• Хід заняття

  • НОД з розвитку мовлення в старшій групі «Врятувати принцесу»




    Дата конвертації04.10.2017
    Розмір8.53 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Наталія Мельник
    НОД з розвитку мовлення в старшій групі «Врятувати принцесу»

    Тема: «Врятувати принцесу».

    Мета: Закріпити вміння дітей відгадувати назву казки за коротким уривку; активізувати словниковий запас дітей; розвивати зв'язне мовлення дошкільнят; сприяти розвитку інтересу дітей до навколишнього світу; систематизувати знання дітей про явища природи, тваринних; виховувати інтерес до художньої літератури.

    Матеріал: Лист з ключем з паперу розрізаним на частини, іграшка - заєць, ковдрочку, літери (т, е, р, е, м, о, до ,, м'яч, предметні картинки: будинок, машина, квітка, метелик, куля, олівець ; картинки для визначення розміру тварин, прості олівці.

    Хід заняття:

    В .: Вносить іграшку - зайця з мокрими вухами. В лапах у нього конверт. «В одному казковому замку жила-була принцеса. Зачарувала її зла чаклунка. Забрала за тридев'ять земель і закрила в своїй хатинці на ключ, а ключ поламала. Хлопці, допоможіть мені полагодити ключ, щоб я зміг звільнити принцесу! »

    В .: Щоб полагодити ключ необхідно вирішити складні завдання. За кожне виконане завдання ви будете отримувати частину ключа. Хлопці, допоможемо принцесі починають ключ?

    Д .: Так.

    В .: Погляньте на зайця. Тут він мокрий і сумний заєць. Якщо ми зможемо йому допомогти, то отримає перший шматочок ключа.

    В .: Хлопці як ви думаєте, чому заєць мокрий?

    Д .: Він купався, в калюжу настав, звалився в річку, потрапив під дощ.

    Обговорення з дітьми протиріч в погоді.

    В .: Хлопці, як, на ваш погляд, дощ - хороший чи поганий?

    В .: Що хорошого в дощі?

    (Відповіді дітей: все росте, свіже повітря після дощу)

    В .: А що поганого в дощі?

    Д .: Можна захворіти

    В .: Значить, виходить, що в дощі є і хороше і погане. Ми говоримо, що дощ - це добре тоді, коли, і дощ для нас це погано, коли ...

    Придумайте, що не намокнути під дощем?

    В .: А сонце, яке, добре чи погане?

    В .: Дивлячись коли, дивлячись для кого і для чого. Хлопці, що хорошого в сонце?

    (Відповіді дітей: воно ласкаве, тепле, від нього світло)

    В .: А що поганого може бути в сонце?

    Д .: Коли жарко - голова болить і пити хочеться; всі квіти зів'януть.

    В .: Виходить, у сонце теж є щось хороше і щось погане.

    В .: Як ми можемо допомогти зайцю?

    Д .: Висушити, зігріти ковдру, покласти на сонечко.

    В .: Давайте його укутати теплою ковдрочкою і зігріємо. Ми допомогли зайчику, зігріли його і отримуємо першу частину ключа.

    В .: А поки він гріється, він попросив, щоб ви допомогли йому. Він забув, з якої казки до нас прийшов. Треба згадати назви всіх казок, які я вам зараз буду загадувати. Може заєць згадає свою казку.

    У Оленки - сестриці

    Забрали братика птиці.

    Високо вони летять,

    Далеко вони дивляться. (Гуси - лебеді)

    З'явилася дівчинка в чашечці квітки,

    І була та дівчинка не більше нігтики.

    Хто читав таку книжку,

    Знає дівчинку-малу. (Дюймовочка)

    У батька був хлопчик дивний,

    Незвичайний, дерев'яний,

    Він мав довжелезний ніс.

    Що за казка? - Ось питання. (Буратіно)

    Вона красива і мила,

    А ім'я їй від слова «зола". (Попелюшка)

    Немає ні річки, ні ставка -

    Де води напитися.

    Дуже смачна вода

    В ямці від копитця.

    (Сестричка Оленка та братик Іванко)

    Ні. Це казки не про нього. Згадайте, які казки ви знаєте, де головний герой заєць?

    Д .: «Теремок», «Зайчикова хатка" "Колобок» «Заєць - хваста» «Лисиця, заєць і півень» та т. Д.

    В .: Хлопці, зачекайте, зайчик щось говорить. Він згадав, що прийшов з казки, назва якої складається з букв, які знаходяться на мольберті (Літери Т, Е, Р, Е виставлені на мольберті, але вони все перемішалися, деяких не вистачає. Що б отримати бракуючі, потрібно відгадати загадки про букву .

