• Хід ЗАНЯТТЯ

  • НОД по реалізації ГО «Пізнавальний розвиток» з використанням презентації в середній групі «Про що говорить одяг»




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір6,64 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Анна Ссюхіна
    НОД по реалізації ГО «Пізнавальний розвиток» з використанням презентації в середній групі «Про що говорить одяг»

    ТЕМА: «Про що говорить одяг».

    МЕТА: систематизація знань дітей про одяг.

    ПРОГРАМНЕ ЗМІСТ:

    Освітні завдання:

    • Уточнити функції і призначення різної одягу (для захисту, зручності та краси; для голови, рук, ніг і тіла).

    • Конкретизувати знання про те, для чого людині потрібна різна одяг (в холодну і теплу погоду, для роботи, відпочинку та свята).

    Розвиваючі завдання:

    Розвивати пам'ять, увагу, мислення, мова, уява.

    Виховні завдання:

    • Виховувати дбайливе ставлення до предметів рукотворного світу.

    МЕТОДИ:

    • словесний (художнє слово, питання, пояснення);

    наочний (показ ілюстрацій, електронна презентація);

    • ігровий (физкультминутка);

    • практичний (самостійна діяльність дітей).

    МАТЕРІАЛ:

    картки із зображенням СНІЖИНКИ, СОНЦЯ, ДОЩУ,

    • ляльковий одяг, взуття, головні убори (труси, колготки, футболка, кофта, штани, куртка, шапка, черевики,

    мультимедійний проектор, комп'ютер, екран,

    • електронна презентація «Одяг» (для ігор «Зайвий предмет», «Модельєри»,

    • ілюстрації із зображенням одягу.

    ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:

    • Екскурсія по дитячому саду, в кабінет до кастелянші.

    • Бесіда про призначення одягу.

    Настольно-друковані ігри «Частина і ціле», «Одяг по сезону».

    • Бесіда про професії кравця.

    Хід ЗАНЯТТЯ:

    Вихователь пропонує дітям послухати вірш і відгадати загадку.

    Скрізь ти бачиш речі ці, адже в них зручно і тепло,

    І багато їх на білому світі, але їх запам'ятати - мудро.

    Ці речі треба знати, в них добре грати і спати.

    Гуляти і влітку і в мороз, і навіть в холод заховати ніс.

    Вони багато про що можуть розповісти:

    Хто їх наділ, куди пішов, навіщо їх треба приміряти?

    Для ніг, для рук, для голови, вони важливі і хороші.

    Гарні - просто чудо, про що моє вірш?

    Вихователь: Правильно, це одяг.

    На столі розкладені предмети лялькового одягу. Діти перераховують.

    Вихователь: Чи потрібна одяг людині?

    Вихователь: А для чого вона потрібна? (Для захисту тіла людини від холоду, вітру, дощу, сонячного опіку).

    Вихователь виставляє какрточкі-символи, які зображують погодні явища: сніжинку, сонце, крапельку.

    Вихователь: Який це знак? (сніжинка)

    Вихователь: Діти, як ви думаєте, до якого часу року можна віднести цей символ? (до зими)

    Вихователь: А який одяг ми носимо взимку? (теплу, товсту, хутряну)

    Вихователь: Покажіть зимовий одяг.

    Діти вибирають з лялькової одягу зимову.

    Вихователь: Подивіться. Ми все правильно вибрали?

    Аналогічно розглядаються символи «крапелька» і «сонце», діти вибирають відповідний одяг.

    Вихователь: Діти, я вам пропоную пограти в гру «Зайвий предмет» (Презентація)

    • Слайд № 1. Головні убори (панама, шапка, чоботи, кепка)

    • Слайд №2. Взуття (валянки, черевики, пальто, туфлі)

    • Слайд №3. Одяг (куртка, шуба, капелюх, пальто).

    Вихователь: А тепер я вам покажу одяг, а вона «розповість» вам про те, хто її одягає.

    Вихователь показує на електронній презентації людей різних професій і обговорює з дітьми, чому обрана саме ця одяг для цієї професії.

    Вихователь: Хто це? (Пожежний)

    Вихователь: Як ви здогадалися? Чому у пожежного саме такий робочий одяг? Від чого вона захищає? (це спецодяг, вона захищає його від вогню. Цей костюм зшитий зі спеціальної тканини, яка не горить)

    Вихователь: Це кухар. Навіщо кухареві для роботи потрібні халат? (він працює з продуктами, щоб не забруднити свій одяг, щоб мікроби не потрапили на продукти)

    Вихователь: А для чого кухар одягає ковпак? (щоб волосся не потрапило в їжу)

    Аналогічно розглядається одяг перукаря, будівельника, лікаря, продавця.

    Вихователь: Діти, цей одяг називається спеціальна, робоча.

    Вихователь: А після роботи хочеться відпочити.

    Вихователь: Хлопці, а як ви відпочиваєте? (займатися спортом, ходити в гості, в театр, подорожувати і т. д.)

    Вихователь показує на електронній презентації спортивний одяг.

    Вихователь: Що можна робити в цьому одязі? Куди можна йти?

    Аналогічно розглядається повсякденний одяг, і святковий одяг.

    Физминутку «Зимова прогулянка»

    (виконання рухів відповідно до тексту)

    Дуже холодно взимку, (погладити себе за плечі)

    Але ми підемо гуляти з тобою. (кроки на місці)

    Я одягну шапку, (імітуємо рух «одягаємо шапку»)

    Я одягну шубку (показуємо, як надягаємо шубку)

    Я одягну шарфик

    Тугіше зав'яжу. ( «Зав'язуємо» шарфик)

    А потім красиві,

    Теплі, пухнасті, (показуємо кисті рук)

    Крихти - рукавички

    На ручки натягну. (погладжуємо тильну сторону долонь)

    І хоча я маленький (руки на пояс)

    У мене є валянки (ноги по черзі виставляємо на п'яту).

    Візьму з собою санки

    На гірочку піду. (кроки на місці)

    На гірку піднімуся (руки підняти вгору)

    І з гірки прокачусь!

    У-у-у-ух! (швидкий рух рук вниз)

    Вихователь: А зараз я пропоную вам змагання. Потрібно розділитися на дві команди. Пропоную розкласти картинки із зображенням одягу, починаючи від найлегшої до найтеплішою.

    Вихователь: Молодці, діти.





    НОД по реалізації ГО «Пізнавальний розвиток» з використанням презентації в середній групі «Про що говорить одяг»