• Хід заняття

  • НОД по З в другій молодшій групі «Матрьошка»




    Дата конвертації26.12.2019
    Розмір8,46 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Наталія Маслова
    НОД по З в другій молодшій групі «Матрьошка»

    Маслова Н. В. -воспітатель 2 мл. група.

    «Центр розвитку дитини-дитячий сад№356» Омськ.

    Конспект НСД з малювання у другій молодшій групі.

    Тема: "Матрьошки - крихти"

    Мета: Формування інтересу у дітей молодшого дошкільного віку до російського народної творчості (російської іграшці)

    завдання:

    Освітні: Навчити нетрадиційної техніці малювання методом стусана за допомогою поролонового тампона. Ознайомити з особливостями російської іграшки "Матрьошки". Розвивати уміння визначати розмір, колір, кількість, властивості предметів.

    Розвиваючі: Розвивати патріотичні почуття дітей за допомогою образотворчої діяльності. Розвивати увагу, мислення, творчі здібності, дрібну моторику рук.

    Виховні: Виховувати естетичний смак, вміння милуватися прекрасним.

    Вік дітей: друга молодша група.

    Форма НСД: комплексна.

    Форма організації: група.

    Інтеграція освітніх областей: художня творчість (малювання, музика, комунікація, пізнання, фізична культура.

    Об'єкт: прикраса сарафана і хусточки матрьошки.

    Попередня робота: читання художньої літератури (вірші, потішки, загадки, перегляд ілюстрацій, гра "Одягни матрьошку".

    Матеріали та обладнання: гуаш червоного і жовтого кольору, поролонові тампони, серветки, корзинка, матрьошка, матрьошки намальовані на аркуші А4, матрьошки - подарунки, магнітні дошки, пісня "Ми-матрьошки", ноутбук.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    2. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

    Вихователь: -Хлопці, яке у вас сьогодні настрій? (гарне)

    -Щоб гарний настрій було цілий день можна привітати один одного і природу: -Здрастуй, сонце золоте,

    -Здрастуй, небо блакитне,

    -Здрастуй, вільний вітерець,

    -Здрастуй, маленький дружок!

    -Хлопці, а у мене для вас сюрприз - у нас сьогодні гість, хочете дізнатися хто це (та).

    -Отгадаете загадку і дізнаєтеся хто це.

    Ростов різні подружки,

    -Але схожі один на одного.

    -Все вони сидять один в одному,

    -А всього одна іграшка.

    Це .... (Матрьошка)

    -Правильно! Молодці! Це матрьошка.

    -Сьогодні ми з нею познайомимося, пограємо і порисуємо.

    -А зараз проходите, сідаєте на стільчики будемо знайомиться з матрьошкою.

    3. Расматріваніе матрьошки. Питання дітям і їх відповіді

    Вихователь: - Здрастуй, матрьошка!

    Матрьошка: - Добрий день, хлопці!

    Вихователь: Хлопці, матрьошка - це російська народна іграшка. Вона з секретом.

    -Як ви думаєте, який секрет у матрьошки? (відповіді дітей)

    -Я вам скажу з нею завжди її молодші сестренкі- матрьошки.

    -Сестренкі, а де ж ви? Ау!

    -А ось ми їх зараз знайдемо!

    матрьошку покручу,

    -І, всередину подивлюся!

    -А ось і сестричка, матрьошка поменше. (показ матрьошки)

    Вихователь: -Хлопці, подивіться: була одна матрьошка, а тепер їх скільки? (багато)

    -Правильно, багато.

    -А хто знає, з чого зроблені матрьошки? (з дерева)

    -Правильно, з дерева. Значить вони які? (дерев'яні)

    -Молодци, хлопці! Матрьошки дерев'яні.

    -Подивіться, у що одягнені матрьошки? Що у них на голові? (хусточки)

    -А ще у що одягнені (сарафани)

    - Правильно, матрьошки одягнені в хусточки і сарафани)

    -Наряди у матрьошок які? (красиві, яскраві, різнокольорові)

    -А який настрій у матрьошок, як ви думаєте? (веселе)

    -Чому ви так думаєте? (вони посміхаються)

    -Так, матрьошки посміхаються і у них гарний настрій і вони дуже люблять грати і танцювати. І наша гостя разом з сестричками дуже любить танцювати. Потанцюємо з ними? (та)

    -Ми будемо танцювати, а матрьошки будуть дивитися на нас і пританцьовувати.

