• Хід заняття

  • НОД з ліплення в другій молодшій групі на тему: «Ліпимо казкового героя»




    Дата конвертації28.11.2019
    Розмір6,18 Kb.
    ТипТемочка

    Буніна Оксана
    НОД з ліплення в другій молодшій групі «Ліпимо казкового героя»

    мета:

    1. Розвивати дрібну моторику пальців рук у дітей, пам'ять, мислення.

    2. Сприяти розвитку мовлення дитини.

    3. Виховувати увагу, стимулювати уяву і фантазію.

    матеріал:

    Пластилін, гречана крупа, рис, дощечки, серветки.

    Попередня робота:

    Читання російської народної казки «Колобок».

    Розвиваюче середовище:

    Іграшка колобок.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, до нас сьогодні, в наш дитячий сад прийшла посилка. І вона адресована, нам, другий молодшій групі. Відправник: бабуся і дідусь. Нетерпимий відкрити і подивитися що в ній знаходиться. Хлопці, дивіться тут прикріплена записка, а в ній загадка.

    Відгадавши загадку, ми з вами дізнаємося, що ж лежить в посилці.

    Прямо з полки, за поріг.

    Втік рум'яний бік.

    Покотився наш дружок,

    Хто ж це?.

    Діти: Колобок!

    Вихователь відкриває посилку і дістає з неї іграшку.

    Вихователь: Дійсно колобок. А з якої він казки?

    Діти: З казки «Колобок».

    Маша: Хлопці, мені дуже подобається ця казка, ви допоможете мені її згадати?

    Діти: Так!

    Вихователь: Хлопці як починається казка «Колобок»?

    Діти: Жили-були дід та баба.

    Показую картинку із зображенням бабусі і дідусі.

    Вихователь: Хлопці, про що дід попросив бабу?

    Діти: Дід попросив спекти колобок.

    Вихователь: Молодці, правильно! З чого зробила бабуся колобка?

    Діти: З тіста.

    Вихователь: Від кого пішов колобок?

    Діти: Від бабусі і дідусі.

    Вихователь: А куди покотився колобок?

    Діти: Колобок покотився в ліс.

    Показую малюнок, де колобок котиться по доріжці

    Я вам зараз загадаю загадку, і ви згадаєте, кого він зустрів першим.

    Грудочку пуху, довге вухо,

    Стрибає спритно, любить морквину. (Заєць)

    Відкриваю малюнок із зображенням зайця.

    Вихователь: Кого першого зустрів колобок на своєму шляху?

    Діти: Колобок зустрів зайчика.

    Вихователь: Опишіть зайчика. Який він був? (Відповіді дітей) Що любить зайка їсти?

    Діти: Зайка любить капусту і моркву.

    Вихователь: А зайка ходить або стрибає?

    Діти: Зайка стрибає.

    Вихователь: Що потім сталося з колобком?

    Діти: Колобок заспівав свою пісеньку і втік від зайця.

    Вихователь: І покотився колобок далі. Після зайця, колобок кого зустрів?

    Діти: Колобок зустрів вовка.

    Вихователь: Який вовк?

    Діти: Вовк сірий і злий.

    Вихователь: Як гарчить вовк?

    Діти: Р-р-р.

    Вихователь: Колобок втік від вовка?

    Діти: Так!

    Вихователь: Хлопці, а потім кого зустрів колобок?

    Діти: Колобок зустрів ведмедя.

    Відкриваю ілюстрацію із зображенням ведмедя

    Вихователь: А після ведмедя колобок зустрів лисицю.

    Відкриваю ілюстрацію із зображенням лисиці і колобка.

    Вихователь: Опишіть лисицю. Яка лисиця?

    Діти: Лиса хитра. Лисиця руда.

    Маша: А що сталося з колобком, коли він зустрів Лисицю?

    Діти: Колобок сіл їй на язичок. Заспівав свою пісеньку. А лисиця його з'їла.

    Вихователь: Скажіть мені хлопці, якої форми колобок?

    Діти: Круглої.

    Вихователь: Правильно, а давайте подивимося, які ще предмети схожі на круг?

    Діти: М'ячик, годинник, сонечко, колесо, гудзик.

    Вихователь Правильно, хлопці, всі названі предмети круглої форми.

    А зараз прийшов час відпочити.

    проведемо фізкультхвилинки

    Физкультминутка: «Колобок»

    Замісила бабуся ні булку, ні оладки,

    (руки місять тісто)

    Діставала з печі

    (руки вгору, в сторони, вниз)

    Ні пиріг, ні калачі,

    (повороти тулуба вліво - вправо, руки в сторони)

    Як поставила на стіл

    (присідання)

    Він від бабусі з дідусем пішов.

    (стрибки)

    Хто ж бігає без ніг?

    (хлопки в долоні)

    Це жовтий Колобок.

    Сідайте хлопці на свої місця. Наше заняття триває.

    Сьогодні ми з вами будемо ліпити колобка.

    Я зараз покажу вам два прийоми скочування кулі.

    Перший спосіб: беру шматок пластиліну, розімну його, розміщу на одну долоню, зверху накрию другий і буду робити кругові рухи, періодично повертаючи майбутній кулька, поки він не стане круглим.

    Другий спосіб: скачують куля на дошці однією рукою.

    Діти вибирають будь-який спосіб скочування колобка і приступають до роботи. (Вихователь дивиться і допомагає дітям, які зазнають труднощів в ліпленні колобка).

    Колобок робили ми самі

    Ось так, ось так.

    Колобок катали самі

    Ось так, ось так.

    Крутимо, крутимо кругляшок!

    Крутимо, крутимо кругляшок!

    Вийшов ... хто, хлопці? Ко-ло-пліч! (хором разом з дітьми)

    Далі вихователь пропонує дітям за допомогою гречаної крупи зробити колобку очі, а з рису - рот.

    рефлексія

    Вихователь: Ви, хлопці, молодці! Всі старалися! Подивіться, які у нас вийшли колобки?

    Діти: Круглі, жовті.

    Вихователь: Скільки спочатку було колобків?

    Діти: Один

    Вихователь: Скільки їх стало потім?

    Діти: Багато.

    Вихователь хвалить дітей за красивих і гарних колобків.

    В кінці заняття колобки виставляються на виставку.





    НОД з ліплення в другій молодшій групі на тему: «Ліпимо казкового героя»