ОД з екологічного виховання в підготовчій до школи групі. Тема «Планета Земля в небезпеці»




Дата конвертації16.04.2017
Розмір8.12 Kb.
ТипДень Землі. Сценарії, розваги. 22 квітня

Ірина Пашкова
ОД з екологічного виховання в підготовчій до школи групі. Тема «Планета Земля в небезпеці»

Мета: закріпити у дітей знання про необхідність природоохоронної діяльності людини; про катаклізми, що відбуваються на планеті через втручання людини.

завдання:

Розвивати самостійний пошук шляхів вирішення екологічних проблем; систематизувати і закріплювати наявні у дітей екологічні знань про зв'язки і залежності в живій і неживій природі;

Виховувати у дітей усвідомлення необхідності зберігати і берегти навколишнє середовище.

Матеріал: картки із зображенням живих організмів, що живуть у воді, на суші і в повітрі; картки етапів росту і розвитку метелики, птахи, риби; ватман; воскові крейди; фломастери; папір для малювання великого формату; два символічних малюнка планети Земля (один - планета блакитна, другий - планета сіра).

хід заняття

1. Псіхорефлекторная гра «Зігріємо пташеня»

Вихователь. Сьогодні у нас з вами заняття по екології. Проведемо гру «Зігріємо пташеня». Уявіть, що у вас в руках маленькі безпорадний пташеня. Витягніть руки долонями вгору. А тепер зігрійте його. Повільно, по одному пальчику складіть долоні. Сховайте в них пташеня, подихайте на нього, зігріваючи своїм рівним, спокійним диханням. Прикладіть долоні до своєї груд. Віддайте пташеняті доброту свого серця і дихання.

А тепер розкрийте долоні і ви побачите, що пташеня радісно злетів. Посміхніться йому і не сумуйте: він ще прилетить до вас.

Час, в який ми живемо, - особливе. Ніколи раніше не були люди такими могутніми, як зараз. Вони посилають ракети на Місяць і на Марс, перегороджують річки, створюють штучні моря, в усіх кінцях Землі зводять заводи, електростанції, міста. Нерідко ця діяльність сильно впливає на природу, змінює її. Але ж головне правило екології - в природі все пов'язане одне з одним. І всюди, де люди про це не думають, природа гине.

Екологи Землі стривожені тим, як люди ставляться до природи. І ми з вами теж можемо внести свій вклад в справу охорони природи.

Ми сьогодні виготовимо екологічний плакат, придумаємо йому назву і повісимо в коридорі нашого дитячого садка, щоб все, дивлячись на нього, задумалися, як вони особисто ставляться до навколишнього світу.

Для створення плаката потрібно проаналізувати стан навколишнього середовища нашої планети і виконати кілька завдань.

Три скарбу у природи є

Вода, земля і повітря -

три її основи ...

2. Розповіді про пристосування організмів до середовища проживання

Вихователь. Для вас приготовлені картки із зображенням живих організмів, що живуть у воді, на суші і в повітрі. Залежно від вивчення середовища проживання потрібно розділитися на три групи.

Розділившись, діти проходять до столів.

А тепер виконуємо перше завдання. Кожна група розповість про «своїх» живих організмах, про те, як вони пристосувалися до середовища проживання.

Діти активно розповідають, призводять цікаві приклади пристосувань живих організмів до середовища проживання.

Молодці! Все вірно! Для правильної оцінки екологічного стану вам потрібно згадати умови, необхідні для благополучної життєдіяльності живих організмів (температура, чиста вода, чисте повітря, сонячне світло, харчування).

Діти відповідають.

3. Етапи (стадії) зростання і розвитку організмів

Вихователь. Ви знаєте, що кожен живий організм від народження до дорослого стадії проходить кілька етапів. Ось ще одне завдання. У мене приготовлені картки з етапами зростання і розвитку. На кожну групу - один живий організм. Розмістіть картки в правильній послідовності.

Діти розповідають про послідовність розвитку організмів.

Що станеться, якщо загине одна з ланок ланцюжка? І загине з вини людини? Наприклад, якщо загине гусениця ?.

Діти відповідають: чи не з'явиться метелик; не відбудеться запилення квітів; НЕ буде корми птахам.

Знання природних закономірностей у вас є. Ви розумієте, що в природі все взаємопов'язано.

4. Гра «Добре - погано»

Вихователь. А тепер сідайте зручніше. Ми пограємо в гру «Добре - погано». Я буду називати який-небудь предмет, живий організм або об'єкт, створений руками людини, а ви мені будете говорити, що поганого в тому, що це є, і що в цьому хорошого.

1. У нас в місті багато заводів. Що в цьому поганого? А що хорошого?

2. Вулицями їздить багато машин ...

3. Влітку буває багато гусениць ...

4. У лісі живуть хижаки ...

Молодці, розумники, все вірно!

Ну, а тепер про найважливіше -

Поглянути на нашу Землю страшно!

Води мутніє з кожним днем.

А повітря! Скільки бруду в ньому!

Колись чистий, блакитний,

Тепер він брудний і хворий.

Загинути може все живе.

Земля, що зробили з тобою!

5. «Послання з космосу»

Лунає стук у двері.

Вихователь. До нас хтось прийшов! Якийсь лист принесли? Дивіться, але ж це «Послання з космосу»: «Здрастуйте, земляни! Ми живемо в сусідній сонячній системі. І, спостерігаючи за вашою планетою, виявили, що вона з блакитною стає сірою. Фотографії висилаємо вам. Колись давно ми пережили екологічну катастрофу і тепер стурбовані станом вашої Землі. Чи під силу вам відродити і зберегти природу своєї планети?. »

Щоб відповісти на це питання, спочатку потрібно з'ясувати, що шкодить природі Землі, що губить її, а потім розробити план порятунку. Будемо працювати по групах. На ваших столах лежать фломастери, крейда, папір. За кілька хвилин вам потрібно скласти розповідь і намалювати малюнки про те, як людина може нашкодити природі.

Робота по групах. Виступи дітей: забруднення від заводів; нафту в море; кислотні дощі; вирубка лісів; винищення тварин; сміття в водоймах ...

Ще раз ми переконалися, що необдумане поведінку людини може погубити навколишній світ. І в нагадування всім ми складемо з ваших малюнків екологічний плакат. Ось тільки потрібно придумати йому назву, що закликає зберігати і берегти природу.

Діти відповідають: «Люди, що ви робите з природою?»; «Природа - наш дім»; «Бережіть природу!»; «Екологічна катастрофа»...

Для вас приготований ватман. Складаєте плакат, пишіть його назву.

Самостійна робота дітей.

6. Підведення підсумків

Вихователь. Цей плакат ми повісимо в коридорі дитячого садка. Ну, а тепер найголовніше - як знайти шляхи вирішення екологічних проблем. Що ж нам, людям, потрібно робити для порятунку і збереження нашої планети?

Діти відповідають: школи екологів; створення заповідників; випуск книг, газет, реклами про захист природи; зйомки фільмів, мультфільмів; розведення рідкісних тварин і рослин ...

З усього сказаного потрібно зробити головний висновок: «Не нашкодь!». Людина - частина природи. Ми повинні жити в єдності з навколишнім світом. Тоді наша планета залишиться блакитний, з чистими річками і озерами, з дикими Неляканими тваринами. На ній будуть рости квіти і співати птахи. Давайте разом заспіваємо пісню.

Діти виконують пісню «Поранена птах». Плакат, створений дітьми, вивішується в коридорі дитячого садка.





ОД з екологічного виховання в підготовчій до школи групі. Тема «Планета Земля в небезпеці»