    4. Физминутку: "Ми-матрьошки, ось такі крихти"

    Вихователь: - Добре потанцювали, відпочили. Але матрьошка хоче щось нам сказати. Сідайте на стільчики послухаємо матрьошку.

    - Матрьошка: -Хлопці, ми прийшли не самі, з нами наші подружки.

    Вихователь: - А де ж подружки? Ось вони! Подивіться, вони намальовані на папері. Значить вони не дерев'яні, а які? (паперові)

    -Правильно, вони паперові.

    Вихователь: - Ми зараз подивимося на них. Ой, хлопці, дивіться: у одних матрьошок сарафани кольорові, в горошок, а в інших ні.

    -А у цих матрьошок навпаки -платочкі в горошок, а у цих немає.

    -А ми адже вже знаємо, що весь наряд у матрьошок повинен бути писаний, яскравий. Що зробити, щоб і паперові матрьошки були ошатними як їх подружкі- дерев'яні матрьошки? (розфарбувати, намалювати візерунок-горошок на сарафані і хустинці)

    -Так! Їх можна розфарбувати!

    -Дівчата, хочете розфарбувати сарафани матрьошок? (та)

    -А хто ж розфарбує матрьошок хусточки? (хлопчики)

    -Добре, так і зробимо: дівчатка розфарбують сарафани, а хлопчики хусточки.

    5. Демонстрація і пояснення прийому зображення "горошку"

    Вихователь: -Хлопці, подивіться, чим ми будемо розфарбовувати наряд матрьошок? (фарбами)

    -Правильно, фарбами. У хлопчиків яка фарба (жовта)

    -А у дівчаток яка фарба? (червона)

    -А чому ж ми будемо набирати фарбу і малювати? У вас є пензлика? (немає)

    -Раз у нас немає пензликів, хочете малювати "чарівними паличками" (так)

    -Добре, у мене є "чарівні палички" -тампончікі. Ось вони. (показ)

    -Ими ми будемо малювати "горошинки".

    -Подивіться, як ми будемо малювати.

    -Дівчата візьмуть тампончики, вмочити в червону фарбу і намалюють червоний горошок на сарафані, ось-так. (показ)

    -А хлопчики, візьмуть тампончики вмочити в жовту фарбу і намалюють жовтий горошок на хустинці. (показ)

    -Запомнілі? Всім зрозуміло (та)

    -Добре!

    -Але, щоб у нас вийшли гарні "горошинки" ми зробимо зарядку для наших пальчиків.

    6. Физминутку: -Перш ніж матрьошок малювати,

    -Потрібно пальчики розім'яти.

    -Раз два три чотири п'ять,

    -Починається малювати.

    7. Самостійна робота.

    8. Підсумок заняття.

    Вихователь: - Хлопці, ви закінчили розфарбовувати наряди матрьошок, все постаралися. Молодці! Зараз візьміть своїх матрьошок, підійдіть до мене, ми розмістимо їх на магнітних дошках і подивимося на них.

    9. Оцінка виконаних робіт, самооцінка.

    10. Рефлексія:

    Вихователь: -Хлопці, хто у нас сьогодні був в гостях (матрьошка)

    -Що ми разом з нею робили (танцювали, малювали)

    -Що ми малювали ( "горошенкі" на хусточці і сарафані)

    -Чим малювали? (тампончиками)

    -Хлопці ви молодці, всі старалися тому і наряди у паперових матрьошок вийшли дуже красиві. За це наша гостя дарує вам ось такі подаруночки. (Роздаю всім по маленькій матрьошці)

    -А тепер, прийшов час нам вийти на прогулянку. Запросимо матрьошку з нами погуляти. (та) Але спочатку ми приберемо наші робочі місця.





    НОД по З в другій молодшій групі «Матрьошка»