НСД «швидка допомога» у другій молодшій групі дитячого садка




Дата конвертації01.06.2017
Розмір9.14 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

татьяна Липина
НСД «швидка допомога» у другій молодшій групі дитячого садка

Мадоу «ДИТЯЧИЙ САДОК №88»

ВОСПИТАТЕЛЬ: Липини

ТЕТЯНА СЕРГІЇВНА.

ВИД ПРОЕКТУ: Творча, інформаційна.

ТИП ПРОЕКТУ:

за складом учасників: груповий (діти другої молодшої групи і вихователь);

за терміном реалізації: короткостроковий (тиждень);

по цільовій настанові: пізнавально-виховний

Учасники проекту: 2 молодша група, педагоги, батьки вихованців.

УЧАСНИКИ ПРОЕКТУ: діти (друга молодша група, вихователь)

МЕТА: Виготовити машину «швидкої допомоги».

ЗАВДАННЯ:

-закріпити кольору і форми;

- Формувати вміння акуратно користуватися клеєм;

- Розвивати дрібну моторику рук.

-знайомство з властивостями паперу.

-Розвивати мова і збагачувати словниковий запас дітей.

-Розвивати увагу та зорову пам'ять.

-виховувати інтерес і повагу до «швидкої допомоги», медичним працівникам.

-Закрепляется знання ПДР про те що треба пропускати «швидку допомогу» з включеною мигалкою.

ОСВІТНІ ОБЛАСТІ: Соціально - комунікативний розвиток, Пізнавальний розвиток, Мовний розвиток, Художньо - естетичний розвиток, Фізичний розвиток.

• ОБЛАДНАННЯ: Демонстраційний: іграшки: поранена лялька і хворі тваринки, добрий лікар Айболить, машинка «швидкої допомоги»; картинки: машин «швидкої допомоги» в різні часи; дитячі пазли: із зображенням «швидкої допомоги» і лікарів; розмальовки із зображенням «швидкої допомоги»; велике лего.

• Роздатковий: Картон, кольоровий папір, клей, пензлики.

• ПРОДУКТ ПРОЕКТУ: Машинка «швидкої допомоги».

Планований РЕЗУЛЬТАТ: Виготовити машини «швидкої допомоги», а так само сформувати знання про роботу «швидкої допомоги» і повагу до їхньої роботи.

методичні прийоми керівництва: установка на виконання завдання, пояснення способів діяльності, ігровий прийом, Сюрпризний момент, порівняння.

ЕТАПИ ПРОЕКТУ:

I. Підготовчий етап.

терміни

проведення Самостійна діяльність вихователя Форми спільної діяльності вихователя і дітей Організація розвивального середовища для самостійної діяльності дітей Форми взаємодії з батьками

1 день

(24.11.14) Підібрати методичну літературу по темі

Підібрати твори для читання і заучування;

Підготувати необхідні обладнання і матеріал для продуктивної діяльності дітей;

Збагатити простір групи розвиваючим середовищем (створення альбомів по темі)

Створення мультимедіа. Конструювання лікарні з великого лего

розгляд картинок

Знайомство з грою для пальчиків «Допомога швидка як птах по шосе до хворого мчить»

Гра машинкою швидкої допомоги

Підібрати цікаві фотографії швидкої допомоги

II. Основний етап.

терміни

прпроведенія Самостійна діяльність вихователя Форми спільної діяльності вихователя і дітей Організація розвивального середовища для самостійної діяльності дітей Форми взаємодії з батьками

2-4

(25-27.11.14) Підготовка матеріалу для створення машинок «швидкої допомоги» Створення ігрової мотивації (поранена лялька не може дійти до лікаря в лікарню).

Розгляд ілюстрацій «швидкої допомоги» різних часів.

Бесіда «швидка допомога».

Пізнавально - дослідницька діяльність (відгадування загадок). Сюжетно рольова гра «лікарня».

