НОД з малювання поролоновими стусанами і ватяними паличками в першій молодшій групі «Маленькі і великі сліди»




Дата конвертації30.04.2017
Розмір4.72 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Світлана Федосова
НОД з малювання поролоновими стусанами і ватяними паличками в першій молодшій групі «Маленькі і великі сліди»

РОСІЙСЬКА НАРОДНА ПЕСЕНКА «ВЕЛИКІ НОГИ ШЛИ ПО ДОРОЗІ ...».

РИСОВАНИЕ МАЛЕНЬКІ І ВЕЛИКІ СЛІДИ (малювання поролоновими стусанами, ватяними паличками)

Цілі: познайомити зі змістом російської народної пісеньки; збагачувати і активізувати мова дітей; продовжити вчити поролоновими стусанами, ритмічно наносити відбиток на папір, передавати ритмом мазків сліди, розташовувати їх на папері в певній послідовності, формувати правильну позу при малюванні; вчити дітей емоційно відгукуватися на музику, формувати вміння виконувати рухи під музику.

Матеріали та обладнання: довгий аркуш паперу, поролонові стусани, ватяні палички, фарба коричнева або чорна (ми взяли синю і зелену, мольберт (для вихователя); довгі аркуші паперу, серветки (для дітей).

НОД по рисованию поролоновыми тычками и ватными палочками в первой младшей группе «Маленькие и большие следы»

Зміст організованої діяльності дітей

1. Організаційний момент.

Вихователь підводить дітей до вікна. Всі милуються яскравим сонячним днем.

Вихователь. Подивіться, який гарний сьогодні день! Сонечко яскраво світить. Вітру немає. Бачите, гілочки на деревах не колишуться. На землю тихо падають останні листочки. У таку погоду дуже добре гуляти. Куди нам можна піти? (Відповіді дітей.) Можна піти погуляти на майданчик, або в парк, або в ліс.

2. Основна частина. Читання вірша.

Вихователь. Давайте уявимо, що ми йдемо по доріжці. (Діти гуляють по групі.)

Вихователь читає російську народну пісеньку «Великі ноги йшли по дорозі ...», інсценуючи вірш:

Великі ноги йшли по дорозі:

Те-о-п-то-о-п-то-о-п.

Маленькі ніжки бігли по доріжці:

Топ-топ-топ-топ-топ-топ-топ,

Топ-топ-топ! Топ-топ-топ!

3. Імітація прогулянки під музику і без музики.

Вихователь пропонує дітям зобразити, як крокують великі ноги і як - маленькі. Діти виконують завдання, промовляючи слова: «Топ-топ».

Вихователь. А тепер погуляємо під музику.

Вихователь або музичний керівник виконують пісню «покрокував ніжки», муз. М. Раухвергера. Під спів діти по черзі ходять по кімнаті. При цьому педагог говорить, наприклад: «Наша Машенька пішла гуляти».

Вихователь. Ось як цікаво гуляти!

4. Малювання слідів.

Вихователь. Коли ми крокуємо, на землі залишаються сліди. Слідами легко дізнатися, куди ми йшли. Наприклад, зараз я намалюю сліди від моїх ніг. (Вихователь на мольберті робить відбитки пальцем, примовляючи: «Те-о-п, то-о-п».) Ось мої сліди. Бачите, вони великі. А хто залишить на моєму малюнку маленькі сліди? (Найбільш підготовлені діти малюють пальчиком свої сліди. Вихователь промовляє: «Ось з якої доріжці бігла Надя». Потім вихователь повторно читає вірш, показуючи на малюнку сліди від великих ніг і від маленьких. Діти хором декламують: «Топ-топ».) А на ваших доріжках зовсім немає слідів. Намалюйте їх.

Діти малюють, в процесі малювання контролюються їх дії, допомагає дітям, які відчувають труднощі, активізує їх діяльність фразами: «Як далеко пішла наша Таня!» І т. П.

5. Рефлексія.

Малюнки дітей розкладаються на одному столі.

Вихователь. Яка довга доріжка вийшла у нас! Покажіть, де ваші доріжки, і скажіть, куди ви йшли.





НОД з малювання поролоновими стусанами і ватяними паличками в першій молодшій групі «Маленькі і великі сліди»