• Хід заняття

  • НСД «Наші органи чуття» (старший дошкільний вік)




    Дата конвертації04.04.2017
    Розмір5,44 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Ольга Лебедєва
    НСД «Наші органи чуття» (старший дошкільний вік)

    НОД «Наши органы чувств» (старший дошкольный возраст)

    МЕТА: Закріплювати поняття дітей про почуття, емоції. Уточнювати знання про значення для людини слуху, зору, смаку, нюху, дотику в пізнанні світу. Збагачувати словниковий запас дітей новими словами, що входять в прислів'я (зіницю, зіниця, око і т. Д.). Виховувати дбайливе ставлення до своїх органів чуття.

    Хід заняття:

    (Діти заходять в групу. Встають півколом)

    вихователь:

    «Хоровод водили, пустотливими були.

    Ось і встали ми в гурток,

    А хто поруч тут, друже?

    Гра «Хто з тобою поруч стоїть?» Потрібно називати в зменшувально-ласкавою формі ім'я дитини, що знаходиться поруч.

    Вихователь: Послухайте загадку:

    «Ванька -встань-ка з дзиги в ньому побачить товстуна,

    Иностранка лялька Сінді в ньому красуню побачить.

    Ну а мій знайомий Сашка в ньому побачить замазуру ».

    Вихователь: - Вірно! Вірно! Вгадали! Ніби де його бачили!

    Я не просто так прийшла, дзеркала вам принесла.

    Спробуйте, хлопці, розгадати мої загадки.

    Ніхто відповіді не підкаже, а дзеркало вам їх покаже:

    «Він буває дуже різним:

    Добрим, шкідливим, гордим, важливим,

    Довгим, маленьким, горбатим,

    Толстим, тонким, Конопатити ». (Відповідь дітей: Ніс).

    Вихователь: Звичайно ж, це ніс. Подивіться в дзеркало на свій носик, порухайте ім. Який ніс у Сергія, Ані, Саші (діти називають визначення). Наберіть багато повітря носом і закрийте його. Кому стає важко дихати, приберіть руки.

    Вихователь: Чому вам важко дихати? Правильно, не вистачило повітря, ми його набирали носом і тому ніс допомагає нам дихати.

    - А чому треба дихати носом, а не ротом? (Повітря холодний і брудний).

    - Я пропоную вам прогулятися на казкову галявину. Сходіть, подивіться, що там є незвичайне і принесіть мені. (Діти йдуть в спальню, де розсаджені квіти).

    - Що це у вас в руках? (квіти). Які вони? (красиві, білі)

    Діти ще кажуть, що вони пахнуть.

    - Звідки ви дізналися, що вони пахнуть? (понюхали). Чим ви нюхали? Значить для чого вам потрібен ніс? (нюхати, визначати запахи). У нас є дуже хороший помічник, який допомагає дихати, запахи визначати.

    - Яка красива варто баночка. Що ж в ній лежить? (порожньо). Але як ви думаєте, що в ній лежало раніше? (баночка сильно пахне апельсином). Чому ви так вирішили? (пахне апельсином). Значить, ви відчули апельсиновий запах. А якби тут лежали лимони, то запах був би лимонний, яблуко - яблучний, морква - морквяний, груша - грушевий, виноград - виноградний, огірок - огірковий, кавун - кавуновий, диня - динний, банан - банановий, полуниця - полуничний, гранат - гранатовий. (Діти утворюють прикметники). Ми зараз з вами називали запахи, а хто допомагає визначати запах? Відповідь дітей: (ніс).

    Вихователь: У мене є ще одна загадка: «У тваринки на маківці, а у нас - нижче очей». Що це? Звичайно це вушка. Поторкайте за мочки, знайдіть їх. Давайте з вами пограємо: відгадайте знайомі казки. (Включаємо уривки з казок в грамзапису).

    Вихователь: Як ви здогадалися, що це казка «Маша і ведмідь»? Ви бачили їх або чіпали? Правильно, ви почули вушками слова героїв.

    Вихователь: Хлопці, ось тут на столі лежать якісь цікаві предмети. Як ви думаєте, для чого вони потрібні? (Шапочка тепла - берегти вуха від холоду, купальна шапочка, щоб вода не потрапила у вуха, вушні палички - чистити вуха). Значить ці предмети потрібні, щоб берегти наших помічників.

    Вихователь: А що потрібно робити, якщо раптом вуха захворіли? (звернутися до лікаря).

    Вихователь: А ця коробка необхідна теж для охорони вушок? Що в ній цікаво знаходиться? Візьміть її, помацайте, понюхайте, потримайте, послухайте. Що ж робити? Треба подивитись.

    Вихователь: Хто це? (крокодил Гена) Він прийшов до вас в гості.

    Вихователь: Подивіться на ці картинки: тут чогось не вистачає. Знайдіть серед картинок відсутні частини обличчя. (Діти прикріплюють на намальовані особи очі, вуха, ніс). А ще чого - то не вистачає? Звичайно, це рот. Для чого він нам необхідний? (говорити, посміхатися, радіти). Посміхніться, будь ласка, один одному. Подивіться на ці сонечка (на них відображені різні настрої) і нехай у вас буде такий же настрій. (Сонечко посміхається і діти теж, сумує, плаче, дивується). А тепер ідіть, подивіться на свої усміхнені і сумні обличчя в дзеркало, а крокодил Гена вам заспіває пісеньку. (Звучить музика).





    НСД «Наші органи чуття» (старший дошкільний вік)