Розфарбовування

Картинок «швидкої допомоги» і лікарів. Залучення батьків до підготовки і оформленні альбомів «швидка допомога»

Спонукання батьків організовувати сімейні перегляди мультфільмів зі «швидкою допомогою»

III. Заключний етап.

терміни

проведення Самостійна діяльність вихователя Форми спільної діяльності вихователя і дітей Організація розвивального середовища для самостійної діяльності дітей Форми взаємодії з батьками

5день

(28.11.14) НОД

Створення машин «швидкої допомоги»

Перегляд медіа Гра машинками які зробили самі Виставка-показ машин «швидкої допомоги»

додатки

Додаток 1

Попередня робота: Розгляд картин «Транспорт», «швидкої допомоги». Опис іграшки «швидкої допомоги».

Профілактика ПДР: Розповідаємо дітям що машини швидкої допомоги з включеною мигалкою і сиреною пропускають всі інші машини т. К. Знають що все що швидка допомога везе важкого хворого і його треба швидше доставити в лікарню.

А ще нагадуємо дітям що дорогу треба переходити тільки тримаючись за руку з дорослими (щоб не сталося лихо).

Тема «швидка допомога».

Мета: Розвиток вміння створювати предметну композицію з геометричних фігур.

Завдання: - Закріпити кольору і форми;

- Формувати вміння акуратно користуватися клеєм;

- Розвинути дрібну моторику рук.

матеріал:

-Біла картонна коробка

-Кольоровий папір

-Клей

-картон кола (колеса)

-Кісточкі.

Словникова робота: «швидка допомога», здравіє, сирена,

Попередньо переглянули мультимедіа про «швидкої допомоги».Построілі лікарню з лего.

До нас прийшов доктор Айболить.

«Здрастуйте!» Хлопці, ми зараз привіталися, сказали чудове слово «здрастуйте». А ви знає, що означає це слово? (бажати здоров'я). Раніше говорили «здравіє», звідси і слово «здрастуй».А знаєте я до вас прийшов за допомогою. Мені прийшла телеграма з далекого лісу від хворих звірів.

(слайд №1. Хворі звірята плачуть і звуть доктора)

хід заняття

(Діти садять за столами.)

Вихователь: Хлопці, ми з вами побудували лікарню. Подивіться, вона порожня. Може ми запропонуємо нашим доброго лікаря Айболита лікувати там?

Передбачувані відповіді вихованців: діти погоджуються і звуть доктора в лікарню.

Вихователь: Правильно, хлопці. А ще щоб наша лікарня не пустувала треба привезти хворих. Давайте згадаємо, як можна хворим потрапити в лікарню якщо вони не можуть самі йти? І може саме так ми зможемо допомогти хворим звірам і Айболиту

Передбачуваний відповідь вихованців: на швидкій допомозі.

(слайд №2. Лунає сирена і з'являється машина «швидкої допомоги».

Вихователь: правильно, молодці. А що є у машини «сховай допомоги»?

Передбачувані відповіді вихованців: колеса, вікна, двері, а ще червоний хрест і мигалка.

(слайд №3. Машина «швидкої допомоги».)

Айболить дуже зрадів і каже що з таким машинами він би всіх хворих вилікував.

Вихователь: Молодці, хлопці! Я вам роздам білі прямокутники, геометричні форми з картону і кольорового паперу, які будуть колесами, вікнами та головним знаком нашої машини.

Вихователь показує готову модель, а потім послідовно викладає хід роботи. Заздалегідь уточнює, що у швидкій допомозі може бути вікна, які вихованці можуть розташувати на свій розсуд. Вікна можуть бути великими і маленькими.

Вихованці попередньо викладають в певній послідовності на шаблоні моделі машини деталі (колеса, вікна, червоний хрест, запам'ятовують їх розташування. А потім наклеюють деталі за допомогою клею, наносячи його пензликом. Вихователь підходить до кожного, дає поради, допомагає тим, у кого не виходить .

На завершення роботи приходить водій і доктор оцінює, швидкі допомоги і вони їдуть за хворими звірятами для того щоб привезти їх в лікарню до лікаря.

(слайд №4. Рабостние тваринки яким доктор надав допомогу)

Додаток 6

Гра для пальчиків «Допомога швидка як птах по шосе до хворого мчить» (К рифлений олівця прив'язана мотузочка, інший її кінець прив'язаний до машинки «швидкої допомоги». Діти в руках крутять олівець, накручуючи мотузочку - чия «швидка допомога» швидше приїде до хворого ).





НСД «швидка допомога» у другій молодшій групі дитячого садка