• Хід заняття

  • НСД «Пізнавальний розвиток» математика Тема: «Чарівна країна математики»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір7,23 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Світлана Мякотина
    НСД «Пізнавальний розвиток» математика Тема: «Чарівна країна математики»

    Заняття з математики у підготовчій групі на тему:

    «Чарівна країна математики»

    Мета: повторити рахунок прямої і зворотний в межах 20, визначати попереднє і наступне число по відношенню до названого, збільшувати і зменшувати числа на 1; закріпити склад числа, знання цифр. Продовжувати вчити дітей вирішувати завдання на додавання і віднімання в межах 10, вирішувати прості арифметичні приклади. Тренувати в умінні бачити різні геометричні фігури в зображенні предметів. Сприяти оволодінню геометричними уявленнями (точка, промінь, відрізок, пряма, ламана). Розвивати сенсорні здібності, пам'ять, увагу, логічне мислення, здатність до умовиводів, мова.

    Розвиваюче середовище: цифри від 1 до 10, що зображують будинку з геометричних фігур, геометричні фігури, дошки-пазли, ігри В. В. Воскобовіча: коврограф «Скринька», «Забавні цифри», «Різнокольорові мотузочки», кораблик «Бризок-бризок», «Шнур-витівник», «Ігровізор», «Нета крижинки»

    Хід заняття:

    Педагог: - Діти, сьогодні ми з вами вирушимо в чарівну країну «Математики». З нами разом відправляться наші друзі: малюк Гео, ворон Метр, промінь Владика, Лопушок, Магнолік.

    Педагог: - Яка зараз пора року?

    Діти: - Весна.

    Педагог: - Які весняні місяці ви знаєте?

    Діти: - Березень, квітень, травень.

    Педагог: - Яке сьогодні число, який місяць?

    Діти: - 4 квітня.

    Педагог: - Який сьогодні день тижня?

    Діти: - Середовище.

    Педагог: - Якщо сьогодні середа, то який день був вчора і який день буде завтра?

    Діти: - Вчора - вівторок, завтра - четвер.

    Педагог: - Як називаються вихідні, яким днем починається тиждень? Який другий день тижня? Третій?

    - Подивіться на годинник. Яка зараз година?

    Діти: - 9 годин.

    Педагог: - Наше заняття буде йти 30 хвилин або півгодини. Скільки буде часу, коли воно закінчиться?

    Діти: - 9 годин 30 хвилин або пів на десяту.

    Педагог: - Діти, ми з вами прийшли в місто Цифроград. Подивіться хлопці, які дивовижні дерева ростуть в цьому місті? Це ні яблуня, ні груша. Що за плоди на ньому ростуть? (Діти відповідають) Так на дереві ростуть цифри.

    Педагог: - Порахуємо до 20 і назад. Яка цифра стоїть між 9 і 7? Яка після 18? Перед 15? І т.д.

    - Налетів весняний пустотливий вітерець і друзі Магноліка переплуталися, поставте їх по порядку.

    Ось так цифри!

    Ось так диво -

    Переплуталися всюди!

    Ти подумай, подивися

    І на місце їх поверни.

    - Діти закривають очі, а педагог вносить зміни в числовий ряд. Діти знаходять зміни і виправляють їх. Педагог задає питання: - Яке число більше, ніж 7 на 1, менше 10 на 1 і т. Д.

    Як чудово вважати?

    Взявши 2 та 3, отримаємо ... (5)

    - А які числа можна скласти і отримати 6? 8? 10? (Діти відповідають). Далі вони самі обирають приклади і збирають пазли.

    Гра «Струмочок».

    Педагог: - Ходімо прогуляємося вулицями міста Цифрограда. Щоб ми не заблукали, жителі запалили ліхтарики.

    Щоб в гості ми прийшли,

    Вони ліхтарики запалили.

    Відразу стало всім світліше.

    Скільки їх? Вважай скоріше!

    - Діти вважають з правого боку - парні (2,4, і т. Д., З лівого боку - НЕ парні (1,3 і т. Д.).

    Педагог: - Доріжка ця привела до галявини. Це чарівна галявина. Володіє цієї галявинкою Луч Владика. А ви знаєте, що таке промені? Які промені бувають? (сонячні і несонячних). Луч завжди одним кінцем виходить з точки, а де інший кінець - невідомо. Луч-владика спрямований в саму середину (центр). А з центру в усі кінці розходяться сім різнокольорових, як у веселці, променів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Давайте скажемо чарівне заклинання: «кохлем-охле-желе-зеле-гелі-селі-фе». З'явився малюк Гео. В руках у нього Геоконт. Діти на коврографе, Геоконт, ігровізоре роблять промінь, відрізок, кут, трикутник, квадрат.

    Педагог: - Діти, підемо далі по місту Цифрограда. У місті будується багато будинків. З яких геометричних фігур побудовані ці будинки? (Діти називають). Жителі Цифрограда люблять вбиратися в незвичайні наряди. Давайте сконструюємо для них одяг з різних геометричних фігур.

    Гра «Дощ».

    Ось який сильний дощ пройшов і вийшло озеро. Озеро теж не просте, воно чарівне і називається це озеро - Айс. Незрімка Всюсь заморозив озеро і воно вкрилося кригою. І з'явилися на озері чарівні Нета Крижинки. За допомогою чарівної сили ці Крижинки можуть перетворюватися в різні фігури. Незрімка Всюсь пропонує пограти: «Загадки мої відгадаєте, мене обіграєте - Крижинки ваші».

    завдання:

    1. Виклади ряд. Яка платівка зайва?

    2. Що об'єднує такі платівки?

    3. Викласти ряд, знайти закономірність.

    4. Яку геометричну фігуру треба додати, щоб вийшов квадрат?

    5. Збери квадрат.

    Физкультминутка.

    Дружно встали на розминку

    І тому згинаємо спинку.

    Раз-два, раз-два-три,

    Так дивись, не впади.

    Нахиляється вперед,

    Хто до статі дістає?

    Цю складну роботу

    Теж робимо по рахунку.

    Полетіли, полетіли,

    Вперед руками завертіли.

    А потім навпаки -

    Назад помчав літак.

    Давай з тобою пострибати

    І ніжками посуваємо:

    Раз стрибок і два стрибок -

    Поактивнее, дружок.

    Все, закінчилася зарядка,

    Ми пройдемося для порядку.

    Зупинимося, і знову

    Ми до занять готові.

    Педагог: - У Цифрограда діти-школярі теж вивчають математику, їм дуже подобається вирішувати завдання. Покажемо жителям міста, що ми теж можемо впоратися з будь-яким завданням.

    Три курчати стоять,

    На шкаралупу дивляться.

    Два яєчка в гнізді

    У квочки лежать.

    Порахуй мерщій:

    Скільки буде курчат

    У квочки моєї? (5)

    У кухоль зібрала Марина

    Дев'ять ягідок малини.

    П'ять дала своїй подружці,

    Скільки ягід стало в гуртку? (4)

    П'ять індиків купили чоботи.

    Порахувати їх допоможи. (10)

    У хорі сім коників

    Пісні співали,

    Незабаром два коники

    Голос втратили.

    Порахуй без зайвих слів -

    Скільки в хорі голосів? (5)

    - Зробіть відповідь на шнурі-витівника.

    Педагог: - Молодці, діти. Ви так добре вважаєте. Жителі Цифрограда дарують вам кораблик «Бризок-бризок». А нам пора додому.





    НСД «Пізнавальний розвиток» математика Тема: «Чарівна країна математики»