    Бачимо ми в Москві метро,

    А над входом букву.

    (М)

    У старому дереві дупло

    Ну зовсім як буква.

    (О)

    Половинку від жука

    Є літера.

    слово ». (К)

    «Розкладіть букви відповідно до числами - від 1 до 7, і у вас вийде слово. Виходить слово - теремок.

    В .: Отримуємо ще одну частину ключа. А тепер нам пора прогулятися. І пошукати відсутню частину ключа.

    Физминутку "Чарівні рослини»

    В .: Перед вами чарівна галявина, хто сюди потрапляє, перетворюється в рослину. Подумайте, хто яким рослиною хотів би стати? Хтось дубом, хтось травичкою, може хтось хоче бути квіточкою. А тепер уявіть собі, що подув теплий вітерець, як ваше рослина буде реагувати (варіанти: сильний вітер, дощ, сніг і т. Д).

    В .: На галявинці добре пограти з м'ячем. Будемо грати в гру: «Відповідай швидко». (Ігри з м'ячем).

    Діти стають по колу, вихователь кидає м'яч всім по черзі і задає питання. - У ведмедя чий будинок? - Ведмежий.

    - У зайця чий будинок? - Заячий.

    - У волка чий будинок? - Вовчий тощо. Д.

    Вихователь. Молодці! А як ви думаєте, що зараз робить ведмідь?

    Діти. Спить.

    Вихователь. Як ви думаєте, що може снитися ведмедю?

    Діти. Мед, малина, річка, сонце, зелена трава ...

    В .: Добре хлопці. Хто знає, у ведмедя, чий хвіст? (ведмежий). Лапа у ведмедя чия? (ведмежа) і т. д. Як звуть маму? (У лисеняти - лисиця, а у зайченя) Хто як голос подає? (Лисиця - гавкає, ведмідь - гарчить, сова - гупає).

    Хто може бути? (Битливих, пухнастим, рогатою, впертим, гладким, незграбним, лютим).

    В .: Ось і пограли. Подивіться, ви все посміхаєтеся. Який у вас настрій.

    Д .: Гарне.

    В .: Подивіться, знайшлася ще одна частина ключа. Ходімо на своїх місцях.

    Д / і «Опиши картинку»

    В .: Щоб отримати наступну частину ключа потрібно описати картинку так, щоб інші діти здогадалися, що на ній. Називати предмет не можна.

    Картинки: Будинок, машина, квітка, метелик, куля, олівець.

    В .: Молодці, отримуйте ще частина ключа.

    Физкультминутка «Звіряча зарядка»

    Раз - навприсядки,

    Два - стрибок.

    Це заяча зарядка.

    А лисенята як прокинуться (кулачками потерти очі)

    Люблять довго потягнутися (потягнутися)

    Обов'язково позіхнути (позіхнути, затуляючи рота долонею)

    Ну і хвостиком вильнути (рух стегнами в сторони)

    А вовченята спинку вигнути (прогнутися в спині вперед)

    І легенько підстрибнути (легкий стрибок вгору)

    Ну, і ведмедик клишоногий (руки напівзігнуті в ліктях, долоні з'єднані нижче пояса)

    Широко розставивши лабети (ноги на ширині плечей)

    Те одну, то обидві вместе (переступання з ноги на ногу)

    Довго тупцює на місці (розгойдування тулуба в сторони)

    А кому зарядки мало-

    Починає все спочатку! (Розвести руки в сторони на рівні пояса долонями вгору).

    «Виправи казку»

    В .: Зла чаклунка не здається. Прочитала вона казку «Червона шапочка». І вирішила її зіпсувати. Слухайте уважно, і виправляйте мене, якщо тут є помилки.

    - Жила-була дівчинка, яку звали Жовта Шапочка:

    - Чи не Жовта, а Червона

    - Ах так, Красна. Так ось, покликав її тато і:

    - Та ні ж, не тато, а мама.

    - Правильно. Покликала її мама і каже: піди-но до тітки Марини і віднеси їй:

    - До бабусі вона веліла їй сходить, а не до тітки:

    - І пішла Червона шапочка до бабусі віднести пиріжки. А дорога пролягла через міську площа.

    - Чи не площа, а ліс.

    - І зустріла вона ведмедя.

    - Чи не ведмедя, а вовка.

    І т.д.

    В .: Ви добре знаєте казку «Червона шапочка», тому отримуєте частину ключа.

    В .: Ось і зібрані всі частини ключа, залишається нам його склеїти і віддати зайцю, щоб він відніс його принцесу, і вона могла відкрити двері. Ви виконали всі завдання. Ви молодці!





    НОД з розвитку мовлення в старшій групі «Врятувати принцесу»