовий,

    Я почищу вас пісочком, окачу вас окропом,

    І ви будете знову, немов сонечко сяяти. (Федорина горі)

    4 Вовки з переляку з'їли один одного.

    Бідний крокодил жабу проковтнув.

    А слониха, вся тремтячи, так і села на їжака.

    (звучить музика) вихователь перевертає сторінку книги.

    Вихователь: (звучить музика) Хлопці, ми з вами знаходимося в лісі, як тихо, спокійно, співають птахи, дзвенять струмки. Я запрошую вас на килимок, щоб зібрати пазли з зображенням ілюстрацій з казок «Айболить» і «Федорина горі». (діти діляться на дві команди і складають пазли, музика затихає).

    Молодці, ви впоралися і з цим завданням.

    Недарма діти люблять казку.

    Адже казка там і хороша

    Що в ній щасливу розв'язку

    Уже передчуває душа,

    І на будь-які випробування

    Чи згодні хоробрі серця

    У нетерплячому чеканні благополучного кінця.

    Але прийшов час закривати нашу чарівну книгу казок. Скажімо їй до побачення і до нових зустрічей.



    Скачати 12,11 Kb.


    ОД з розвитку мовлення «Подорож по казках Корнія Чуковського і Агнії Барто»

    Скачати 12,11 Kb.